20 березня 2018

Альманах творчих робіт студентів. Випуск № 6.


Чи замислювалися ви над тим, чому нині помирає так багато людей? З якої причини смертність катастрофічно перевищує народжуваність? Певно, ви скажете, що обставини можуть бути різними. І це правда: через необережність, байдужість до свого здоров’я, шкідливі звички, нещасні випадки… Але все-таки найбільше людей гине через нестачу або взагалі відсутність ліків від тої чи іншої хвороби. Так, саме це і є справжньою загрозою для людства.
Хто б міг подумати, що в наш час стрімкого розвитку та високих технологій може існувати така проблема, як нестача чи відсутність ліків, у той час, як учені  винайшли купу речей, які фактично не потрібні більшості людей.
На мою думку, було б набагато краще, якби замість безглуздих спінерів, нових супермодних іміджевих ґаджетів, комп’ютерних ігор, що задурюють мозок, викликаючи психози і залежність, винайшли ліки від СНІДу та онкозахворювань. Це врятувало б мільйони людей на планеті, які могли б щасливо жити та реалізовувати свої плани. Мені їх шкода. А особливо дітей, які помирають від хвороб, навіть не досягши повноліття, бо їх коротке, позбавлене радощів життя перетворюється на щоденну боротьбу з недугою. Можливо, саме цей хворий міг зробити свій внесок у життя людства, відкрити щось нове, прекрасне, чи навіть винайти ті ж самі ліки від невиліковної хвороби. 
Людям всієї планети потрібно задуматись над тим, що їм важливіше: різні іграшки, комп’ютерні програми, інший непотріб чи ліки, що врятують життя мільйонам дітей та дорослих у всьому світі.
Ірина Івасишина,
студентка групи О-291***

У кожного з нас є проблеми, так би мовити, індивідуальні, а є негаразди глобального масштабу, що стосуються всіх без винятку. На мою думку, найбільший клопіт сучасних людей - це Інтернет. Він став частиною нашого життя.
Раніше ранок починався з чашки кави, а тепер - зі сторінки повідомлень у соцмережах. Тепер не потрібно їхати в магазин, щоб купити одяг, їжу, побутову техніку – все це можна придбати, не виходячи з дому. Узяти гроші в кредит, заплатити за комунальні послуги можна, не встаючи з ліжка. Якщо ти хочеш поспілкуватися з друзями, тобі потрібно просто зайти в мережу і почати листування.  Особливо Інтернет допомагає людям з обмеженими можливостями, для яких похід у магазин є надзвичайно складною справою. Та, на жаль,  люди проміняли живе спілкування на віртуальне, «заводять» уявних друзів, довіряють свої таємниці та проблеми, навіть рахунки та місцезнаходження.
Із самого початку свого функціонування  Інтернет приносив тільки користь, адже можна було знайти масу цікавої інформації. Але зараз мережу заповнили шахраї, злочинці, педофіли. Спілкування з ними може закінчитися погано. Наприклад, кілька місяців тому соціальні мережі рясніли небезпечною для суспільства грою «Синій кит», мета якої полягала у доведенні до самогубства. Боротьба проти цієї недитячої забавки закінчилася успішно – вона зникла з мережі. Та чи надовго? Одну небезпечну гру замінили іншою. Ще один приклад. Інтернет-магазини - зручний спосіб здійснювати покупки, але й тут існують свої мінуси. Є спеціальні сайти, створені шахраями, що витягнуть у вас гроші, але товару ви не дочекаєтесь.
Тому Інтернетом слід користуватися дуже обережно, не втрачаючи пильності, здійснювати покупки тільки в перевірених магазинах. А дітям до 13 років батьки взагалі повинні забороняти користуватися мережею. І тоді ніхто не стане жертвою велетенської світової павутини, а буде мати від неї лише користь.
Аліна Нюнько,
студентка групи П-292

***

У наш час люди на Землі страждають від багатьох чинників: екологічних, економічних, політичних.  Але яка ж проблема є найбільш загрозливою для існування?
Кожен рік наша планета випробовує нас стихійними лихами, через які гинуть тисячі, а то й мільйони людей. Країни зазнають великих збитків. Збільшується кількість мігрантів, потрібні гроші на відновлення будівель та цілих міст. Влада намагається  уникнути  жертв, евакуюючи  населення, але все одно багато людей гине.
Часто подібні катаклізми - це помста природи за недбале ставлення людей до всього живого, до екології. Адже людство здатне створити ще більшу шкоду, поставивши під загрозу існування планети і себе самих. Яскравий приклад – винайдення атомної зброї та функціонування атомних електростанцій. Один неуважний  і непрофесійний  рух – і величезна територія разом із людьми зазнає жахливої катастрофи, про яку довго іще будуть пам’ятати. Та й саме лихо буде постійно нагадувати про себе хворобами людей, забрудненим довкіллям, природними аномаліями.  Наприклад, Чорнобильська АЕС, реактор якої вибухнув у 1986 році. Людей, які загинули  того дня і пізніше, - ліквідаторів аварії - вшановують і досі.
На долю населення можуть впливати не лише події у своїй країні, а й за кордоном. Наприклад, Америка з Північною Кореєю «з'ясовують стосунки», але це може вилинути на весь світ, якщо раптом почнуться якісь воєнні дії чи економічні санкції.
Я вважаю, що і представникам влади, і простим людям (кожному з нас!) треба піклуватися не лише про себе і свій добробут, а й дбати про наш спільний дім – планету, на якій живемо. Від цього буде залежати не лише наше життя, а й існування всієї цивілізації. Не дуже хочеться, щоб усе живі організми, пристосовуючись до забрудненості довкілля, зазнали мутацій, перетворюючись на монстрів із фільмів жаху, чи взагалі вимерли, як велетні-мамонти. І люди разом із ними…
Анна Христич,
студентка групи Т-291

***

Певно, багато сучасних людей замислюються, які ж проблеми є найбільшою загрозою для їхнього існування. Переконана, що думки у всіх різні. Але особисто я впевнена: найбільшою загрозою є сучасні природні явища, що руйнують життя людей і вбивають їх.
І справді, достатньо проаналізувати світові стихійні лиха, про які ми дізнаємося з випусків новин: у багатьох країнах нетипові повені чи аномальна посуха, урагани, зливи, землетруси, цунамі… З неба падає град, як куряче яйце, руйнуючи  помешкання, б'ючи вікна у домівках, - такий град здатний навіть убити людину. Повені затоплюють підвали і перші поверхи  будинків. Якщо повінь виникла влітку, то весь урожай пропаде і людям нічого буде їсти. Урагани своїми сильними вітровими потоками зривають дахи будинків, виривають вікові дерева з корінням, стовпи ліній електропередач, можуть навіть відірвати від землі дім – усе це завдає значної шкоди людям.
Сприяє природним негараздам і глобальне потепління на планеті. Нещодавно повідомляли, що від льодової скелі в океані відірвався великий айсберг, площа якого відповідає семи площам Києва.  Ніхто не знає його напрямок, куди його понесе течія, але є припущення, що він може рухатися в сторону Японії. Це загрожує не лише затопленням цієї країни, а й цілковитим її знищенням.
Отже, як бачите, природні явища відіграють велику роль в існуванні людини. Вони як допомагають, так і можуть знищити все людство. Як показує життя, усі природні негаразди утворюються в результаті діяльності людей: усіляких вибухів, випробувань, викидів у атмосферу вуглекислого газу, хімічних речовин. Тому люди отримують те, що вони спровокували самі, а, значить, те – чого заслуговують! 
Марія Комарецька,
студентка групи П-292

***

Ми живемо у великому світі, де кожен день щось загрожує нашому життю – екологічні, соціальні, моральні та інші проблеми.
Але найбільшою загрозою я вважаю Інтернет та комп'ютерну залежність  сучасної молоді. Адже є такі підлітки, які цілодобово ,,не вилазять“ зі своїх комп'ютерів.  Це поступово переростає у фанатизм, а він, як відомо, небезпечний завжди і в усьому.  Люди не можуть і не хочуть вийти подихати свіжим повітрям, їх не цікавить реальність, вони навіть їдять і п'ють за комп'ютером. У таких людей зазвичай немає справжніх друзів, і вони самі в цьому винні, бо обрали віртуальний світ.
Зараз навіть спілкування відбувається через Інтернет, і молодь вважає, що це набагато зручніше та швидше. Молоді люди не розуміють, що вийти на вулицю - це набагато цікавіше та корисніше для їхнього ж здоров'я. Також, гуляючи містом, можна знайти нових друзів.
Я не протестую проти Інтернету, а просто хочу, щоб люди менше приділяли йому уваги, ставили комп'ютер на другий план у своєму житті. І більше дбали про ті речі, які  дійсно, на мою думку, є важливішими: любов, друзі, сім’я та ще багато інших моментів у житті!
Ганна Кучерява, 
студентка групи Ф-291

***

На мою думку, найбільша сучасна загроза людства – це алкоголь.
Людей, які вживають різноманітні спиртні напої, у всьому світі величезна кількість. І це повелося здавна, адже відомо, що ще в Древньому Шумері існувало більше десятка сортів пива. Пройшов час – і в багатьох народів споживання спиртних напоїв стало частиною національної культури, невід’ємним атрибутом свят.
Наприклад, один чоловік, який жив у Італії, мав у власності насадження винограду. Робив він якісне вино і споживав його іноді в невеликих об'ємах. Таким чином чоловік зміг дожити до глибокої старості, не скаржачись на здоров'я. Помер у 104 роки щасливою людиною, маючи багато дітей, онуків і навіть правнуків. Так, як стверджують медики, користь від алкоголю буває, але такі випадки можна підрахувати на пальцях однієї руки.
Багато людей забувають про культуру споживання алкоголю і, як наслідок, страждають на алкоголізм, витрачають останні кошти в барах, аби напитись. Через це розпадаються сім'ї, навіть помирають люди. Часто буває, що чоловіки у стані алкогольного сп'яніння сідають за кермо автомобіля. Звичайно, це призводить до жертв, і не обов'язково з числа тих, хто пив. Страждають і невинні люди, які стають жертвами чужого бажання «забутися» чи «провести весело час», - ніхто від цього не застрахований.
Алкоголь провокує безліч хвороб, тому любителі спиртного часто страждають  від страшних захворювань, витрачають на лікування великі гроші. Та марно боротися за здоров'я, вщент підірване надмірним споживанням алкоголю. У наслідку – непрацездатність, нереалізованість, неповноцінне життя з безліччю проблем, страждання, і…смерть, найчастіше рання і в муках.
То чи вартий алкоголь таких жертв? Безумовно, ні! Тому і вважаю, що боротися з цією проблемою потрібно організовано, «всім миром».
Владислав Станіславський,
студент групи Ф- 291

***

У наш час прогресивних технологій, мабуть, важко знайти більш суперечливу річ, ніж мобільний телефон. Безперечно, ми вже і не уявляємо свого існування без нього. Сучасний ритм життя, потреба бути мобільним, швидко реагувати на життєві обставини – всюди телефон є нашим помічником.
Та, на жаль, останнім часом я все частіше стала помічати людей, які йдуть вулицею та дивляться на екрани своїх телефонів. На мою думку, це небезпечно, адже людина не звертає увагу ні на що, крім свого ґаджета. Та найгірше те, що я сама стала часто відволікатися на телефон: під час занять, прогулянки, дорогою до коледжу і навіть коли їм.
Телефон став глобальною проблемою в наш час, і ми навряд чи зараз знайдемо людину, в якої немає цього технічного засобу. Здебільшого тому, що в ньому є Інтернет. Світова павутина справді захопила людство, підкорила його собі. Мабуть, боротися з проблемою «телефонізації» не має сенсу: це буде нагадувати поєдинок Дон Кіхота з млинами.
Ніхто не буде сперечатися, що Інтернет – це зручно.  Можна, не виходячи з дому, замовити їжу, спілкуватися з друзями, дивитися фільм, читати книжки і навіть працювати. А маючи смартфон, це можна робити у будь-якому місці. З одного боку, це добре, але з іншого - люди забувають про те, як приємно гуляти на свіжому повітрі з друзями, ходити в кіно, яка смачна домашня їжа і як пахне нова книга. Спілкування в Інтернеті не передає тих емоцій, які ми відчуваємо при спілкуванні наживо.
Пригадую десь почутий вислів: «Мобільний телефон робить ближчим того, хто знаходиться  далеко, і віддаляє тих, хто з нами поруч». Мабуть, це і є головна проблема сучасних людей: ґаджет замість живого спілкування.
Отже, розпочну з себе: буду намагатися проводити більше часу з друзями та менше з телефоном.
Альона Маркешина, 
студентка групи П-292

