16 грудня 2016

Всеукраїнський тиждень права в Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі

 Цікаво і насичено пройшов тиждень правових знань у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Студенти різних спеціальностей взяли участь у корисних заходах, а майбутні правознавці відчули себе справжніми фахівцями обраної справи. Наприклад, старшокурсники  надавали безкоштовні юридичні консультації та правову допомогу всім охочим, першокурсники спробували свої сили у творчих конкурсах. Так, кращу стіннівку з теми «Я і право» підготувала група ПР-191, а Черкесова Катерина студентка групи П-192 одержала перемогу з есе на тему «Чому дитина може стати жертвою торгівлі людьми?»


 

 Наступного дня за круглим столом для обговорення теми «Правопорушення і злочин»  зібралися студенти третіх курсів та інспектор патрульної поліції лейтенант Кований Андрій Олександрович. Треба зауважити, що присутні щиро цікавилися діяльністю патрульної поліції, і після  зустрічі майбутні правознавці напевно задумалися про роботу саме   у системі захисту правопорядку.


 Не менш пізнавальною стала професійна мандрівка «Що я знаю про прокуратуру?», присвячена Дню працівників прокуратури в Україні. Студенти старших курсів завітали до музею Прокуратури Херсонської області.


 А після цікавої екскурсії по Головному територіальному управлінню юстиції в Херсонській області студенти взяли участь у «круглому столі» присвяченому  механізмам міжнародного захисту прав людини.


 Актуальні питання працевлаштування розглянули під час правовового практикуму «Як не стати жертвою шахрайства», який разом зі студентами правознавцями провела представник  громадської організації Херсонського обласного центру «Успішна жінка». А учасники гуртків «Феміда», «Баланс-клуб», «Концепція успіху», «Успішний ресторатор», «Маркетинг-мікс» позмагалися у діловій грі «Я-майбутній підприємець», яка допомогла усвідомити, що знання  економіки, бухгалтерського обліку, підприємницької діяльності, маркетингу і права для ефективного розв’язання виробничих завдань, тому сучасний спеціаліст має бути універсалом не лише у своїй галузі.  У цьому майбутні правознавці  переконалися,   завітавши до юридичної компанії «ЮСТА» на майстер-клас «Ведення справи: від першої зустрічі із клієнтом до винесення судового рішення». Директор Петренко Наталія Олегівна поділилася досвідом організації роботи юристів, секретами того як будувати взаємовідносини із клієнтом та вирішувати складні юридичні проблеми.


 Під час професійної гри «Як я знаю Конституцію України» студенти груп П-291, Т-201 вразили своєю обізнаністю щодо статей Конституції та дотримання прав і обов’язків громадян. Це відзначили гості: заступник начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Марчук Олена Вікторівна та помічник адвоката юридичної фірми «ЮСТА», випускниця коледжу Сакун Олександра Анатоліївна.

 Не менш цікавим виявився правовий тренінг «Законно-незаконно. Справедливо-несправедливо.», на який завітала  співробітник Служби у справах дітей Суворовської районної у м. Херсоні ради Велика Анастасія Вікторівна. Студенти 3 курсів вирішували ситуації, що стосуються права на ім'я та його використання.  Під час заходу присутні також дізналися як викрити людину, що обманює, як почерк впливає на характер особи та перевірили документи на оригінал та підробку. Гостя зазначила,  що наші студенти дуже відкритті, активні і цим  можна  пишатися!


 А завершив  правовий марафон семінар на тему «Маніпулювання свідомістю. Залежність від тютюнопаління, алкоголізму та її правові наслідки» за участю психолога-нарколога  обласного наркодиспансеру Степанян І.В.

 Тиждень права дав змогу студентам спеціальності «Правознавство» спробувати себе у якості юристів, експертів, консультантів; поглибити знання  не тільки в сфері правової діяльності, а також  з підприємництва, економіки, фінансів та навчитися застосувати їх у вирішенні практичних ситуацій.

 Різноманітні заходи, проведені протягом тижня права ще раз довели, що правова культура є складовою загальної культури і свідомості. Не даремно кажуть, що які люди - така і культура, яка культура - така і держава, яка держава - таке і життя. Кожен прагне змінювати своє життя і життя оточуючих на краще, а світогляд, цінності і знання, які формуються в коледжі допоможуть студентам досягти цієї мети.

Студентка групи П-491
Гончарова Вікторія

Немає коментарів:

Дописати коментар