09 вересня 2019

Екскурсія до криміналістичного центру – це цікаво!


Дуже важко уявити людину, яка б хоч колись не мріяла стати слідчим, детективом. Так і студенти другого курсу правознавчого відділення, відвідавши Херсонський науково-дослідний експетно-криміналістичний центр в цьому переконалися.


Майбутні юристи з великою зацікавленістю слухали заступника директора центру – завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Гребенюка Сергія Миколайовича, який розповів про основні завдання центру. 

Перед студентами виступали спеціалісти – криміналісти з різних видів експертиз. 

Так, уявіть собі, студентам груп П-291, П-292 дали змогу брати участь у дактилоскопічній експертизі. А саме, майбутні юристи вчилися правильно знімати відбитки слідів на різних поверхнях: вазі, чашці, склі тощо. Особливо їх здивувало, що найбільше біологічних матеріалів з людини можливо зібрати із її мобільного телефону. Адже коли ми говоримо виділяється слюна і залишається на поверхні апарату. Їх дуже вразила відповідальна робота експерта, який повинен бути уважним, сконцентрованим на результаті. І ось, студенти затамували подив, до їхньої уваги пропонується провести дослідження холодної зброї. Уявіть емоції майбутніх юристів, адже вони тримають в руках зброю, яка належала злочинцям. 


Експерти ознайомили студентів з особливостями дослідження наркотичних засобів нового покоління, а також навели приклади, що «травка» зовсім не є легким наркотиком і взагалі для експертів таких не існує. Надали практичні поради як не стати жертвою наркотиків, адже іноді молодь можна посто обманути і підсипати, наприклад в алкогольні напої. 

Наприкінці заходу, студентам продемонстрували облаштований абтомобіль – криміналістична лабораторія, який має все необхідне для оперативного розслідування злочину. 


Екскурсія закінчилася, а неймовірні враження від неї змусили наших майбутніх фахівців замислитися, що бути слідчим, детективом – це не тільки цікаво, а й відповідально, складно. 

Вікторія Анатоліївна Унчикова 

Немає коментарів:

Дописати коментар