07 вересня 2018

Математика очима юриста


Постійно ми чуємо про важливість економіки, фінансової грамотності для майбутніх фахівців, тому і було проведено виховний захід «Математика очима юриста» для студентів груп третього курсу правознавчого відділення.


На захід було запрошено випускницю коледжу Стусову Крістіну Олегівну, яка на денній формі навчалася на спеціальності «Фінанси і кредит», на заочній формі – «Правознавство», а нині займає посаду провідного фахівця у АТ РАЙФАЙЗЕН БАНК «АВАЛЬ».

Студенти були розділені на дві фірми – група П- 391 та П-392. Їх представниками були керівники фірми – студенти другого та третього курсу спеціальності «Облік і оподаткування», які за правильні відповіді формували статутний капітал за рахунок справжніх грошей.

У першому завданні «Усний юридичний рахунок» студентам було запропоновано дати відповідь на запитання, наприклад: ½ від 100, перевести 3 н.м.д.г. у гривневий еквівалент. Кожна правильна відповідь коштувала 1 грн. Перемогу за цим конкурсом здобуває група П-392.

А давайте тепер перевіримо Ваші знання: У якому році заснований коледж, якщо йому  виповнилося 90 років?

Змагання продовжується і в наступному завданні необхідно було знайти помилки. Правильні відповіді вже оцінювалися у 5 грн. Звичайно, учасники ще більше були зацікавлені, адже формували статутний капітал своєї фірми. З легкістю студенти визначили,  що 5 н.м.д.г. це не 85 грн., а 95 грн.

А на Вашу думку чи є правильним  : «Ваша заробітна плата становить 3721 грн.»?

Останнє завдання викликало у студентів особливу цікавість, адже за кожну правильно виконану ситуації, учасники вже одержували по 20 грн. Всі  ситуації  були пов'язані із застосуванням  математики у практичній діяльності юриста: на робочому місці нотаріуса, судді, юриста господарських товариств, підприємства, державних установ, кадрового інспектора, адвоката. Так, наприклад учасники змагання розподіляли частки домоволодінь, розподіляти автомобіль та квартиру між чоловіком та дружиною, які вирішили розлучитися, вираховували розмір пені, визначали долі статутного капіталу, суму заробітної плати за місяць, якщо працівник має  відпустку без збереження заробітної плати. Цікаво?

Наприклад, ситуація: «Уявіть собі, що Ви -  нотаріус. До Вас звернувся  клієнт громадянин С. із питанням продажу належних йому 2/5 часток у праві власності на житловий будинок. Інші 3/5 часток належать громадянам А. та В. по 3/10 часток кожному. Громадянин С. одружений. Якщо купуватиме будинок громадянин А., яка частка буде йому належати?»

Так, за результатами змагання перемогу здобула група П-391, яка сформувала свій статутний капітал у сумі 102 грн. Вітаємо переможців!!!


В кінці заходу, провідний фахівець  АТ РАЙФАЙЗЕН БАНК «АВАЛЬ»  прокоментувала відповіді студентів, наголосила, що знання з економіки постійно застосовуються в практичній діяльності юристів, а головне – запросила на роботу до банку.

Студенти ще раз переконалися, що ким би вони не працювали: юрисконсультами чи секретарями судових засідань, їм обов’язково потрібні знання з математики, тому що це є основа мислення!

ЗАПРОШУЄМО ЗДОБУТИ ДРУГУ ОСВІТУ У КОЛЕДЖІ, АДЖЕ БАГАТО ЗНАНЬ НІКОЛИ НЕ БУВАЄ!!!!

Викладач : Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар