27 березня 2018

Екскурсія студентів спеціальності Право до Херсонського окружного адміністративного суду


23 березня 2018 року у Херсонському окружному адміністративному суді відбувся День відкритих дверей для студентів правової спеціальності Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу.


Під час екскурсії студенти ознайомилися із щоденною роботою суду і його посадових осіб, а саме з діяльністю канцелярії, архіву суду, приймальні та безпосередньо залу засідань. Керівник апарату суду розповіла студентам про порядок приймання, реєстрації документів у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що являє собою інноваційний спосіб ведення судочинства в Україні.


Студенти своїми очима побачили які етапи проходить кожна судова справа: від подачі заяви до канцелярії і ознайомлення з нею судді й до відправлення документів до архіву. Також студенти дізналися про історію створення Херсонського окружного адміністративного суду, порядок розгляду справи і використання інформаційних технологій, сучасне електронне судочинство: розгляд справ у режимі он-лайн і повну фіксацію процесу на електронні носії.


Голова суду ознайомив майбутніх юристів зі своєю роботою, а також із обов'язком носіння суддею мантії під час здійснення правосуддя, процесом проведення електронного декларування суддів.


У процесі спілкування із заступником голови суду, гості дізналися про значення змін у Кодексі адміністративного судочинства України, і як вони впливають на роботу суду. Студенти особливо цікавилися питаннями складності переходу суду на нові закони, проходження виробничої практики у суді.


Хотілося, щоб такі заходи проводилися частіше, адже це є прекрасний спосіб підвищення рівня правової культури у підростаючого покоління, формування у населення довіри до судової гілки влади за допомогою безпосереднього діалогу з її представниками, а не із засобами масової інформації.


Студентка групи П-292,
Забродіна Аліна

Немає коментарів:

Дописати коментар