27 жовтня 2015

Відзначаємо День захисника України

 14 жовтня 2015 року вперше в історії незалежної  України День захисника України відзначався одночасно з Днем українського козацтва, релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем УПА, і це надало деяких особливостей святковим заходам у стінах Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.


 Напередодні – 12-13 жовтня – викладач історії  Віктор Олександрович  Добровольський провів для студентів першого і другого курсів виховні години–презентації «Сучасні герої України», в яких розповів не лише про знаних у всій Україні вояків-героїв АТО, а й про випускників Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, які зі зброєю в руках стали на захист Вітчизни  на Сході: Ігоря  Одарика, Андрія Мірошниченка, Віталія Колісніченка, Віталія Чумака.

 Для того, щоб стати справжнім захисником, необхідно бути спритним, дужим, витривалим, тому без спорту ніяк не обійтися. 14 жовтня для мешканців гуртожитку викладачі фізичного виховання Сергій Вікторович  Мальчик та Наталія Валентинівна Бережна провели цікаву естафету, під час якої стало зрозуміло, що наші студенти «дружать» і з бігом, і зі стрибками, і з м’ячами – і взагалі люди спортивні, вміють підтягуватися, піднімати гирі та зможуть постояти за себе.

 Під вечір у студентському кафе у гуртожитку відбулася гра-презентація, присвячена Дню козацтва, адже слава захисників України «не вмре, не поляже», і сучасні хлопці продовжують традиції славних прадідів, для яких «степ та воля – козацька доля». Чотири команди: «Херсонські козаки», «Комільфо», «НВВ», «Українські отамани» -  змагалися, доводячи, що вони знають усю правду про козаків (конкурс «Так-ні», в якому треба було погодитись з правильними твердженнями), можуть впізнати назви козацьких посад, навіть тоді, коли всі літери в них переплутані (наприклад, брскадіпій – це насправді підскарбій), прекрасно знають народні прислів’я про козаків, можуть за портретами вгадати визначного козацького ватажка, та ще й розповісти про його діяльність, а насамкінець заспівати козацьких пісень ( і «Їхали козаки», і «Їхав козак за Дунай», і «Гей, соколи», і «Гей там на горі женці жнуть», і «Наливаймо, браття, кришталеві чари»). Найкраще з усіма завданнями впоралася команда «Українські отамани»  у складі Євгенії Кравчук, Юрія  Бойчука, Артема Слідкевича, Миколи Самойлова - і отримала солодкі призи.


 Тож цього року День захисника України у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі  був серйозним і пізнавальним, цікавим і захоплюючим, змістовним, веселим і рухливим.

 Ще раз вітаємо усіх захисників України з цим святом і бажаємо їм усіх гараздів, здоров’я, сили духу, удачі і миру.

Ольга Сокальська, голова циклової комісії
освітніх, гуманітарних та соціальних дисциплін

Немає коментарів:

Дописати коментар