13 листопада 2015

Майстер - клас «Перше робоче місце юриста. Сучасні вимоги до професії»

 Немає сумніву, що професія юриста – одна із найбільш престижних і потрібних,  важливих і цікавих, але у той же час  серйозних і відповідальних.  Вона завжди буде популярною і затребуваною. Підготовка спеціалістів у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі є дуже якісною. А тому і не дивно, що кількість охочих здобути її у нашому навчальному закладі не меншає із року в рік.

 Значна кількість викладачів правознавчих дисциплін у навчальному закладі є практикуючими юристами і працівниками  юридичних фірм. Нещодавно студенти коледжу завітали на одну з них - ТОВ «КапіталЮристПлюс».


 Метою візиту було ознайомлення із професійно-особистісними якостями юриста. Приємно вразила  тепла, доброзичлива  атмосфера   колективу  фірми  на чолі з його керівником Оніщенко Віталією Іванівною. Тим більше, що тут працює   випускник  коледжу  Одіноченко Денис. Він  підготував для студентів  виступ на тему: «Особливості планування робочого дня юриста», а потім показав своє робоче місце і наголосив на важливості його правильного облаштування. Всім було дуже цікаво «приміряти» робоче місце Дениса і відчути себе справжнім дипломованим юристом.

 Потім  Віталія  Іванівна розповіла студентам про сучасні вимоги до професії юриста: яким повинен бути справжній правознавець,  як він має себе поводити і якими якостями  володіти, наскільки швидко адвокат має реагувати на різні ситуації для захисту свого клієнта.


 Було настільки цікаво, що всі просто затамували подих. З особливим інтересом студенти переглядали  матеріали справжньої судової справи.


 Викладач  коледжу  Унчикова В.А.  запропонувала  вирішити  кілька  практичних ситуацій, які повинні були показати готовність студентів  працювати юристами. Правильність відповідей оцінювала керівник фірми та практикуючі спеціалісти.  Наприклад, потрібно було охарактеризувати алгоритм спілкування з відвідувачем; визначити  дії фахівця у разі, якщо він не знає відповіді на поставлене клієнтом запитання;  якщо  «нетерплячий  клієнт» зателефонував  о 24.00;  або взагалі  юрист не встиг вчасно підготувати  і подати  позов до суду тощо. А твердження «Юрист – це не людина із кодексом, а людина із совістю» взагалі викликало серед студентів дискусію, де кожен міг поділитися своїми думками.

 Після  закінчення цього чудово проведеного майстер-класу всі присутні прийшли до висновку, що високопрофесійним юристом може бути тільки та людина, яка має збалансоване загострене внутрішнє відчуття справедливості та прагнення змінити  цей світ на краще. Адже ця професія вимагає повної самовіддачі та служіння закону і людям.

Анастасія Качуровська, студентка групи П-291
Денис Демидов, студент групи П-291

Немає коментарів:

Дописати коментар