пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Зроби правильний вибір!


Ми з Вами постійно у житті знаходимось перед вибором: як діяти, який фах обрати,  до якого навчального закладу вступити. Далі складніше: як знайти перспективну роботу, краще реалізувати себе у житті. Проте, на жаль, не всі люди зіштовхуються з таким варіантом вибору,  для декого повертається іншою стороною, щаслива реальність втрачає свій сенс – і це теж є результатом вибору.


До студентів першого курсу завітали гості : старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю, старший лейтенант поліції Грибко В’ячеслав Володимирович,  інспектор зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Херсонській області, старший лейтенант поліції Луняка Ірина Олександрівна.
Тема для зустрічі є до болі актуальною  «Синтетичні наркотичні речовини». Майже всі чули  про них. Хочеться вірити, що це не зачепить нас і наших рідних, але проблема існує.
Скутельник Андрій Геннадійович – спеціаліст з адиктивної поведінки Міжнародної антинаркотичної асоціації розповів, що за певних обставин наркотики легко можуть увійти в життя будь-якої людини, незалежно від віку і соціального стану.


Що ж ми знаємо про адиктивну поведінку? Термін «адиктивна поведінка » ввів до наукового обігу американський дослідник В. Міллер для визначення зловживання різними речовинами, які змінюють психічний стан, включаючи алкоголь, наркотики й тютюн, до того як від них сформується фізична залежність. А зовсім недавно , інтернет-залежність також ввійшла до даного списку.
Андрій Геннадійович цікаво і конструктивно розповів про механізми формування шкідливих звичок. Студенти переглянули відеоролики про синтетичні, так звані легкі наркотики – свайси, снюси. Виявилося, молодь постійно чує ці назви з різних джерел: телебачення, соціальні мережі, спілкування з однолітками. Звичайно, коли ми переглядаємо відео і чуємо про страшні наслідки від вживання наркотиків, подумки думаємо: як добре, що це не про нас. Проте, на жаль, ніхто не застрахований.


Разом зі студентами обговорювали, що спонукає молодь до наркотиків. Відповіді були різні: стрес, нерозділене кохання, злість, образа, а саме головне – бажання спробувати щось нове. В основному, підлітки помилково  вважають, що такі спроби не призведуть до серйозних наслідків.  Але це зовсім не так, бо мозок починає звикати одержувати задоволення найлегшим шляхом!
Як ви думаєте, з якого віку українці починають вживати наркотики? Уявіть собі, статистика свідчить – з  14-16 років. В основному їх пропонують спробувати друзі, тим кому довіряєте, ті люди, які є для Вас авторитетом. Звичайно, який це друг, який тебе по суті вбиває, адже дуже швидко виникає  наркотична залежність. Працівники поліції навели приклади з життя людей, які за рік вживання наркотиків втратили все: навчання, роботу, друзів, сім’ю, а деякі,  на превеликий жаль,  – найцінніше – життя.


Молодь замислилася, адже наркозалежному для того, щоб просто вижити  необхідно майже 1000 грн. в день. А де ж їх взяти людині, яка через свою пристрасть втратила роботу?  Спочатку наркозалежні виносять речі своєї родини, а потім із-за нестачі коштів легко стають злочинцями.
Майбутні фахівці з великою відповідальністю віднеслися до розмови, адже це дійсно страшно, бути здоровою, нормальною людиною, а потім обрати неправильний шлях.
Наприкінці зустрічі, учасники зрозуміли, що не потрібно гнатися за так званий легким щастям, задоволенням, ейфорією. Щастя поряд! Воно у кожному із нас! Ви сьогодні прокинулися, побачити чисте небо, почути спів пташок – і це вже щастя. З вами поряд Ваші батьки, родичі, друзі, наставники – тоді Ви на правильному шляху. Ви прийшли до коледжу, відповіли на практичному занятті – це вже Ваш результат, який приведе Вас до мрії. А мрії у кожного різні.
Студенти зрозуміли, наскільки важливо правильно в житті розставляти пріоритети, не гнатися за неможливим,  а жити чесно, старанно працювати, досягати успіхів в роботі, відносинах, вирішенні щоденних завдань.
Ми бажаємо кожному знайти себе, реалізуватися у професії на всі сто відсотків, не забувати дякувати Богу за кожен прожитий день, бути вдячним батькам, які скільки сил вкладають у Вас.
Будьте здорові і щасливі!!!!

Викладач В. А. Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар