вівторок, 28 лютого 2017 р.

Як студенти Масляну святкували


 Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря.


 Тиждень перед Масляною називали «всеїдним», оскільки протягом цього часу церковний статут дозволяв їсти скоромні продукти. У народній свідомості Масляна сприймалась як найкращий у році період, який асоціювався із ситістю й веселощами.


 Четвер — в народі Розгуляй (інші назви: Розгул, Широкий розгул, Перелом, Широкий Четвер). З четверга починалася Широка Масляна, роботи по господарству припинялися, а святкування розгорталося на всю широчінь: влаштовувалися катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які супроводжувалися поїданням млинців і всіляких страв.


 А хто з нас не любить відпочивати та ласувати смачненьким? Свято Масляної святкували і ми в гуртожитку разом із викладачами та вихователями. У четвер викладач коледжу Терещенко І.В. запросила всіх бажаючих  на майстер-клас з приготування різних за рецептурою  та начинками млинців. А ввечері студенти зібрались у студентському кафе для чаювання з дегустацією та веселих змагань. Конкурсні завдання вимагали винахідливості та почуття гумору, а перемогли товариська підтримка і дружба.
 Ось такою радісною і смачною ми запам'ятали Масляну 2017.

Анастасія Бешенець
Голова студентської ради гуртожитку

Немає коментарів:

Дописати коментар