29 вересня 2016

Херсон відкриває таємниці


 Початок вересня для багатьох першокурсників - це не тільки знайомство з коледжем, й з містом, у якому проминуть їх студентські роки. Тому  й були організовані екскурсії Херсоном.


 Студенти групи Ф-291 з викладачем В.О.Добровольським попрямували  до Херсонської фортеці і пройшли від Петербурзьких до Московських воріт, з’ясували таємниці колодязя(з якого добували воду і можливо виходили на берег Дніпра за кількасот метрів), Катерининського  собору, арсеналу, забралися на вали і доторкнулися до минулого (гармат ХІХ століття).

 Збірна група студентів першого курсу з О.В.Сокальською досліджували  історію проспекту Ушакова і вулиці Суворова. Виявилося, що навіть корінні мешканці міста не знають подробиці  238- річної історії цих вулиць. Здивування викликав навіть перший факт: гімназистам до революції заборонялося ходити на залізничний вокзал  дивитися на потяги. А далі відкриття чекали студентів буквально на кожному кроці: квартал, за проїзд яким правили більше, ніж за мандрівку усім містом; пам’ятник Дж.Говарду у вигляді сонячного годинника, тому що навіть після смерті цей англійський філантроп мріяв приносити користь людям; місце поблизу обласної лікарні, де Уточкін катав херсонців на диві техніки – аероплані; перша електростанція, місце  стоянки первісних людей;  лікарня відкрита на гроші, зібрані громадянами міста на початку ХХ століття; нічліжка, відкрита на гроші німецького мецената Фальц-Фейна; жіноча гімназія і найстаріше морехідне училище; міський сад, будинок, у якому жив Суворов; херсонські атланти…


 Проте не всі таємниці навіть двох вулиць вдалося відкрити до кінця, бо екскурсанти просто втомилися, тож мандрівки містом будуть продовжуватися, і ще багато цікавого чекає на наших студентів.

Ольга Сокальська, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар