29 березня 2016

Хто не знає минулого, той не достойний майбутнього

 Знати  історію  своєї  Батьківщини  необхідно кожному, адже це не лише повага до історичного минулого рідного краю та держави у цілому, а й своєрідний прогноз майбутнього. Бо, як відомо, історія має здатність повторюватися. А ще історична підкованість є ознакою культурної, вихованої людини.


 У цьому переконані учасники краєзнавчого  гуртка  Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, які разом із керівником Добровольським В.О. відвідали Херсонський обласний  краєзнавчий музей. Гурток об’єднав студентів різних курсів та спеціальностей.

 Темою екскурсії стало «Заснування Херсонщини». Студенти мали змогу  «перенестися» у ті часи, коли наше місто тільки формувалося,  і порівняти  почуте із сьогоденням Херсона.

 З точки зору історії, 240 років – це  зовсім небагато! Тому можна сказати, що наше місто ще зовсім молоде. І виглядає воно відповідним чином: сучасні будівлі, ошатна зелень…Усе гармонійно поєднане зі старовиною, пам’ятками історії та культури.


 Історія  заснування  нашого міста, безумовно, є дуже цікавою. Тим більше, що до його створення причетні знамениті історичні персони – Катерина ІІ, Г.Потьомкін, І.Ганнібал, Ф.Ушаков, Д.Говард.

 З великим інтересом студенти слухали розповідь  про походження назви міста, намагалися впізнати сучасний Херсон за фотографіями ХVIII та XIX століть, роздивлялися старовинне жіноче та чоловіче вбрання, а хлопців просто неможливо було відірвати від виставки зброї минулих століть. А от майбутніх бухгалтерів та фінансистів (як істинних фахівців своєї справи!) найбільше привабила експозиція старовинних грошей.


 Студенти  отримали масу вражень. Для більшості з них екскурсія стала відкриттям нового, незвіданого. Бо у коледжі навчаються не лише мешканці Херсона й області, а й інших регіонів.

Діана  Ложка, студентка групи Т-291
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар