19 жовтня 2015

День юриста

  Восьмого жовтня юристи України відзначають своє професійне свято. Воно об’єднує людей, що стоять на захисті громадян нашої держави. Це  свято з’явилося у календарі за наказом Президента України 16 вересня 1997 року. Час показав, що для кожного українця професія правознавця дуже важлива, адже саме на цих людей  покладають надії більшість громадян, котрі потребують захисту своїх прав і свобод. Адже завдання  юриста полягає у тому, щоб служити закону й стояти на захисті гарантій, створювати всі  умови для  життя суспільства.
 Ця професія дуже багатогранна. Тому бути юристом – велика честь і неабияка відповідальність. Але навіть у найскладнішій роботі існують перерви на свято! 
  День юриста не оминули  увагою й  у нашому коледжі, адже сімнадцять років поспіль він готує висококваліфікованих спеціалістів цього профілю. У цей день клуб правознавців «Феміда» організував  посвяту в юристи студентів, які тільки-но вступили до Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.  Усі «новачки»  були розділені на команди  (П-191 та П-201) для подальшої участі в конкурсах.  Перед початком вікторини  майбутніх юристів привітали гості - випускники  коледжу Мітяєв Сергій (випускник 2015року, помічник арбітражного  керуючого)  та Лепська  Аліна (випускниця 2012 року, державний виконавець),  побажали стати гідними своєї професії. Неочікуваним та незвичайним  стало  відеопривітання від викладача правознавчих  дисциплін, організатора заходу Унчикової Вікторії Анатоліївни, яка розповіла легенду про виникнення професії юриста.


 До того ж члени клубу «Феміда» виступили з добіркою пізнавальних повідомлень, пов’язаних  з юридичною сферою. Присутні довідалися, наприклад,  що із 44 президентів США 28 мали юридичну освіту, що професійний словник юристів вважається одним із найбагатших, та багато інших цікавинок.

 Сама ж вікторина мала два блоки і була розрахована на знання, отримані за місяць навчання. Студенти вміло відповідали на запитання і змогли довести, що вони знаються як на професії, так і на тому, що відбувається в коледжі. За кожну правильну  відповідь  майбутні юристи отримували маленьких «фемід»,  які були підтвердженням їхньої компетентності у даному питанні. Так переможницею у вікторині стала Анастасія Гришаєва, їй вдалося отримати  аж десять «фемідок». 


 Після підведення підсумків студенти урочисто вимовили  слова  клятви,  якою обіцяли «…при здоровому глузді, усвідомлюючи  всю повноту  міри відповідальності…» бути розумними, добросовісними студентами, засвоїти весь обсяг знань, кожного дня перечитувати Конституцію України як бестселер, та з гордістю нести звання студента Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.


 Великий  інтерес  присутніх  викликало так зване «послання в майбутнє».  Учасники вікторини  писали,  яку посаду хочуть обіймати у майбутньому. Усі  їх прогнози  були поміщенні  в «скриньки майбутнього» та передані керівникам груп на зберігання. 


 Під час проведення свята було також було оголошено переможця конкурсу творчих робіт «Чому я обрав професію юриста?». Ним став  студент  групи  П-201 Нагачевський Євгеній,  який дійсно написав дуже гарну роботу, наводячи приклади із власного життя.


 Підсумовуючи, можна сказати, що свято вийшло незабутнім для першокурсників. Хочеться, щоб «посвята  в юристи» стала традицією в коледжі  і відбувалась  кожного року.


Тімуш  Крістіна, голова клубу «Феміда»,  студентка  групи  П-301
Зоря  Крістіна, заступник голови клубу «Феміда»,  студентка  групи  П-291

Немає коментарів:

Дописати коментар