17 вересня 2018

Знайомство з містом


Початок нового навчального року, нові знайомства, нові враження… Для багатьох студентів Херсонського кооперативного  економіко-правового коледжу  це й нове місто, у якому промайнуть студентські роки, тому мешканцям гуртожитку й було запропоновано  екскурсію пам'ятними місцями 240-річного Херсона.


Екскурсія розпочалася від коледжу, який розташований на центральній вулиці міста - проспекті Ушакова, неподалік від історичної будівлі вокзалу, з якого вже більше 100 років вирушають потяги.


Під час пішої прогулянки студенти побували у парку Херсонська фортеця, де піднялися на вали, з цікавістю розглядаючи залишки фортифікаційних укріплень, колодязь, Очаківські ворота, унікальний Єкатерининський собор  - православний храм, збудований у стилі класицизму зі статуями святих у нішах, круглими вікнами і трикутними фронтонами.


А далі  мандрівка продовжилася  розгадуванням загадок пам'ятника Федору Ушакову. Виявилося, що скульптор наробив цілу купу помилок, створюючи образ відомого адмірала: зробив його вищим сантиметрів на 40, на плечі поклав еполети, яких той не носив, тому що вони були запроваджені   лише 1807 року, коли Ф. Ушаков пішов у відставку, вдвічі скоротив довжину шийної хустки, неправильно зобразив знаки  воїнського звання, одягнув у мундир попередніх часів, «порушив» правила носіння орденів, помилився у зображенні холодної зброї.


Втім відкриття і несподіванки  супроводжували студентів і надалі: стіна з графіті на пісню гурту "Бумбокс" із проникливими словами,  чарівний пряничний будиночок з кольоровою баштою, історичні анекдоти про О. Суворова, атланти на вулиці його імені, пам'ятник Потьомкіну у обладунках античного героя… І звичайно невеличкий перепочинок  біля дуба у Шевченківському парку, до речі , одного з найстаріших у місті, і апробація водної арки, яка трохи рятує від спеки.


Настав час повертатися додому – до гуртожитку: і веселою компанією,  обмінюючись  враженнями від побаченого і почутого, студенти вирушили у зворотну дорогу, будуючи плани на майбутні мандрівки та екскурсії.Немає коментарів:

Дописати коментар