04 травня 2018

Практичний досвід у торговельному підприємництві від лідерів


Чим повніше джерело знань,
тим глибше ріка життя
Валентин Доміль

Третього травня у студентів спеціальності “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” відбулося практичне заняття з дисципліни “Основи торговельного підприємництва” у ПрАТ “Нова Лінія”.

ПрАТ “Нова Лінія” - гіпермаркет, лідер на ринку господарсько-будівельних товарів. 
Фахівці підприємства розкрили таємниці ефективного управління  торговельним персоналом:


  • методикою набору та відбору персоналу;
  • особливості атестації кадрів;
  • управлінням кар'єрою працівників;
  • адаптацією персоналу;
  • врахування психологічних аспектів у роботі з персоналом;
  • управлінням рухом кадрів та формування кадрового резерву;
  • управлінням мотивацією на торговельному підприємстві
  • значенням охорони праці та безпеки життєдіяльності на робочому місці й у повсякденному житті людини та ін.


Фахівці охоче відповідали на запитання студентів щодо здійснення контролю за роботою торговельного персоналу, особливостей застосування сучасних прийомів неекономічної мотивації торговельного персоналу тощо. Особливо сподобалося студентам те, що підприємство практикує заохочення персоналу у вигляді відряджень за кордон на заводи виробників будівельних матеріалів та ін., де  персонал не лише знайомиться з технологією виготовлення окремих товарів, а й має можливість побувати за кордоном, отримавши від цього задоволення.


Приємним для студентів було й те, що керівник відділу кадрів запросила їх на практику з подальшим працевлаштуванням, адже ПрАТ “Нова Лінія” співпрацює з коледжем вже досить давно, а наші випускники працюють там на різних посадах. Відтак, під час екскурсії по торговельному залу  зустріли Гвоздецьку Ю. - начальник відділу, Тимощук А. - промоутер.

Студенти закріпили теоретичні та практичні  знання, отримані у коледжі та, з урахуванням багаторічного досвіду гіпермаркету-лідера, ще раз упевнилися у тому, що ефективне підприємництво у торгівлі грунтується на безперервній роботі й  виважених рішеннях керівництва у сфері управління персоналом та у  спрямуванні роботи всього колективу на  більш краще задоволення потреб споживачів. Адже відомий вислів: “кадри вирішують все” і на сьогодні залишається актуальним. 


“Підприємництво - це не робота,  це СТИЛЬ ЖИТТЯ”

Статтю підготувала  викладач вищої категорії
циклової комісії товарознавчих дисциплін та маркетингу
к.е.н. Ірина Яшина

Немає коментарів:

Дописати коментар