04 квітня 2016

Майстер-клас від працівників адміністративного суду


 Адміністративний суд - це державний орган судової влади в Україні, завданням  якого є здійснення правосуддя у сфері публічного управління. Херсонський окружний адміністративний суд відноситься до системи судів  загальної юрисдикції.

 У рамках  дисципліни  «Навчальна практика з придбання професійних вмінь і навичок» для студентів правознавчого відділення Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу було проведено майстер-клас у Херсонському окружному адміністративному суді. Працівники цієї установи з великою відповідальністю поставилися до спілкування зі студентами: у формі презентаційних проектів детально ознайомили майбутніх юристів із роллю адміністративного суду в системі судочинства України, з особливостями  працевлаштування до судових органів, розповіли  про  рух  справи в суді (починаючи від позовної заяви і закінчуючи великими томами в архіві).

 Для студентів була організована екскурсія, під час якої вони побачили  зали  судових засідань, архів, кабінет вхідної та вихідної кореспонденції,  кабінет судді, кімнату релаксації.  А ще студентам дали можливість уявити себе майбутніми суддями і сфотографуватися у їх кріслах.

 А далі було ще цікавіше… Треьокурсники  зайшли  до зали  засідань і стали очевидцями справжнього судового процесу, яке проходило в рамках відеоконференції у зв’язку з відсутністю відповідача.

 Під  час  розгляду  справи  студенти  переконалися, що судді в Україні діють на засадах гласності, відкритості, доведеності фактів. Майбутніх юристів вразила поведінка суддів під час слухання: витримка, красномовність, увага до деталей справи…  Це  ще більше мотивувало студентів краще вивчати чинне законодавство,  виховувати в собі якості, необхідні у роботі юриста.


 Після проведеного заходу третьокурсники висловили  бажання проходити практику в Херсонському окружному адміністративному суді. Це і не дивно, оскільки така база практики дає можливість отримати великий досвід у сфері юриспруденції та шанс на успішне працевлаштування.

Тімуш Крістіна, студентка групи П-301

Немає коментарів:

Дописати коментар