вівторок, 17 лютого 2015 р.

Так тримати

Нещодавно 14 лютого відбувся фінальний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка на базі Херсонської академії неперервної освіти. Адже це свято символізує не лише кохання між людьми, а й любов до рідного слова, народу, країни. У попередньому етапі конкурсу брали участь представники різних навчальних закладів міста й області, але до фіналу потрапили кращі з кращих. Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж у цьому змаганні представляла Боклах Світлана – студентка ІІ курсу спеціальності «Фінанси і кредит», яка посіла І місце на відбірковому турі.

«Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став», «Слово Тараса - наша зброя і окраса», «Хто з Шевченком знається, той розуму набирається» - так оцінив сам народ великого національного поета-демократа, основоположника нової української літератури Тараса Григоровича Шевченка.


Усім відомо, що Кобзар став виразником дум українського народу, співцем соціальної і національної свободи ще у 19 столітті. Він піднявся на височінь національного поета тому, що сказав своєму народові саме те, що потребувало загальнонаціонального усвідомлення. І найголовніше, що Шевченкові слова стали пророчими й не втратили своєї актуальності й сьогодні:

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять.
Ох, не однаково мені.

На тлі тих політичних подій, які зараз відбуваються в нашій країні, поетичне слово «володаря у царстві духу», як колись І. Франко охарактеризував Т.Шевченка, лунає, як дзвін, і закликає всіх не залишатися байдужими до долі рідної землі.
Цілком закономірним стали завдання фінального етапу цього конкурсу. Учасникам запропонували написати твір-роздум про сучасну ситуацію в Україні, поміркувати, чи відроджується держава сьогодні, відповісти на питання: «Якою має постати країна в результаті такої фундаментальної трансформації, а також і після війни, яка забрала  і продовжує забирати життя тисяч українських героїв?», порівняти роль еліти сучасної і часів Т.Шевченка.
На щастя, Україні є чим пишатися, адже вона має багато творчо обдарованих молодих людей, справжніх патріотів, які не лише сміливо висловлюють власні думки, поважають державну мову і традиції народу, а й зі зброєю в руках захищають свободу та недоторканність рідної землі.


Назарова Ю.А., викладач ХКЕПК

Немає коментарів:

Дописати коментар