***

Я вважаю, що головна проблема сучасного людства криється в самих людях, а саме в їх відносинах між собою. У більшості людей егоїзм та відчуття власної вигоди затьмарюють моральні цінності. Велика кількість осіб просто забула  про безкорисливу взаємодопомогу. Добре, що не всі люди такі, є і ті, котрі не можуть байдуже пройти повз біду, хай навіть чужої, незнайомої людини. Щоправда, на жаль,  таких людей із кожним днем чомусь стає все менше. Причина, на мою думку,  криється у неправильному вихованні, егоїзмі, хибній розстановці моральних цінностей та подібних факторах.
Одного разу  мені довелося на власні очі побачити приклад  людської байдужості. Повертаючись зі школи, я звернув увагу на чоловіка, який просто на тротуарі знемагав від болю. А всі люди просто проходили, лише проводжаючи поглядом незнайомця. Мене це, м’яко кажучи, ввело у стан шоку. Я не міг вчинити так само і одразу запропонував чоловікові допомогу: викликав «швидку» і підтримував морально, доки лікарі прибули на місце події. Коли перша допомога була надана і загроза життю минула,  я почув від чоловіка найщиріші слова вдячності. 
Пізніше я не раз подумки аналізував цю ситуацію та прагнув знайти виправдання діям людей, але в мене нічого не вийшло. Мабуть, усі вони керувалися принципом  «Моя хата з краю – нічого не знаю». На мою думку, це позиція слабаків – тікати від ситуації, а не вирішувати її.
Я вважаю, що кожен у подібних ситуаціях повинен дотримуватися золотого правила моралі: стався до людей  так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе.  Люди, будьте уважними один до одного – і у світі на одну глобальну проблему стане менше! 
Андрій Крайнюк,
студент групи П-292

***

На мою думку, найбільшою загрозою для сучасних людей є Інтернет. І недарма, до речі, його назвали світовою павутиною. Він справді спіймав у свої тенети мільйони людей, він є тим «маленьким непомітним монстром», що забирає у людей вільний час на прогулянки, спорт, спілкування з реальним світом, навіть на друзів та родину.
На сьогоднішній день статистика вражає, показуючи дуже велику кількість залежних від Інтернету людей. І найбільше під вплив «монстра» потрапляють підлітки. Інтернет заманює їх своїми різнокольоровими картинками, іграми, відео. Діти можуть просидіти за комп’ютером майже цілий день, не звертаючи увагу на середовище, що їх оточує. Вони втрачають інтерес до друзів, навчання та загалом до світу, в якому живуть.
Але серед мінусів можна знайти і плюси світової мережі. Наприклад, доступ до потрібної інформації, найсвіжіші та найпопулярніші новини (і не треба купувати газети та журнали!), спілкування з рідними за кордоном. Ще одним плюсом вважають зручність. Тому що ми можемо робити покупки, не виходячи з дому, подивитися рецепти, замовити їжу тощо.
Сьогодні просто неможливо відмовитися від Інтернету, тому що він став частиною нашого життя. Ми живемо в 21 столітті, тому повинні розвиватися разом із часом. Адже не зустрінеш зараз людину, яка не користується  новітніми технологіями. 
Отже, кожна людина повинна сама зробити  вибір щодо місця і ролі Інтернету в її житті. Але моя думка є такою: хоч мережа стала невід’ємною складовою нашого життя, нею слід користуватися розумно, не стаючи рабом прогресу.
Інна Липай,
студентка групи П-292

***

Добірку студентських робіт
зібрала та відредагувала
викладач української мови
та літератури
Алла Іванівна Сергазіна

Немає коментарів:

Дописати коментар