понеділок, 26 листопада 2018 р.

Працівники юстиції про зміни в законодавстві


Дивлячись новини по телебаченню, соціальних мережах ми постійно чуємо про проблемні питання щодо протидії насильства в сім’ї, як побороти булінг, як використати право на податкову знижку тощо.

З цією метою до студентів другого курсу правознавчого відділення завітали провідні спеціалісти Головного територіального управління юстиції в Херсонській області: Правдюгіна Олександра Олександрівна та Бельдюгіна Олександра Олександрівна.

Перше, що запитали у студентів представники юстиції: «Які права вони знають?». Студенти коледжу, які вивчають такі дисципліни як «Теорія держави і права», «Конституційне право» назвали різні права: право на життя, на освіту, на працю, на оплату праці, відпочинок. А що головне, учасник  заходу зразу ж сказали, що там де є право, є і обов’язок, а це вони чітко розуміють.

Працівники юстиції зупинилися на обговоренні змін щодо стягнення аліментів, штрафних санкцій, які застосовуються до боржників. Наголосили про зміни правил перетину кордону дітей. Адже тепер згода другого з батьків не потрібна згода про перетин кордону її дитини.


Особливу увагу представники юстиції зупинили на реалізації права на податкову знижку. Так, у  зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги.


Такі питання дуже зацікавили учасників заходу і тому лунало безліч запитань.


Такі зустрічі є  дуже важливими для формування сучасного фахівця, адже студенти постійно розширюють свій кругозір, детально знайомляться з посадами, які вони можуть зайняти після закінчення коледжу.

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар