11 вересня 2019

Екскурсія до господарського суду


Суддя – це говірливий закон, а закон – це німий суддя
Цицерон

Студентське життя у коледжі є цікавим та різноплановим кожного дня. Для  ефективної підготовки фахівців проводяться майстер-класи, практичні заняття на виробництві.
З метою підвищення професійної спрямованості для студентів груп третього курсу правознавчого відділення організовано екскурсію до Господарського суду Херсонської області.
Господарський суд Херсонської області є спеціалізованим судом першої інстанції у системі судів загальної юрисдикції і розглядає справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.Студенти правознавчого відділення вивчають всі галузі права, а тому дана екскурсія була дуже пізнавальною для  подальшого вивчення дисциплін «Господарське право», «Судочинство в господарських судах».
На початку заходу студентів радо вітала заступник голови суду – Литвинова Вікторія Володимирівна. Вікторія Володимирівна наголосила про важливість вирішення спорів у господарських судах, їх специфіку та перспективи реформування.
Далі до заходу долучилася Альона Бережна, яка є представником аналітичного відділу і зосередила увагу на історичних моментах виникнення спочатку арбітражних, а потім вже господарських судів.


Студенти були присутні у залі судового засідання, їх привернула увага наявність великої кількості технічних засобів, за допомогою яких здійснюється розгляд справи.
З особливою цікавістю майбутні юристи сприйняли нарадчу кімнату судді, яка в першу чергу не містить доступу до мережі Інтернет. Найперше запитання, яке виникло у студентів: скільки часу суддя може провести у нарадчій кімнаті? Відповідь: скільки завгодно, головне , щоб прийняв об’єктивне рішення.


Далі, студенти переглянули відеофрагменти судового засідання в режимі відеоконференції. На прикладі судового засідання, можна було побачити всі стадії судового засідання. Звичайно, найцікавішим для майбутніх фахівців,  стала стадія – судові дебати.
Організатори заходу наголосили на важливість вивчення всіх дисциплін, всіх галузей права, адже кожне відвідане лекційне заняття, виконане практичне заняття – це крок до успішного професійного життя, а саме головне – бажання вчитися.

Викладач В.А.Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар