01 квітня 2015

Віночок українських традицій об'єднує…

Коли сучасна людина торкається до чогось істинно українського, національного, її душа сповнюється теплотою  та  ніжністю, гордістю за унікальні звичаї і традиції, створені нашими пращурами протягом багатовікової історії народу.  І не дивно! Бо в кожному з нас десь там у глибині душі живе ментальна пам’ять – дух український! І не важливо, чи чує людина українську пісню, чи аплодує виконавцям запального українського гопака, чи  бачить котрийсь із багаточисельних народних обрядів! Усе це наше,  рідне, частинка  кожного з нас!Наприкінці березня студенти товарознавчого відділення Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, організували і провели народознавче свято під назвою «Віночок українських традицій», яке допомогло усім присутнім ще раз доторкнутися до нашого національного коріння. Адже мова йшла не тільки про обереги українців  та  їх символіку (рушник, віночок і стрічки на ньому), а й про традиції та обряди, пов'язані зі  сватанням, весіллям, народженням та хрещенням дитини, відпочинком. Студенти інсценізували їх із притаманним для українців артистизмом та почуттям гумору. І все це супроводжувалося виконанням народних  пісень, танців  та  ігор.

Без перебільшення! Глядачі свята отримали масу позитивних емоцій! І не тільки тому, що взяли участь у так званому «конкурсі ерудитів», де розгадували веселі, жартівливі народні загадки і отримували солодкі  призи (а подарунки – це завжди приємно!). Більше того,  гостинні організатори  свята почастували усіх присутніх смачнючими  варениками  і пампушками з часником та салом – їжею, наймилішою для істинного українця!

Трапеза супроводжувалася фотографіями та спогадами про те, як готували смаколики у гуртожитку напередодні свята. Адже до веселого майстер-класу долучалися всі охочі, навіть ті, хто ніколи раніше з тістом справи не мав і ліпити вареники не вмів.

Правду говорять, що спільна справа не тільки навчає, а й об'єднує! І мова не тільки про кулінарний майстер-клас, що став, по суті, «сучасними  вечорницями». Йдеться, насамперед, про  величезний  підготовчий процес свята: від збирання народознавчого матеріалу до його успішного втілення  перед  глядачами. А оскільки все це було зроблене студентами від душі, можна з упевненістю сказати: українські традиції будуть зберігатися і примножуватися.


Сергазіна Алла Іванівна

Немає коментарів:

Дописати коментар