18 лютого 2015

Економіка і право: лінії перетину

Суспільство, особливо бізнес, ставить перед юристами високі вимоги. Сучасний правознавець повинен бути не лише спеціалістом, який має глибокі юридичні знання, а й професіоналом, котрий розуміє економічні процеси, індустрію та ринок, на якому оперує його клієнт. Людина, яка звертається до правника, іноді вимагає від юриста не лише правової поради, а й управлінського рішення.


У Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі це завдання сьогодення реалізовують по-новому. Учасники юридичного клубу «Феміда» завітали на чергове засідання клубу юних фінансистів «Авізо», щоб розглянути питання взаємозв’язку між економічними та правознавчими науками. Студенти дійшли висновку, що у своїй діяльності будь-який правник обов’язково стикається з фінансовими питаннями: справи про розподіл спадку, майна при розлученні, юридичний супровід комерційних операцій, викриття фінансових афер, участь у переговорах щодо врегулювання виробничих суперечок, захист інтересів позивачів у суді, претензійна робота. До речі, ще за часів Давнього Риму існували договори купівлі-продажу, обміну, застави, доручення, які протягом століть забезпечували відтворення економічних відносин.


Про особливі вимоги, які ставлять у банках до юриста щодо економічної діяльності, говорила на засіданні Реуцька Ірина Олегівна, яка починала свою кар’єру кредитним інспектором, потім стала керівником кредитного відділу, а тепер обіймає посаду провідного юрисконсульта ПАТ КБ «Приватбанк». Гостя ледве встигала відповідати на численні питання студентів. Ірина Олегівна наводила багато життєвих прикладів, коли представники юридичної служби банків через необізнаність з економічних питань змушені були звертатись за платною допомогою до незалежного фінансового аудиту.
Отже, щоб виявити фіктивні платіжні документи та підроблені банківські гарантії, попередити нецільове використання кредитів, фінансові махінації з коштами вкладників, ухилення від податків, операції щодо незаконного відшкодування ПДВ від зовнішньоекономічних угод, сучасним юристам просто необхідно мати знання фінансової грамотності, яка підвищує ефективність професійної діяльності правника та конкурентоспроможність на ринку праці.


Немає коментарів:

Дописати коментар