23 травня 2017

Херсонські ерудити мандрують країною


 Традиційно команда ерудитів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу «Меркурій» бере участь у  фінальній грі  чемпіонату ерудитів на приз газети «Вісті…» серед студентів кооперативних вишів, яка цього року відбулася 12 травня  у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті. Цій події передували щотижневі засідання клубу «Ерудит», відбір до команди, тренування, мудрі напутні слова директора коледжу Лімакової Людмили Миколаївни…


 Господарі вразили своєю гостинністю, мистецькими екскурсіями, концертними номерами. Зранку ми мали можливість почути про історію православ’я на Хмельниччині  від директора музею «Православ’я Поділля» пані Марії, доторкнутися до святих книг, яким по 150-200 років, копії Пересопницького Євангелія, погортати їх. Та найочікуваніша подія  – це фінальна гра. Як завжди 3 тури по 10 запитань, які були цікавими, парадоксальними, вимагали не лише знань, логіки, але й образного мислення, поетичного хисту, інтуїції. Наприклад:  «Британські вчені довели, що жіночого його не існує, тому що жінка витрачає як мінімум 45 секунд на попередній огляд. Назвіть його чотирма словами». Не знаю, чи здогадалися Ви, а наші хлопці з команди практично відразу написали «кохання з першого погляду».  І це була правильна відповідь. Протягом усієї гри були й осяяння, і командна робота, результатом якої стали іноді несподівані, але правильні відповіді, і помилковий вибір, але головне – це азарт, позитивні емоції, відчуття згуртованості, спільної мети, взаємна підтримка один одного. До того ж за нашу команду «Меркурій» щиро вболівали Катя Бульба, Настя Таран (майбутні ресторатори), Даяна Гомеш і Настя Качуровська (майбутні правознавці), а це дуже важливо. Всі команди майже рівні за знаннями і підготовкою, тому передбачити результат фіналу було неможливо практично до останнього питання. У результаті херсонцям до перемоги не вистачило зовсім трошки – всього однієї правильної відповіді – і це ІІ місце, тому є над чим працювати в майбутньому. У складі команди студенти І-ІІІ курсів  Вахеровський Родіон, Лутков Максим, Шотько Каріна, Середюк Микола (майбутні правознавці), Ткачук Едуард, Кущенко Богдан (майбутні фінансисти), Христич Анна (майбутній товарознавець у митній справі).


 Традиційно у перервах між турами Володимир Іванович Макаров, ведучий і суддя турніру,  проводить змагання в індивідуальних номінаціях. Наші дівчата спробували поборотися за титул найрозумнішої, але не склалося. Тож до роботи взялися хлопці – і Ткачук Едуард, майбутній фінансист, у напруженій боротьбі зміг відповісти на фінальне питання, що ж є найдорожчим з викопних  і отримав свій скарб – сову і грамоту у номінації «Кращий гравець» (Для інформації: зазвичай у попередні роки саме херсонські дівчата ставали найрозумнішими, а  Едуард повторив досягнення Івана Терьошина, який отримав подібний титул у 2006 році).
 Після вручення призів, фотографування, обіду, який до речі відбувався у навчальному ресторані, господарі провели дуже цікаву театралізовану екскурсію Хмельницьким чи то пак Проскуровим: ми вживу побачили і закохану пару, яка трохи не розлучилася через відсутність бруківки, і підприємливу мадам Журавльову, і гусарів – знайомих О.Купріна, і Нафтула Вассермана, який збудував готель «Континенталь». А насамкінець на нас чекав єдиний музей-фотостудія України, усі таємниці якого захоплююче відкрив директор музею Костянтин Жданов: історія фототехніки і фотомистецтва за півтора століття має надзвичайно багато цікавого. А ввечері  ми  завітали і до парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана, помилувалися прекрасною природою, лебедями і качками. Позитивних вражень від Хмельницького  не зміг змити дощ і похмура погода, а наступного дня нас чекала сонячна Одеса. І хай вона сьогодні реставрується, та традиційні фото біля оперного театру, пам’ятника Дюку чи то пак Ришельє, Атлантів, на тещиному мосту, Дерибасівській нам зробити таки вдалося.
 Мандрівка швидко добігла кінця, залишивши масу вражень. Вдома на нас чекали: директор коледжу Людмила Миколаївна привітала ерудитів, подякувала за виступ, вручила сувеніри і солодкі гостинці, побажала подальшого інтелектуального зростання, самовдосконалення, нових відкриттів і гарних друзів, а перемоги звичайно ж будуть у майбутньому. Особливо запам’яталися студентам спогади з життя Людмили Миколаївни про те, що непотрібних знань просто не буває, тому вивчене сьогодні навіть не за фахом, стане у нагоді  завтра і допоможе зробити кар’єру. Тож не зупиняймося на досягнутому!

Сокальська О.В.,
керівник клубу «Ерудит»

Немає коментарів:

Дописати коментар