14 березня 2014

А чи знаємо ми Україну?

У кожної людини, як відомо, своя доля, але вона завжди міцно повязана з долею рідної країни, мови, культури. Чому ж потрібно вивчати історію свого народу? А тому, що не знаючи минулого, людина не зможе зрозуміти теперішнє і зазирнути майбутнє. Лише через історію можна осягнути духовний світ предків, зрозуміти свою мову і культуру.
Нещодавно студенти І курсу Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу взяли участь в інтелектуальній грі про памятні місця України. На жаль, анкетування серед майбутніх спеціалістів різних спеціальностей виявило багато «білих» плям у знаннях молоді щодо історичної спадщини України. І щоб виправити ситуацію, студенти отримали прекрасний шанс дізнатися більше про історію і культуру нашої держави.
Учасники відповідально поставилися до цього конкурсу, ретельно ознайомились з потрібною інформацією, вивчали статті в газетах і журналах та літературу краєзнавчого характеру, годинами просиджували за монітором компютера, шукаючи матеріал в Інтернеті. І їхні зусилля не були марними! Протягом шести цікавих конкурсів першокурсники знаходили місце розташування пам’яток на мапі України, зазначали, коли і ким був побудований замок чи палац, які легенди існують про це місце, розповідали присутнім про походження їх назв. Викладачі та студенти різних курсів протягом шоу збагатили свої знання про культурне надбання нашої країни, спіймали себе на думці, що відомий давньогрецький філософ Сократ таки мав рацію, говорячи: «Я знаю, що нічого не знаю».
А чи знаєте ви, що замок Паланок має таку назву від огорожі – «паланки»? А велика волога пляма на стіні Хотинської фортеці ніколи не щезає, бо, за легендою, всередині стіни замурована колись дівчина постійно плаче. На ці та інші запитання вже знайшли відповіді студенти ХКЕПК, готуючись до інтелектуального шоу.

Хоча шановне журі і визначило переможців, та переможених у цьому конкурсі не було: всі присутні отримали не тільки знання, а й насолоду від перегляду відеофрагментів про красу Лівадійського палацу, Національно-дендрологічного заповідника «Софіївка», нічного Києва. Адже, як відомо, скільки живе людина, стільки їх хочеться пізнавати навколишній світ, а це ж так цікаво.
Назарова Ю.А.,
викладач Херсонського кооперативного
економіко-правового коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар