12 червня 2013

Травень у коледжі: цікаве, пізнавальне, захоплююче. У травні Україна відзначає День Європи. У Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі вже традиційним став турнір знавців «Європейська мозаїка». Студенти І-ІІ курсів зібралися, щоб разом повідповідати на цікаві питання, що якимось чином пов’язані з історією, культурою, економікою європейських країн. Регламент змагань – як у фіналі вістняського чемпіонату ерудитів: одне питання – одна хвилина на обговорення – одна відповідь на аркуші паперу від команди з 6 чоловік. Цього року на турнір завітало вісім команд. З перших питань розпочалася боротьба за лідерство між командою «Збірна №8»(у її складі товарознавці, юрист, фінансист, ресторатор) і представниками групи Б-291(майбутніх бухгалтерів). Якщо спочатку новачки подібних змагань, команди груп першого курсу, трохи розгубилися, то у другому турі вони надолужили втрачене. Цікаво, що найлегшим виявилися питання про те, що треба добре знати минуле, якщо хочеш знати майбутнє, тож можемо сподіватися, що історію України студенти не забудуть. Пожвавлення викликало також питання про український відповідник французького Дня Святого Жана, коли збирають рослини для боротьби з нечистою силою, зокрема папороть; запалюють високі вогнища, стрибають через них. Ви вже мабуть здогадалися, що це свято Івана Купала.

 У перерві між турами відбувся конкурс на кращого гравця: усім було запропоновано заповнити інтелектуальну абетку: упізнати видатного діяча Європи за фотографією та ілюстраціями, які характеризують його діяльність, написати його прізвище. Визначити переможця у цій номінації виявилося непросто: сім чоловік дали однакову кількість правильних відповідей, тому для них було розігране окреме запитання, відповідь на яке принесла перемогу Дьяченко Анастасії (Ф-191), тому що вона точно знала, що човник у Венеції називається гондола, а ніяк не інакше.
 У другому турі, як уже зазначалося, боротьба загострилася до краю і в результаті перемогу здобуває команда групи Б-291 на чолі з Владом Грищенком.
 За кілька днів відбулася студентська конференція «Соціокультурна діяльність молоді у сучасному світі», на якій з доповідями виступили студенти І-ІІ курсів, які протягом року досліджували теми «Вплив періоду «проспериті» на розвиток економіки США» (Назарова Марина, група П-191), «Порівняльна характеристика відновлення економіки країн Європи та СРСР після Другої світової війни» (Колесник Оксана, група Ф-191), «Запровадження інноваційних технологій та уроки «японського економічного дива»» (Хом᾽як Ярослав, студент групи П-191), «Становлення козацького руху як складова духовного та патріотичного відродження Херсонщини» (Юркевич Владислав, група Т-291). Всі виступи були цікаві і пізнавальні, студенти не лише виклали фактичний матеріал, але і зробили самостійні висновки щодо можливості застосування надбань минулого для розвитку України у майбутньому. На завершення конференції з мистецьким проектом виступила Кравченко Надія, студентка групи М-191, яка своїми віршами зачарувала аудиторію, викликавши у присутніх непідробні емоції. Після її виступу довго лунали оплески.
 Сподіваємося, що конференції соціогуманітарної тематики стануть традиційними у нашому навчальному закладі, тому що вони дають можливість першокурсникам спробувати себе у пошуково-дослідницькій діяльності, набути досвіду виступу перед значною аудиторію, відчути себе справжнім науковцем і оратором.


 Ольга Сокальська, 
викладач-методист 
Херсонського кооперативного 
економіко-правового коледжу
На фото: миттєвості гри, переможці, учасники конференції з керівниками робіт


 
Немає коментарів:

Дописати коментар