вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Зберігаємо пам’ять про героїчне минуле!

У двадцятих числах жовтня в Україні традиційно відзначають річницю визволення від німецько-фашистських загарбників: згадують ті величні та героїчні події, вшановують пам'ять героїв, проводять виставки, зустрічі, мітинги, організовують найрізноманітніші виховні заходи.


 Так, 23 жовтня 2015 року вже всьоме у Херсонському будинку вчителя Херсонський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді організував турнір серед школярів з гри «Що? Де? Коли?», присвячений річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників (цього року – 71-ої). У ньому взяли участь студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу (аж три команди!), Навчально-виховного комплексу № 48, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови № 30, а ведучим і суддею був Олександр Михайлович Кльоб – очільник міського клубу «Що? Де? Коли?» для школярів. 


Усі тридцять питань інтелектуального змагання були присвячені подіям Другої світової війни і вимагали не тільки знань, а й кмітливості, логічного мислення, нестандартного підходу до почутих фактів, командної гри.

Так скажімо, вже друге питання турніру викликало певний ступор: «Одна із фронтових льотчиць згадувала, що на початку війни у її полку великим щастям був сороковий, раділи і сорок другому». Треба було двома словами відповісти про що вона так говорила. Відповідь – розмір взуття – викликала емоційну реакцію, тому що більшість присутніх пригадувала калібри кулеметів, гармат, тощо. Або ще одне питання на логіку вже з останнього туру: «Восени 1945 року англійці запросили радянських спеціалістів на запуск трофейних ракет ФАУ-2. У складі радянської делегації  поїхав Сергій Корольов, переодягнений у форму артилерійського капітана. Проте англійці  швидко запідозрили,  що він не той, за кого себе видає, тому що у нього не було. Чого?» Зрозуміло, що бойовий офіцер після закінчення війни обов’язково повинен був мати  нагороди на формі, і команди – переможці змогли знайти правильну  відповідь. Були звичайно й питання – гроби (так називають питання, на які ніхто з команд не відповів), які показали прогалини у знаннях про ті героїчні часи, які й були ліквідовані  як то кажуть «на місці»: і тепер вже навряд хто забуде, що індіанці племені навахо були шифрувальниками у ВМФ США або про те, що на Східному фронті німецькі снайпери першочергово знищували й політруків. Були й удачі окремих команд (або просто знання історії), коли одна команда «рятувала» усіх.

 Уже перший тур показав, що трійка лідерів визначилася: команди Крекер (ХКЕПК), Меридіан (НВК №48), Торнадо (спеціалізована школа № 30). Другий тур всі команди відіграли рівно і суперечка перемістилася  у фінальний тур, який з великим відривом виграє команда «Крекер» Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу і стає заслуженим переможцем (18 правильних відповідей на противагу 11 і 9 – у команд на другому і третьому місці). Переможцями стали майбутні юристи-другокурсники Лутков Максим, Демидов Денис, Железняк Тетяна, Зоря Кристина, Качуровська Анастасія. Вітаємо! 


 А втім поразки цього разу не зазнав ніхто, тому що всі присутні отримали нові знання, позитивні емоції, досвід інтелектуальних ігор і командної роботи, що обов’язково знадобиться у майбутньому.

Ольга Сокальська, керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар