10 жовтня 2011

“Українська мозаїка” по-херсонськи

   4 жовтня у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі відбувся турнір знавців “Українська мозаїка”, присвячений двадцятиріччю незалежності України. Захід розпочався запальною українською піснею, що налаштувала усі десять команд на гру. Серед учасників цього турніру були команди - представники окремих груп першого-третього курсу, а були і збірні, причому досить несподівані, наприклад, об'єднання зусиль товарознавців і юристів дозволило їм завоювати друге командне місце.
   Перший тур розпочався несподівано: назвати короткометражний фільм українського кінорежисера Марини Вроди, що отримав Золоту пальмову гілку на Канському кінофестивалі “Крос” змогли лише дві команди, а серед них і першокурсники – команда групи Т-191(майбутні товарознавці). Найлегшими у першому турі виявилися питання, що вимагали асоціативного мислення, зокрема, “що мав на увазі Михайль Семенко, український футурист першої половини ХХ ст., коли говорив про алюмінієві лані?” Більшість команд правильно відповіли, що це автомобілі. Після першого туру всі команди розподілили між собою три місця, тож шанс перемогти , був у кожного.
   У перерві між турами проводився конкурс на визначення кращого гравця турніру. За зразком вістянського чемпіонату ерудитів, усім присутнім задавалися нескладні питання (цього разу це були українські дитячі загадки), сміливці, які правильно відповідали, запрошувалися на сцену, а потім серед них визначався найкращий (знову ж таки - “дитячі загадки” на швидкість). У напруженій боротьбі перемогла студентка групи П-291 Вікторія Іванченко, яка швидше за всіх змогла вирахувати скільки було голубів і дубів у загадці: Летів гурт голубів, і стояло три дуби; як сядуть по два – один дуб гуляє, як сядуть по одному – то дуба не вистачає.
   Продовження гри виявило кращих. Комусь, хто вперше грав у ЩДК (загальноприйнята абревіатура для Що? Де? Коли?), не вистачило зосередженості і злагодженості, а деяким командам просто не пощастило(як це часто буває на подібних заходах - не відібрали правильних версій).
   У підсумку: на третьому місці - команда групи Ф-292 (майбутні фінансисти і банкіри), на другому - збірна груп Т- 391 і П-291, а перемогу здобули майбутні юристи групи П-292.
    Хоч і не всі здобули призові місця, проте абсолютно всі виграли, тому що дізналися більше про Україну, її минуле і сьогодення, отримали заряд веселого настрою, навички спільної роботи і стимул до самовдосконалення. Адже цей турнір далеко не останній, то ж буде нагода для всіх проявити себе у майбутньому.
   А на завершення про Україну, її мову, що є “мовою єднання і кохання”, заспівала студентка групи М-291 Анастасія Тлустенко (майбутній фахівець у сфері ресторанного обслуговування).


Ольга Сокальська, викладач Херсонського
кооперативного економіко-правового коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар