15 червня 2015

До Львова за перемогою і незабутніми враженнями

15 травня 2015 року у Львівському коледжі економіки і права відбулася фінальна гра Вістянського чемпіонату ерудитів серед студентських команд кооперативних вищих навчальних закладів, у якій взяли участь представники Херсона, Хмельницького, Харкова і Чернігова - переможці заочного етапу чемпіонату, а також: господарі - команда «Фенікс»(ЛКЕП).


У напруженій боротьбі перемогу здобула команда «Меркурій» Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, звання «Міс ерудиція» в особистій номінації здобула капітан команди Кравченко Надія. А перед початком гри на перше питання для вболівальників зумів відповісти першокурсник Демидов Денис,  який приїхав до Львова підтримати друзів і подивитися як же це все відбувається. Він і  отримав звання «Кращий вболівальник».


А тепер про все докладніше.
Чотирнадцятий рік поспіль газета «Вісті…» проводить всеукраїнські інтелектуальні змагання серед студентів У Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі вже десятий рік працює клуб «Ерудит», одним із завдань якого є підготовка збірної команди до участі у цьому представницькому турнірі. Зазначу, що наша команда «Меркурій» була учасником практично всіх фінальних ігор і об'їздила пів-України: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Хмельницький, Чернівці, Київ, Одеса.
Перед початком гри гравці команди «Меркурій» налаштовувалися на серйозну боротьбу, тому що знайомі з усіма суперниками - командами сильними, ерудованими, підготовленими. Розуміли - буде нелегко, але надія на перемогу була, бо ж у команді є і Надія Кравченко (наш капітан - Ата-Надька), і Вікторія (Victory) Задорожня.


До того ж протягом цілого року щовівторка у 48 аудиторії за чашкою чаю збиралися всі бажаючі, щоб пограти в інтелектуальні ігри та пошукати відповіді на питання заочного туру. Серед них і було обрано найкращих до збірної команди коледжу: так вийшло, що в команді опинився майже весь склад команди «Комільфо», яка брала участь у міських змаганнях, зокрема виборола перше місце у міському молодіжному чемпіонаті з «Що? ДЕ? Коли?» та друге місце з брейн - рингу серед молоді м. Херсона. На жаль, всі бажаючі потрапити на фінальну гру не змогли, але троє вболівальників (Демидов Денис, Качуровська Анастасія, Коротка Алевтина) таки вирушили підтримати рідну команду і виконали свою місію на відмінно.


Перед початком основної гри міні-конкурс серед вболівальників на кмітливість, спостережливість і сміливість: наш Денис Демидов виявився знавцем феніксів (треба було сказати назву львівської команди і пояснити, що то за дивина така - фенікс). Так він зміг заробити трошки своїм інтелектом, як потім з'ясувалося це були не перші гроші зароблені ним власним розумом: у школі він отримував премії як переможець районних олімпіад з історії, правознавства, біології, тож у нього є всі шанси наступного року перейти з вболівальників до основного складу команди «Меркурій» і позмагатися за звання «Кращий гравець фінальної гри».
В індивідуальних конкурсах задаються трошки дивні питання,  наприклад:   «Хто  був   найкращим погоничем худоби?» відповідь: Макар (згадайте вислів Куди Макар телят не ганяв), або «Він сам себе вишибає», відповідь - Клин(Клин клином вишибають), Протягом конкурсу на звання «Міс Ерудиція» всі наші дівчата вийшли до 10 найкращих, але все вирішив випадок і швидкість реакції: на одне із запитань ніхто з фінальної трійки відповісти не зміг. Тоді із залу найшвидше відреагувала Надійка Кравченко і отримала другий шанс поборотися за сову - і його вона вже не згаяла: блискавична відповідь на питання про найвідомішу крадійку музичних інструментів (Ви ж здогадалися, що це Клара, яка у Карла вкрала кларнет).


У фіналі нарешті заслужена перемога: з рахунком 17 правильних відповідей проти 13 і 8 чемпіоном Чотирнадцятого вістянського чемпіонату ерудитів стає Херсонський «Меркурій».


Фінальна гра залишила величезний міх позитивних емоцій і відчуття єднання.
Попереду нас чекали ще два незабутні дні знайомства з найкращим містом -Львовом, його старенькими вуличками, бруківкою, трамвайчиками, запахом кави, величною пишністю соборів і церков, ароматним повітрям Шевченківського гаю, холодною зброєю «Арсеналу», копальнею кави, майстернею шоколаду і карамелі, лавочкою закоханих, сурмачами на ратуші, неперевершеними краєвидами з Високого замку, мармуровими левами...
Отже, вечір 15 травня: гуляємо центром Львова: Львівська опера, фонтани, пам'ятник Шевченку, площа Ринок, а на ній - Копальня кави. Ви знаєте, що кава росте на дереві. То так у всьому світі, але не у Львові: тут каву добувають шахтарі у підземній копальні. Не вірите? Спустіться і самі переконайтеся та відчуйте пахощі справжньої львівської кави. Завертаємо і бачимо ще одне диво - майстерню шоколаду: прямо на ваших очах народжуються справжні цукерки і шоколад.


А тепер до Криївки: всі про неї чули, але ніхто не бачив. Вивіски ніде немає. Пощастило, що підтримати нашу команду прийшла Вашина Наталя, учасник фінальних ігор 2012, 2013 років у складі команди «Меркурій», випускниця нашого коледжу, яка так захопилася Львовом під час вістянського чемпіонату, що переїхала до нього жити і працювати спочатку бухгалтером, а тепер менеджером зі страхування фізичних осіб. Саме Наталя і привела нас до цього популярного засекреченого закладу, у якому безліч цікавих речей, починаючи від назв страв «Медовуха на трезв’яка», «Вечеря від рядового Панаса», і закінчуючи справжньою зброєю Другої світової, друкованими виданнями, фотографіями та речами повстанців, карцером, пострілами (кілька годин вивчалося абсолютно все, в тому числі і супермашина для знищення ворогів).


Наталя Вашина розповіла зі свого досвіду, що саме інтелектуальні ігри навчили її швидко думати і приймати рішення. Це допомагає їй сьогодні зробити кар’єру.
Час уже вертатися до гуртожитку, але дорогою у вечірній ілюмінації Собор Св. Андрія,   пам'ятники   Міцкевичу,   Данилові   Галицькому,   вулички   історичного   центру лишають по собі неповторні враження.


16 травня. Ранок. Планів дуже багато. Спочатку звичайно сніданок (до речі дуже смачний), потім Високий Замок, з якого відкривається неперевершений краєвид Львова, після  цього - єдиний музей холодної зброї в Україні - Арсенал. На жаль (чи то на щастя) екскурсовода нам не вистачило, тому ним став Максим Лутков. Як виявилося, він дуже багато знає про зброю, її походження, особливості застосування. І ми мали шанс насолодитися його розповідями під час тривалої екскурсії. От вже й  по обіді, час на Личаківське кладовище. Були серед нас бажаючі поклонитися видатним діячам культури, похованим на цьому кладовищі-музеї.
Куди тепер: може, до центру? Добрі люди нам порадили відвідати Шевченківський гай і розказали як туди дістатися пішки (але те що для них близенько, для нас, херсонців - досить далеко). Потомлені доходимо до Шевченківського гаю, який виявився Музеєм народної архітектури і побуту. Починаємо екскурсію. І звідкись взялися сили: чи то від п'янкого повітря, настояного на смереках, ялицях і ще не знайомих нам деревах і травах, чи то від споглядання живої історії - давніх садиб, церков, хатинок вісімнадцятого-двадцятого століття.


17 травня. Час збиратися додому, але перед цим   на прощання екскурсія центром Львова, бо ж подивитися все не встигли. Відвідуємо давні церкви і собори: Вірменську церкву, Кафедральний собор, Домініканський собор, Успенський собор, знову на площі Ринок, розходимося хто куди: до книгарні «Книжковий лев», лавочки закоханих, кав'ярні, аптеки-музею. Часу катастрофічно не вистачає. Зустрічаємося біля ратуші рівно у полудень, аж раптом прочиняється вікно на даху і сурмачі оповіщають про початок нової години незабутнє видовище!


Збираємося на потяг, пішки чимчикуємо до вокзалу... Прощавай Львове! Сподіваємося ще сюди повернутися, бо стільки залишилось не побаченим!


У вівторок 19 травня на урочистому засіданні Студентської ради директор коледжу Людмила Миколаївна Лімакова щиро привітала учасників команди «Меркурій» ХКЕПК, побажала подальших успіхів, вручила кожному подарунок і сказала добрі слова, зауважила на важливості таких інтелектуальних перемог на всеукраїнському рівні як для навчального закладу, так і для кожного учасника команди ерудитів, тому що ця невеличка особиста перемога може стати сходинкою до подальшого зростання. Ми дуже вдячні усім за привітання і підтримку, будемо намагатися і в майбутньому достойно представляти наш Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж на інтелектуальних змаганнях.
За час подорожі ми зрозуміли, що якби гарно не було в гостях, повертатися до дому, де затишно і завжди чекають – набагато приємніше, бо наш коледж – найкращий!
А всіх бажаючих брати участь в інтелектуальних змаганнях, розвиватися, пізнавати нове і просто поспілкуватися про все на світі, запрошуємо на засідання клубу «Ерудит» до ХКЕПК з вересня по червень, щовівторка о 16:00.
До зустрічі на засіданнях клубу та інтелектуальних змаганнях!


Учасники клубу «Ерудит»,

керівник клубу і тренер збірної коледжу«Меркурій»  О. В. Сокальська

Немає коментарів:

Дописати коментар