02 жовтня 2017

Вітаємо Вікторію АнатоліївнуВітаємо Вікторію Анатоліївну з отриманням щорічної одноразової стипендії 
Херсонської обласної ради
кращим педагогічним працівникам
у галузі вищої освіти!


Педагогічна проблема викладача:
«Використання нетрадиційних форм і методів
в організації практичного заняття як засіб формування творчого і компетентного фахівця»

Бути кращим викладачем - її стиль життя
Вікторія Анатоліївна Унчикова, викладач правознавчих дисциплін, голова циклової комісії правознавства Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, у 2015-2016 навчальному році посіла перше місце у конкурсі «Кращий викладач 2016 року» серед ВНЗ Укоопспілки. Нещодавно Вікторія Анатоліївна отримала ще одну вагому перемогу і нагороду - щорічну одноразову стипендію Херсонської обласної ради як кращий педагогічний працівник у галузі вищої освіти.
Секрет успіху цієї молодої, заповзятої, ініціативної викладачки простий -- вона щиро любить свою справу і рідний коледж.
Не зупинятися у навчанні
Вікторія Унчикова народилася 5 червня 1988 року в місті Гола Пристань. Загальноосвітню школу закінчила у 2004 р. і одразу ж, не вагаючись, вступила до Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу на спеціальність «Правознавство». Та цікавило Вікторію не тільки право. Дуже швидко вона зрозуміла, що юрист у своїй роботі має справу і з різними питаннями бухгалтерського обліку та економіки, тож здобула ще й другу освіту у коледжі за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Але і на цьому Вікторія Унчикова не зупинилась, бо ж метою її самовдосконалення було отримання вищої освіти, яку вона і здобула у Національній академії імені Ярослава Мудрого та ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
Із учениці у викладачі
Минуло якихось чотири роки після закінчення школи, а Вікторія Унчикова вже розпочала свою трудову діяльність у Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі. Викладацькою діяльністю у коледжі вона почала займатися з 2010 р., а в 2014-му - очолила циклову комісію правознавства.


Методику проведення занять Вікторії Анатоліївни без перебільшення можна назвати унікальною, адже процес удосконалення форм і методів навчання у неї безперервний. Запровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес,  використання практичного матеріалу на парах, розробка навчально-методичних посібників для НМЦ «Укоопосвіта» -- далеко не повний перелік невід’ємних складових у роботі класного фахівця Вікторії Унчикової. Тож не дивно, що саме вона у минулому навчальному році стала переможницею конкурсу «Кращий викладач 2016 року» серед кооперативних вишів. 
Всі мають право знати свої права
Вікторія Анатоліївна справедливо вважає, що свої права повинен знати кожний. З цією метою вона розробила виховні заходи та тренінги «Соціальні мережі: за чи проти?», «Відповідальність неповнолітніх», «Як влаштуватися на роботу?», «Інтернет-шахрайство», «Як не стати жертвою злочину?», які успішно проводилися у загальноосвітніх навчальних закладах Херсона та області.
Під керівництвом Вікторії Унчикової чимало студентів долучилося до наукової роботи. Участь у щорічній науково-практичній конференції «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства» для багатьох із них стала успішним дебютом із не менш вдалим продовженням. І це не дивно, адже теми студентських робіт цікаві й важливі, судіть самі: «Проблеми та перспективи відродження вівчарства на Херсонщині», «Фріланс-послуги як фактор підвищення рівня зайнятості в Україні», «Аутсорсинг як чинник підвищення ефективності діяльності підприємства», «Юридичне абонентське обслуговування як ефективний механізм зниження витрат підприємства та забезпечення працевлаштування молоді» тощо.
Щоб складне давалося легко
Закінчення пар для Вікторії Унчикової не означає закінчення робочого дня, адже є ще позакласна діяльність зі студентами. Причому організовує її викладач на високому рівні, а не просто відбуває. Приміром, нещодавно у клубі правознавців «Феміда», який діє при коледжі, Вікторія Анатоліївна провела конкурс правових знань серед студентів перших курсів. Про тонкощі професії юриста Унчикова підготувала кілька тем -- «Етикет у професійній діяльності юриста» та «Подорож у світ юридичних професій», які й обговорила зі студентами під час виховних заходів.
До речі, у Херсонському кооперативному є не тільки посвята у студенти, а й посвята у юристи, яку започаткувала Вікторія Унчикова. Загалом у коледжі мало що відбувається без її участі, бо їй все цікаво і все до снаги: від організації Тижня фахівця до проведення майстер-класу на тему «Як написати резюме і знайти роботу в Інтернеті». Хіба не практично? Хіба не потрібно кожному, хто хоче заробити гроші своїм розумом? Звичайно, практично і потрібно, тому і вартує зусиль, вважає Вікторія Унчикова. А ще цікавим і корисним для майбутніх правників може бути турнір із класичних судових дебатів, переконана Вікторія Анатоліївна, і… організовує турнір. За тією ж схемою відбуваються й конкурси «Кращий за професією» та «Кращий портрет професіонала».
«Феміда» розсудить і навчить
Як згадувалося вище, у коледжі діє клуб правознавців «Феміда», де майбутні юристи не лише поглиблюють свої професійні знання, а й займаються суспільно важливими справами. Так, вони надають юридичні консультації неповнолітнім особам при Службі у справах дітей Суворовської районної ради у м. Херсон. Діяльність у  громадській організації, органах студентського самоврядування -- все це додає безцінного досвіду і впевненості у собі. Як результат, у 2015--2016 н.р. учасники клубу правознавців «Феміда» під керівництвом Вікторії Анатоліївни вибороли ІІ місце у конкурсі правових знань «Сімейне законодавство», організованому Головним територіальним управлінням юстиції Херсонської області серед вищих навчальних закладів міста. Також «фемідівці» є постійними учасниками щорічних інтелектуально-правових турнірів, присвячених Міжнародному дню демократії та Дню захисту прав людини.
Щоб студенти побачили на власні очі, як проходять будні правників, В. Унчикова організовує для них екскурсії до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Ігри інтелектуалів
Вікторія Унчикова кожного навчального року спільно із Суворовською райрадою у м. Херсон проводить цікаві і корисні відкриті заходи для студентів. Це і інтелектуальні правові ігри з вирішення конкретних ситуацій, і ділові ігри, і брейн-ринги, і конференції. Наприклад, тема конференції «Кращі світові антикорупційні практики», проведеної на базі коледжу спільно із Суворівською районною прокуратурою, впевнені, зацікавила б багатьох у нашій країні. У 2014--2015 н.р. разом зі студентами правознавчого відділення Вікторія Анатоліївна взяла участь у судових дебатах із сектором опіки Служби у справах дітей при Суворовській районній раді.
Встигнути все - не проблема
Якщо хтось вирішив, що перелік досягнень і добрих справ Вікторії Анатоліївни Унчикової вичерпано, то це зовсім не так -- справа у газетній площі, яка має свої рамки. Що ж стосується планів на цей навчальний рік і подальші, то «Кращий викладач—2016» вже має їх чимало. Не зупинятися на досягнутому, завжди перебувати у творчому пошуку, намагатися зробити заняття цікавими і змістовними, спонукати студентів самостійно навчатися, критично мислити, висловлювати свої думки, розв’язувати різноманітні практичні завдання правового характеру -- завдання щоденного графіку Вікторії Унчикової. Молодь же, у свою чергу, тягнеться до свого викладача, і на увагу та любов до себе відповідає тим же.

Немає коментарів:

Дописати коментар