04 березня 2019

Роль жінки у суспільстві (ненаукове дослідження)


Жінка – початок всього. Цю фразу я почув давно і майже відразу задумався: чи справді це так? 

З Біблії ми знаємо, що жінка з’явилася на світ із ребра Адама, тобто майже відразу її зображують як звичайний «додаток» до чоловіка, а не як повноцінну істоту. З іншого боку, згідно з теорією еволюції Дарвіна, суспільство сформувалося матріархальним і лише згодом перейшло під протекторат чоловіків.

В історії роль жінок дуже недооцінена. Лише згадайте стереотипи – кого вважали «істотою розумною» протягом багатьох століть «темного середньовіччя» і навіть більш пізніх часів. Звісно, чоловіка. А як же Марія Кюрі? Ця жінка-науковець усе життя присвятила вивченню радіактивності хімічних елементів. А Анна Франк – дівчинка-еврейка, яка вела щоденник злочинів фашистів під час Другої світової війни? Вона набагато сильніша деяких чоловіків.

І недаремно говорять, що жінки правлять світом, адже за кожним успішним чоловіком стоїть жінка: розрадниця, помічниця, турботливий друг. Наприклад, президент Америки Рузвельт мав дружину, яка вперше на всю країну заговорила про гендерну несправедливість. Це був сміливий і відчайдушний крок, адже серед чоловіків ця тема завжди була не надто популярною і затребуваною. У наш час дружини президентів усіх країн теж не стоять осторонь у вирішенні суспільно-політичних питань, намагаються покращити життя людей, займаючись благодійністю. 

У всіх народів жінка – це символ родючості, продовження роду, справедливості, духовної сили. Але чомусь це не стало гарантією того, що до неї будуть ставитися з відповідною повагою. Повернімося до того-таки середньовіччя: якщо дівчина була занадто гарною, то, на думку переважної більшості «праведників», вона відьма, чаклує вдень і вночі, а тому її слід спалити живцем на очах у всіх. Це вже пізніше стали придумувати різні стандарти краси, через що деякі жінки впадали у тривалу депресію і не завжди з неї виходили. І лише в ХХІ столітті гендерна нерівність почала відчуватися не так гостро завдяки освіченості жінок, їхній боротьбі за свої права і тому, що чоловіки нарешті зрозуміли: їхнє життя почалося завдяки жінці. 

Наостанок хочу зауважити: гендерне становлення представниць слабкої статі було тяжким і довготривалим. Воно загартувало їх, зробило терплячими, стійкими і витривалими. Тому сучасні жіночки витримають будь-який «бій» із чоловіками, пройдуть через усі випробування, адже їхньої сили вистачить для багатьох «подвигів». 

Отже, все-таки жінка – це початок всього. Хтось іще в цьому сумнівається?

Максим Коваленко,
студент групи П-291

1 коментар:

  1. Звучить красиво ,жаль тільки що думки шаблоного типу .Немає власного погляду і власних висловлювань на цю тему .
    Молодець

    ВідповістиВидалити