вівторок, 10 листопада 2015 р.

До 87-річчя коледжу визначили найрозумніших Восени уже традиційним стає проведення чемпіонату Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу зі спортивної версії інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», присвяченого річниці навчального закладу. Цього року у заході взяли участь одинадцять команд – представники усіх груп першого та другого курсу. У журі  працювали  Кузько Олексій (П-401),  Задорожня Вікторія (Т-301), Колісніченко Єлизавета (Б-391) - студенти третього та четвертого курсів, учасники збірної  команди «Меркурій», переможці минулорічного Вістянського чемпіонату ерудитів:) у місті Львові. Зіграно два тури по вісім запитань, а також проведений окремий конкурс на визначення Кращого гравця. Всі запитання так чи інакше пов’язані з жовтнем або 1928 роком. І це не випадково, бо саме у жовтні 1928 року на базі профшколи було створено кооперативний технікум, а сьогодні – Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж – наш найкращий навчальний заклад. Учасники з подивом дізналися, що у жовтні крім іменин коледжу, відзначається ще багато найрізноманітніших свят, в тому числі й професійних: День юриста, День маркетолога, День військового фінансиста, День автомобіліста, День художника, а також свята дивні і незвичні: День яйця, День Чорного моря або ж День по зменшенню небезпеки стихійних лих тощо.


 Перший тур виявився не дуже результативним для більшості команд: вони адаптувалися до формату гри. Але команда «Фенікс» (група П-291) зуміли вирватися вперед і дати п’ять правильних відповідей, тоді як у інших команд – одна або дві правильні відповіді. Дуже приємно, що новачки – команда «Супер» (П-191)  - одні зуміли дати відповідь на фахове запитання і парадоксально назвати клієнтку адвоката «беззахисну підзахисну». Найлегшим у першому турі виявилося останнє запитання: «В Інтернет-магазині "Wackyplanet" продаються досить нестандартні сувеніри. Так, у цьому магазині можна придбати незвичайну філіжанку з зображенням мапи світу, що починає змінюватися, якщо до філіжанки налити гарячої води. Назвіть двома словами процес, до якого, мабуть, хотіли привернути увагу дизайнери цього сувеніру». Виявляється, що коли наливаєш гарячу воду, суша на зображенні починає зникати, а правильна відповідь – глобальне потепління – вдалося написати більшості учасників.


 У другому турі команди розігралися, та перед цим кілька слів про боротьбу в індивідуальній номінації. Спочатку з місця усі бажаючі відгадували українські народні загадки, а потім найшвидші і найкмітливіші ( а серед них були і майбутні товарознавці з команди «Ведмеді» (Т-191), і майбутні ресторатори з команди «Таляни» (Р-291) та «Успіх»(Р-191), і майбутні фінансисти з команд «Інфініті»(Ф-291)та «Динамівці»(Ф-191), відповідали на фінальне запитання, яке при всій простоті примусило подумати. Ткачук Едуард з групи Ф-291 знав номер кабінету, в якому знаходиться бібліотека з фотографіями коледжу у минулому і сьогодні (повірте зміни просто вражають) і став найкращим гравцем.


 Повернемося до другого туру, у якому лідери – команда «Фенікс»(П-291) - починають пригальмовувати, а всі інші  -  навпаки  додають темпу. Як то кажуть, ще б трішечки і доля першого місця могла б бути змінена, адже розрив між першим, другим, третім, четвертим місцем у підсумку склав лише один бал. З’явилися питання, на які відповіли абсолютно всі команди. Наприклад, усі присутні знали або здогадалися, що соліста гурту  «The Rolling Stones» Міка Джагера назвали на честь худенького з великими вухами діснеєвського персонажа,  тобто Мікі Мауса, як виявилося ровесника ХКЕПК.


 Усі команди отримали дипломи за участь і призові місця у чемпіонаті коледжу, присвяченому 87-річчю навчального закладу, а переможці – невеликі солодкі призи. Вітаємо усіх учасників цього інтелектуального заходу, а особливо команди «Інфініті»  (група Ф-291, майбутні фінансисти) та «Таляни» (група Р-291, майбутні ресторатори), які поділили між собою третє місце; «Start up»(група Т-291, майбутні товарознавці) – володарів другого місця (старт у них виявися і справді вдалий), і звичайно переможців – команду майбутніх юристів «Фенікс» (група П-291), у складі М.Луткова, К.Зорі, А.Качуровської, Д.Чалова, Д.Демидова. Так тримати!

 А всіх, кому було цікаво грати, шукати нестандартні відповіді,  колективно обговорювати питання, використовувати знання з різних сфер, дивуватися, радіти від несподівано вгаданої відповіді – запрошуємо на засідання клубу «Ерудит», який вже десять років щовівторка о 16.00. збирає тих, хто бажає інтелектуально розвиватися і спілкуватися.

Ольга Сокальська,
керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар