Кожного року у вересні світ відзначає День демократії, щоб ще раз нагади про демократичні цінності, про те, що демократія – це найперше активні громадяни, небайдужі, готові працювати на користь спільноти і брати на себе відповідальність, узгоджувати свої дії з інтересами інших людей.
Саме ці якості мали змогу проявити першокурсники Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу під час виконання завдань квесту «У пошуках скарбів демократії». Інструкторами на кожному етапі були майбутні правознавців – члени клубу «Феміда» з першого по четвертий курс.. Перед початком змагання учасників привітала Олена Вікторівна Осіпова – провідний спеціаліст Служби у справах дітей Суворовської районної ради у м.Херсоні, побажавши усім успіхів.
Спочатку ознайомлення з маршрутним листом: треба пройти шість етапів, виконати завдання якнайшвидше, та ще й якісно і отримати монети для скрині скарбів, яку необхідно наповнити кожній команді окремо. А монети містять слова-асоціації з демократією, зокрема свобода, вибори, відповідальність, закон, гідність тощо. А у Вас який асоціативний ряд виникає? Спробуйте продовжити.
Оскільки кожній команді треба пройти всі етапи, то кожна команда відправилася за своїм маршрутом, помандруємо за ними і ми.
Станція «Дешифрувальник». Завдання від учасників клубу «Ерудит» на межі української мови, математики, права: необхідно розшифрувати вервечку цифр, користуючись українською абеткою, і написати відомий вислів А.Лінкольна про демократію. Усім командам це вдалося, комусь швидше, а кому і повільніше.
Станція «Німа музика» дуже зацікавила учасників: раз у раз вибухав веселий сміх, коли один із представників команди пантомімою повинен був «проспівати» українську народну пісню, в якій згадується порушення прав і свобод людини. Уявіть собі, а як Ви показали б «Ти ж мене підманула», «Варенички»?.
Відповідальною станцією була «В гостях у клуба», адже студенти правознавчого відділення, члени клубу «Феміда» підготували криміналістичні запитання до першокурсників. Наприклад, «Що використовує криміналіст для визначення групи крові, статі та віку злочинця найчастіше?». Здогадалися? Це звичайна волосина!
Завдання з ребусами стали для студентів справжньою головоломкою, адже протягом трьох хвилин учасникам потрібно було відгадати п’ять звичайних на перший погляд слів і словосполучень. Загадані слова прості і всім відомі, коли не сховалися серед дорожніх знаків, риб, борщу, олії, рингу тощо.
На станції «Шоу-інтуїція» студентам було запропоновано перевірити свої знання та інтуїцію. 10 запитань, по три варіанти відповідей до кожного, одна з яких правильна, час обмежено.
Станція «Створи своє місце сам» показала, що всі студенти свідомо обрали не лише навчальний заклад, але і спеціальність, за якою навчаються. З легкістю учасники сформували робоче місце фінансиста, адміністратора ресторану, обліковця (бухгалтера), товарознавця, маркетолога.
І ось маршрутний лист заповнено, монети зібрано, час до скринь. Переможців можна побачити неозброєним оком – їх скриня справді наповнилася скарбами більше, ніж в усіх інших команд. Олена Вікторівна підвела підсумки гри, зазначила, що учасники обов’язково стануть справжніми професіоналами і свідомими громадянами, а інакше і бути не може у такому навчальному закладі як Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж.
Студенти вислухали привітання та побажання, отримали грамоти та оплески за активність і наполегливість (товарознавці та ресторатори), за третє місце – маркетологи (ФМ-191), за друге місце - обліковці (ОР-191), за перше місце фінансисти (ФМ-191).
Вітаємо переможців, бажаємо усім учасникам бути активними, розумними, кмітливими, небайдужими громадянами і професіоналами своєї справи, тоді демократія буде реалізована в Україні повністю.
Викладачі: В.А.Унчикова, О.В.Сокальська
Немає коментарів:
Дописати коментар