13 листопада 2018

Козацькими стежками мандрували першокурсники


Середина жовтня традиційно стала в Україні часом вшанування захисників, воїнів, справжніх козаків, а наші студенти мріють ними стати. Тож не дивно, що хлопці  й дівчата випробували себе  в інтелектуально-спортивному квесті  «Козацькі стежки». Шість куренів  завзято виходять на старт: Запорожці(гр.ФМ-191), УПА(Т-191),  Козацький дух (ОР-191), Гайдамаки (П-191), Хортиця (П-192), Стрільці (Р-192).


Перше завдання – естафета «Під кулями»: «Необхідно донести «ядра» (м’ячі)до гармати на своєму животі без допомоги рук через увесь спортивний зал, і не впустити  їх на землю, а передати наступному. Поспішайте. Перемагають найшвидші» – з такими словами звернувся до учасників Володимир Вікторович Писанець, викладач фізичної культури. І почалося: гарячкове  передавання м’яча, шалена підтримка вболівальників, перші розчарування, перемога  гайдамаків з П-191.Другий конкурс був інтелектуальним: треба було відповісти  на складні запитання від Віктора Олександровича Добровольського про козацтво. Чи знали Ви, що ширина козацьких шароварів вимірюється у кавунах, що північний вітер називався у козаків москалем, а західний – ляхом? Ні? А наші учасники знали, а найкращими стали студенти групи ОР-191 з куреня «Козацький дух».


А тепер завдання на випробування козацької сили -  треба якомога довше втримати на витягнутій руці п’ятикілограмовий вантаж. І найвитривалішим  виявився представник  куреня «Козацький дух» Олександр Понідзельський.


Час поринути у лірику, тож конкурс лагідних слів викликав замилування у чарівної половини уболівальників. Найбільше гарних слів змогли пригадати чотири куреня з груп ФМ-191, Т-191, П-191, П-192.

Наступні конкурси провів справжній козак Славко Славов, учасник клубу історичної реконструкції, який показав майстер клас володіння шаблею і списом. Спочатку по одному з представників від кожного куреня  запросили до відомої козацької забави «Кума веде»: потрібно було із зав’язаними очима покрутитися на місці, а потім мішком  потрапити по тулубу суперника.  Це виявилося не так просто, бо спочатку треба було цього суперника знайти на слух, адже очі закриває цупка шапка. У цьому змаганні кращим виявився майбутній маркетолог Олександр Назаров. Вправи з шаблею сподобалися усім присутнім, тож тепер запропонували й учасникам  спробувати свої сили у козацькому двобої, переможцем  у яких став  майбутній ресторатор  Назар Лойко.Час тепер і всім командам  стати лава на лаву. Кращими стали «Гайдамаки», «Стрільці», «Козацький дух».


Останній конкурс чи не найнапруженіший, адже вже є проміжні результати. Чи вдасться їх змінити?  Основна боротьба розгортається між запорожцями з ФМ-191 і стрільцями з Р-192: всього один бал відділяє їх один від одного. 


Виявилося, що вони однаково добре знають імена гетьманів та кошових отаманів і змогли назвати по 14 історичних діячів. В результаті переможцями стали запорожці з ФМ-191, друге місце посіли  стрільці  з Р-192, а на третьому місці – курінь «Козацький дух» з ОР-191.


Усі учасники показали  міць, силу, розум та завзяття, тож можемо сподіватися, що  в майбутньому  студенти стануть справжніми громадянами України і будуть готові стати на захист своєї Батьківщини.

Ольга Сокальська,викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар