12 жовтня 2020

Для допитливих. Цікаві факти про англійську мову….

1. В англійській мові існує коректне речення з 8 однакових слів поспіль і без знаків пунктуації: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перекласти його можна так: "Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало". 


2. Англійське слово slave (раб), має пряме відношення до слов'ян: у стародавні часи німецькі племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам. 

3. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am. 

4. А найкоротший осмислений вислів англійською - "Go". 

5. Англійське слово "set" є рекордсменом за кількістю значень: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника і 7 основних значень для прикметника! 

6. В англійській є чотири слова, які не мають жодної рими: month, orange, silver, purple. 

7. "Almost" - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку. 

8. Слово"queue" - єдине слово, чия вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 літери. 

9. Англійська мова, всупереч усталеній думці - не найпоширеніша мова в світі! Пальму першості тримає китайська мова, друге місце займає іспанська, ну а англійській належить лише скромна бронза. 

10. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються. 

11. Англійська мова - зовсім не "бідна", як то прийнято вважати! За підрахунками вчених, словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів. 

12. "E" - найчастіша літера в англійській мові 

13. Англійські слова "salary" (заробітна плата) і "salad" (салат) походять від латинського "sal" (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень. 

14. Крапка над літерою i називається "tittle" ("крапелька"). 

15. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті. 

16. У штаті Іллінойс США, незаконно говорити англійською. Офіційно визнаною мовою є "американська". 

17. Поки Ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову. Вивчаючи мови інших країн, ми зустрічаємося зі світом як з близьким другом без остраху і обмежень. Ми становимося більш впевненими в спілкуванні, сміливіше подорожуємо, відкриваємо для себе нові можливості в професійному житті. Всіх бажаючих спілкуватися англійською запрошуємо до клубу «Advanced English». Приєднуйтеся до нашої Viber групи у спільноті коледжу. Викладач І. Качуровська

Немає коментарів:

Опублікувати коментар