18 травня 2018

Вишите диво!


З кожним роком вишиванка в Україні, зокрема на Херсонщині стає все більш популярною. Звикли одягати її і в будень, і в свято. Мотивація проста- це модно, стильно, практично і патріотично.


Сьогодні можна цілком розгубитися,купуючи вишиванку, адже її прикрашають різні візерунки та орнаменти. Символіка української вишивки на сорочках надзвичайно багата. Геометричні фігури, хрести, ромби- це ті магічні символи, які дійшли до нас із сивої давнини і стали знаками- оберегами людини та її оселі. На вишитому полотні тісно переплелися всі кольори життя: теплого сонця і стиглого колоса, блакитного неба і чорної землі, життєдайного вогню та вічної молодості. А яких тільки квітів не побачиш на полотні: чорнобривці та маки, мальви і троянди, любисток і волошки. Саме вони оберігають рід людський,стали символами нашого життя. 
У цьому році День вишиванки відзначають 17 травня. Студенти і викладачі Херсонського кооперативного економіко- правового коледжу з радістю долучилися до святкування, вразивши всіх своїми вишитими сорочками.
Наші прадіди вірили, що вишиванка могла захистити свого господаря. Проте ми повинні пам’ятати: силу вишиванці може надати тільки наша віра! 

Викладач коледжу Чистик Тетяна Василівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар