19 листопада 2012

Вшановуючи пам’ять про незабутнє

  Наприкінці жовтня Україна відзначає 68-річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Для сучасної молоді ця подія – героїчна, але далека сторінка історії, тому представники старшого покоління намагаються всіма силами наблизити ці далекі події до юнаків і дівчат. На вшанування цієї дати проводяться виховні години, екскурсії до краєзнавчого музею, покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам у парку Слави. А цього року студенти І-ІІ курсів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, учасники клубу «Ерудит», взяли участь у ІV турнірі з гри «Що? Де? Коли?», присвяченому дню визволення України від німецько-фашистських загарбників серед школярів міста. Захід відбувся 19 жовтня 2012 року у приміщенні Будинку вчителя. У напруженій боротьбі нашим студентам вдалося здобути перше місце, «обігнавши» команди ЗОШ № 24,11,52, гімназії №3, збірної команди Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Цікаві і різносторонні питання, підготовлені головою міського інтелектуального клубу учнівської молоді «Що? Де? Коли?» О.М.Кльобом, вимагали від школярів і студентів не лише знань про Другу світову війну, перебіг визволення України від німецько-фашистських загарбників, а й логіки, командної гри, іноді навіть почуття гумору.
Скажімо на запитання: «1941 року капітан-лейтенант Охріменко був змушений здійснювати розміновування у так сказати некомплектному ватнику, тому що сапери боялися, що може статися вибух. Якої «деталі» обмундирування не вистачало?», відповідь ґудзики надали майже всі команди, а запитання «віра радянських людей у перемогу була непорушною Танкіст Котуков з літа 1941 року носив у кишені військової форми предмет, яким не міг скористатися. Цей предмет знадобився йому лише влітку 1944 року. Пізніше він отримав кілька таких предметів. Що радянський командир носив у кишені?» поставило команди у глухий кут. Правильна ж відповідь: ключ від квартири, яка залишилася на окупованій території, звільненій від загарбників у 1944 році. Можна сказати, що сезон інтелектуальних ігор у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі розпочинається вдало: здобули першу перемогу, сподіваємося, що не останню. З нетерпінням чекаємо на нові запитання вістянського чемпіонату і налаштовані на серйозну роботу. Щочетверга у коледжі після занять на засідання клубу збираються студенти, яким цікаво разом пізнавати нове, шукати спільну відповідь на запитання з різноманітних галузей знань, серед них і минулорічні учасники клубу, і новачки. Приємно, що до команди-переможниці міського турніру ввійшли не лише досвідчені гравці, зокрема капітан Іра Остапчук, майбутній товарознавець, а й «новачки» на представницьких турнірах: Влад Грищенко, майбутній бухгалтер, Євген Корнейчук і Оксана Дмитрієва, майбутні юристи, Валентина Єрмолаєва, майбутній фінансист.
  Студенти коледжу не лише здобувають знання, фахову освіту, а й стають справжніми патріотами України, які цікавляться історичним минулим, мають активну життєву позицію, прагнуть до саморозвитку, для цього адміністрація і викладачі коледжу створюють всі умови.
  
Сокальська О.В., керівник клубу «Ерудит»,
Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж.

На фото: учасники команди-переможниці КЕП (Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж).

Немає коментарів:

Дописати коментар