неділя, 22 березня 2020 р.

Знайомтесь: наші випускники!


Наші випускники, наче соколята покинули батьківське гніздечко і розлетілися, розправивши свої власні крила назустріч безмежним можливостям життя. Час від часу вони повертаються до рідного коледжу щоб поділитися своїми успіхами, поспілкуватися, відчути підтримку та отримати пораду від  мудрих наставників,  щирих вболівальників – викладачів. Такі зустрічі надихають і змушують замислитися. Радіємо за них, таких самостійних, зміцнілих душею, сильних, зрілих. А що таке зрілість?  Адже зрілими не народжуються…


Знайомтеся, Іващенко Максим – випускник спеціальності «Правознавство», 2017 року. Нині -  сержант поліції, працює поліцейським роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Херсонській області. Зрілість – це про нього, не зважаючи на юний вік, Максим добрий, розсудливий у діях, мудрий у речах, завжди готовий прийти на допомогу. Паростки людяності, щирості, безперечно, виховані найріднішими людьми, його батьками, підтримані вчителями Верхньорогачицької гімназії, де Максим навчався, та загартовані і вдосконалені у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі.


До коледжу Максим вступив після 9 класу. Ще зовсім юний, сором’язливий хлопчина чітко знав – він хоче стати професіоналом у сфері юриспруденції  як батько.
Він пригадує : «З першого вересня 2013 року , я поринув у студентське життя. Жив у гуртожитку, вчився самостійності.  Я добре розумів, що немає сенсу чекати щастя від фортуни, треба навчатися, без вагань братися до справи, покладаючись на власні сили. Саме в коледжі я побачив приклад чесного відношення до роботи, співпрацю викладачів і студентів. З викладачами підтримую гарні відносини, часто звертаюся за допомогою або порадою.» Сьогодні і Максим допомагає викладачам, розповідаючи студентам про особливості своєї роботи в поліції, направляє майбутніх юристів на постійну працю над собою, вдосконалення професійних знань.
« В коледжі  я зустрів найкращих друзів  - продовжує розповідати Максим Іващенко -  А як же без друзів?   Чайка Сергій та Циган Євген, Ігор Бугровенко завжди підтримували у всьому. Бувало разом і запізнювалися на заняття, не виконували домашнє завдання, але об’єднувало нас бажання вчитися, опановувати право, допомагати один одному, бути корисними та досягти успіху у житті, а ще любов до гри на гітарі. Ми часто збиралися разом і співали, до нас приєднувалися інші хлопці і дівчата, засиджувалися допізна, за що отримували наганяй від вихователя, але сьогодні це теплі спогади про життя у гуртожитку, надійних друзів, перші почуття та мрії. До речі з хлопцями товаришую,  зараз ми ще й колеги: всі працюють у галузі права. Отже мрії здійснюються….»
І не дивно, адже освітній процес захоплював.  Багато уваги  приділялося і приділяється практичному спрямуванню: відвідуванню судових засідань у міському, господарському, адміністративному, апеляційному судах, знайомству з роботою органів юстиції, прокуратури, адвокатських та нотаріальних контор, юридичних агенцій, поліції. Так, у стінах коледжу студенти вивчають всі потрібні процесуальні дисципліни, ознайомлюються із тонкощами ведення представництва у суді, але звичайно полюбляють на власні очі побачити як працює суддя, прокурор, адвокат,  на які питання доводиться відповідати  позивачу та відповідачу, для того щоб зрозуміти наскільки важливо бути підготовленим і кваліфікованим юристом.


Активна  участь у клубі  правознавців «Феміда» допомагала Максиму удосконалювати професійні знання і навички. Гуртківці  проводили ділові ігри, виїзні екскурсії, розкривали свої професійні здібності під час виступів перед школярами з питань права, профілактики неправомірної поведінки, а також надаючи юридичну допомогу бажаючим.


Свої творчі здібності Максим проявляв у різних конкурсах. Так, у 2015 році  він виборює титул «Найвинахідливіший лицар коледжу».  Тоді і хлопці, і дівчата шуткуючи називали його «міцний горішок».


Для Максима немає неможливого: веселий, активний цілеспрямований. Зранку відвідує заняття, відповідає на запитання викладачів, допомагає іншим студентам. Після занять, проходить стажування у юридичній фірмі. І під час практичної діяльності,  працюючи він чітко усвідомлює: потрібно із кожного заняття брати по максимуму, адже на робочому місці юриста не можна розслаблятися, важливо бути готовим до всього. Розсудливість дає можливість зануритися до глибин, а мудрість допомагає самостійності та вихованню внутрішньої гідності. Саме такі  людські якості плекають у коледжі.
Під час проходження  виробничої практики Максим набуває впевненості, що він на правильному шляху, професія юриста – саме для нього.
Після закінчення коледжу у 2017 році Іващенко Максим  служив у зоні АТО.  Тоді він зрозумів, що виріс. Немає кращого товариша ніж сміливе серце, а коли серце слабне йому має допомогти розум. «Я ніколи не втрачав віри – ні в професію, ні в країну. Мужність легше переносить удари незгод.  А добро переможе зло!» - говорить Максим.


У 2018 році  він успішно проходить співбесіду і іде працювати до поліції.


Робота нелегка, потребує витримки, чіткої життєвої позиції, але  Максиму все вдається. Робота поліцейським йому до снаги, адже де, як не в лавах поліції  можна загартувати свою мужність, чоловічу силу, допомагати людям, стверджувати порядок і справедливість?


У вихідні дні любить відпочити за містом, його хобі – рибальство. Саме спокійна атмосфера та єднання з  природою заряджає Максима на подальші досягнення.

Віримо, Максиме, ти  обов’язково досягнеш  висот у професійній діяльності, всього,   про що мріяв,  дивлячись у голубу далечінь неба,  співаючи під гітару у кімнаті на четвертому поверсі… і навіть більшого. Ти маєш дар – доброчесність, саме вона робить людину мудрою, мужньою, прямодушною і щасливою !
Кожному студенту бажаємо віри, любові до людей,  до праці, поваги до світу, досягти людської і професійної зрілості, бути радістю для своїх батьків!

Викладач В. А. Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар