26 листопада 2018

Тренінг «Обережно, булінг!»


До такого небезпечного і болючого явища сьогодення як булінг привернута значна увага суспільства. Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми і потребують допомоги дорослих для того, щоб розвинути здорові відносини з оточуючими не лише в навчальному закладі, а і протягом усього їх подальшого життя.
Разом із студентами груп М-391, Р-291, Р-291, Т-391 голова циклової комісії правознавчих дисциплін Вікторія Анатоліївна Унчикова  розбиралися у складному світі людських взаємовідносин.


Визначили декілька причин, чому молоді люди піддаються агресії однолітків, або проявляють її. Серед першочергових занижена самооцінка, яка часто формується саме в сім’ї та нездорова атмосфера  взаємовідносин у навчальному закладі, побудована на принципах конкуренції і пріоритетів.

Під час тренінгу студенти  провели цікавий експеримент. Вони отримали два однакових яблука. Одне з них  викладач запропонувала кинути на підлогу, знайшовши зовнішній недолік, який не подобається. І так декілька разів. Після цього «знущання над яблуком» учасники тренінгу роздивилися його. Воно було майже неушкоджене зовні. Але коли розрізали обидва яблука: те, що лежало на столі всередині було білим, а друге – вкритим коричневими синцями від ударів об підлогу. За аналогією студенти визначили як почувають себе ті, кого обзивають і цькують однолітки.

Наступним кроком стало обговорення, які наслідки в майбутньому житті мають агресори і жертви. Ті, хто здійснює насильство частіше за інших порушують закон, частіше беруть участь у бійках, вандалізмі, мають досвід вживання алкоголю і наркотичних речовин. Постраждалі втрачають повагу до себе і інших, відчувають страх від постійної загрози, проявляють суїцидальну поведінку. Від безпорадності, етичного конфлікту та депресивних станів потерпають і ті, хто вимушені спостерігати булінг.


Цікаво, що на запитання викладача, чи часто ви розповідаєте батькам про свої проблеми, лише декілька студентів дали ствердну відповідь. Але ставши батьками, всі бажали б відкритості зі своїми дітьми. Нажаль проблема відсутності щирого спілкування батьків і дітей також є однією з причин булінгу.

А підсумки тренінгу, підводили разом, називаючи загальнолюдські цінності, яких нам так недостає у житті. Кожен учасник отримав серце, на якому написав те, що може допомогти іншій людині, зігріти душу. Після того усі серця перемішали і роздали знов, для того, протягом наступного тижня поділитися з  добротою свого серця з тими, хто цього потребує.

Немає коментарів:

Дописати коментар