понеділок, 6 липня 2020 р.

Карантин – час вимушених змін та нових можливостей.Перехід на віддалене навчання у звязку з пандемією СOVID-19 став неочікуваним і непередбачуваним для всього світу, а в системі освіти – це справжній виклик для викладачів, студентів і батьків. Педагоги зрозуміли, що треба навчатися та мати належні навички аби рухатися разом зі змінами у сучасному світі.

      Організація освітнього процесу під час карантину в Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі здійснювалася на основі Положення про дистанційне навчання на платформах Zoom, Google Classroom, Skype, Всеосвіта, На урок.   Педагоги взялися до роботи над собою: переглянули підхід до подачі матеріалу, адже навчання має бути цікавим і захоплюючим,  перебороли свій страх роботи перед камерою та цифровими гаджетами, і вже сьогодні більшість почуває себе набагато впевненіше. Цей час виявився корисним для  пошуків і експериментів усіх учасників процесу. А як оцінили навчання під час карантину студенти?

   «Навчатися дистанційно – це як спробувати їздити на велосипеді, – каже голова студентської ради коледжу, студентка третього курсу правознавчого відділення Поліна Пазяк.  Спочатку здається, що важко і нічого не вийде, але, зробивши перші повороти педалів, розумієш, що все просто. Моє враження від такого навчання лише позитивне, а наші викладачі показали найвищий рівень професійності. Адже робили усе, щоб підтримати студентів, мотивували нас та швидко вирішувати всі питання, які виникали. Можу лише уявити як непросто було їм у таких екстремальних умовах. Викладач правознавчих дисциплін Унчикова Вікторія Анатоліївна завжди креативно підходить до організації занять. У дистанційному режимі вона провела з нами Дебати правників у клубі «Феміда», конкурс на найкраще складений цивільний договір, конференції з цивільного та сімейного права.»

    «Викладачі заохочували нас до роботи додатковими балами, які ми отримували за своєчасність виконання завдань, - додають другокурсниці, майбутній фінансист Хоменчук Сітлана та маркетолог Анастасія Дудкіна.


Наприклад, викладач основ філософських знань Сокальська Ольга Володимирівна пропонувала нам цікаві вікторини, інтелектуальні ігри, есе та захоплюючі вебінари для саморозвитку.

    Ось якими враженнями ділиться голова циклової комісії Гуманітарних та соціальних дисциплін Ольга Володимирівна Сокальська: «Дистанційна освіта, карантин – час, коли можна спробувати щось нове, до чого раніше просто «не доходили руки». Тепер необхідними стали різні онлайн платформи та інструменти для створення навчального контенту. І нові інструменти вдалося опанувати досить швидко. Крім різноманітних тестів, до душі студентам припали  ігри-вікторини, зокрема  Kahoot!: важливо не лише правильно, але й швидше за інших обрати одну з чотирьох відповідей, і перемога буде за тобою.  Завжди приємно отримувати призи - хай навіть  віртуальні  кубки і нагороди.

      Онлайн-заняття  можна перетворити на рольову гру. Скажімо, вивчаючи тему «Критичне сприйняття медіапродукції, Інтернету» майбутні маркетологи спробували розказати відому всім казку «Червона  Шапочка» від імені вовка, захисниці прав дітей, військового кореспондента, що прославляє славних мисливців і лісорубів. Вийшло надзвичайно цікаво! А можна і пограти всім разом.  Хай відповіді і не завжди були правильні,  але всі добре повеселилися. Наприклад, за ілюстраціями памятних місць треба було впізнати столиці Євросоюзу.

      Кажуть, що  людина починає розуміти тему лише тоді, коли розповідає її іншим. Тож студентам було запропоновано створити тести і кросворди для своїх однолітків. Найвдаліші питання входили до складу онлайн-тестів для студентів усього курсу. 

        Хочеш творчої праці – напиши  есе. Тобі  доведеться задуматися про сенс життя, щастя, роль  інтернету і ЗМІ у повсякденному житті людей,  вплив коронавірусу на політику, економіку,  про  можливості  організації бізнесу в різних країнах і  необхідність  при цьому враховувати  особливості  релігії і культури.  Хай не всі роботи були бездоганні, але свою місію вони виконали – студенти задумалися, здивувалися, і, можливо, змінили свій погляд на світ.

       Були, звичайно, і смішні випадки та курйози. Скажімо, презентація про свята  індуїзму раптом переривається слайдом з єврейським семисвічником. Як? Чому? Виявилося, що просто не додивилися трошки й не помітили, що індуїзм та іудаїзм – це різні релігії. Відмінність лише в одній літері,  але яке велике її значення!»

      Староста групи М-391 Юлія Теленик розповідає про нестандартні підходи до проведення занять у маркетологів:


«Маркетинг взагалі креативна наука. Різноманітні ділові ігри, психологічні тести, руханки для мозку, арифметичні розминки, психологічні загадки та цитати дня для створення  робочого настрою. Усе це інструменти в руках викладача, які зацікавлюють студентів та дають мотивацію до навчання»

    Голова циклової комісії Маркетингу Ірина Михайлівна Яшина завжди намагається знайти ключик до можливостей  кожного студента,  тим більше в неочікуваній ситуації, що вимагає змін у підходах до викладання. Не все виходило відразу, але бажання додало сил та можливостей залучити додаткові резерви, набути нові знання і навички.

«В першу чергу, викладачами коледжу була освоєна онлайн-платформа з цифрової грамотності при підтримці Міністерства цифрової трансформації України, постійно здійснювався внутрішній обмін досвідом серед викладачів, які проходили онлайн-курси з використання інтернет-технологій.  Відтак, майже з перших днів дистанційного навчання, ми застосовували різноманітні програми та платформи для спілкування зі студентами, – розповідає Ірина Михайлівна. – Серед них не менш важливу роль відіграє і підтримка викладачами студентів, які набагато менше були готові до таких змін. Тому усі керівники груп з перших днів карантину активно підтримували студентів, спонукаючи їх до використання нових  можливостей для власного розвитку. Зокрема важливу роль у цьому взяли старости груп, які кожного ранку о 8:30 оголошували перелік дисциплін, що згідно розкладу дистанційного навчання та замін, які студенти повинні відпрацювати. Завдання для відпрацювання по кожній дисципліні було розміщено  на сайті Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу і студент мав доступ до нього в будь-який час. Адже в непростих ситуаціях дуже важливо своєчасно забезпечити високий рівень самодисципліни, самоорганізації та особистої відповідальності за  результати своєї роботи. А це, в свою чергу, сприятиме швидкій адаптації до змін і навіть виявленню та розвитку нових можливостей для усіх учасників освітнього процесу.

Звісно, викладачі продовжують працювати у новому режимі, змінюють підходи до викладання дисциплін, навчаються використовувати можливості цифрових технологій і ресурсів. Для кожного викладача цей нелегкий період – це час творчих можливостей, розвитку та формування професійних якостей щодо  вивчення індивідуальних потреб  студента.

Окрім підготовки навчального матеріалу, фахові викладачі фахових дисциплін готують для студентів цікаві додаткові завдання»

    « Коли ми виходили на карантин, я взагалі не розуміла як буде відбуватися цей процес навчання, чи зможемо ми все встигати та виконувати завдання в повному обсязі – ділиться своїми враженнями першокурсниця Даша Попович. -  Не вистачало часу, джерел інформації та мотивації, адже вдома постійно щось відволікає, важко зосередитися. Згодом зявився режим: заходити на сайт коледжу, перевіряти електронну пошту, виходити на заняття та консультації на платформі Zoom. За допомогою порад викладачів ми навчилися грамотно планувати  час навчання , дозвілля,  виконання домашніх обовязків.

      «Я розділяю цю думку, -  додає староста групи ОФ-191 Кравченко Наталія.


Онлайн навчання проходить досить легко завдяки нашим викладачам, які завжди на зв’язку, готові роз’яснити незрозумілий матеріал та підкажуть, як зробити краще. Завдяки онлайн навчанню у мене зявилося більше вільного часу на допомогу рідним та улюблене хобі– рукоділля та відпочинок на природі.»

      «Я пройшла багато онлайн курсів та марафонів у відомих блогерів з обробки фотографії, smm маркетингу, здорового харчування» -  каже староста групи П-291 Аліна Резніченко.

      Онлайн-навчання – це час випробувань на знання та вміння використовувати  інформаційні технології, адаптацію до нового та особистого тайм-менеджменту. А правильно організований освітній процес в умовах карантину дав змогу  студентам не просто  виконувати  завдання відповідно до розкладу, а й розвиватися у інших напрямах:

v   створювати більш якісні індивідуальні фахові проєкти;

v   вирішувати ситуаційні завдання з максимальним використанням інтернет-ресурсів та онлайн-технологій;          

v   розробляти власні унікальні пропозиції та рекомендації при вирішенні професійних завдань;

v   підвищувати свій рівень знань та вмінь щодо виконання робіт в електронному вигляді тощо.

Завдяки такому підходу, студенти продуктивніше виконують завдання, вирішення яких для майбутніх фахівців потребує  нестандартного мислення, уважності, креативного підходу та навіть просто гарного настрою. Надбані навички допоможуть у працевлаштуванні, адже навіть під час карантину співпраця з роботодавцями не припиняється.  Кожного дня студенти стають більш організованими, вмотивованими та просто задоволеними. Адже, найкраща робота – це та, яка виконана з любов'ю.

Карантин змусив кожного замислитися над цінністю людського спілкування. Всі учасники освітнього процесу усвідомили, що дистанційне навчання допомагає за певних умов, але воно ніколи не замінить живого співробітництва викладача і студента.

                                                      

                                                   

                                                    Студентська рада коледжу,

                                                    викладачі  Ольга Сокальська, Ірина Яшина.

 

 Немає коментарів:

Опублікувати коментар