понеділок, 7 жовтня 2019 р.

Зустріч із поліцейськими


Як часто Ви дивитеся фільми про поліцейських? Звичайно, вони подобаються багатьом, а головні герої захоплюють мужністю та сміливістю. Люди із подивом спостерігають за непростою роботою поліцейських. Так, для молоді – це взагалі взірець, адже хто не мріяв хоч раз у житті приміряти форму, обмундирування поліціянтів? Тому і студенти третього курсу правознавчого відділення особливо чекали на зустріч із лейтенантом поліції  М.О. Прохоренко, інспектором роти №2.Саме такі зустрічі дозволяють майбутнім юристам дізнатися тонкощі роботи в сфері юриспруденції. Адже мало, наприклад мріяти стати поліцейським, потрібно ще й виконати ряд для цього умов, а головне бути готовим працювати на благо держави, народу.

Лейтенант поліції залюбки розповів про вимоги до претендентів на посаду поліцейського. Поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції, і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Поліцейський має службове посвідчення та спеціальний жетон.

Микола Олександрович наголосив на відповідальному відношенню до виконання обовязків. Адже в поліції – спочатку обов’язок, а потім лише право. А які Ви знаєте обов’язки поліцейських? Відповідаємо: неухильно дотримуватися положень законів України  та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов’язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов’язків, наказів керівництва; поважати і не порушувати прав і свобод людини; надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров’я; зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків; інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.


Кожного дня, в новинах по телебаченню, в соціальних мережах, ми чуємо про вбивства, крадіжки, грабежі. Можна лише уявити як важко шукати винних.

У майбутніх юристів виникає багато практичних запитань до гостя : чи застосовували зброю під час роботи, як часто викликають поліцію вночі, які виклики були найскладнішими? По суті, давайте не забувати, що злочинці можуть бути освіченими людьми, а ще є дуже гарними психологами. Тому протистояти розумному і часто озброєному злочинцю може лише підготовлений професіонал!


Хлопців особливо цікавили запитання чи є спеціальні приміщення у відділенні поліції для тренувань зброєю і як  часто стріляють у поліцейських. На жаль такі випадки трапляються . Саме тому для поліцейського важливо мати гарну фізичну підготовку та бути тренованим.
Лейтенант поліції ще раз наголосив на важливості діяльності поліцейських і в очах у майбутніх юристів було видно – дехто в майбутньому точно пов’яже своє життя з усією структур.


Наостанок, Микола Олександрович порадив студентам  вивчати  всі юридичні дисципліни, адже поліцейський, як і адвокат, суддя повинен знати все і прораховувати крок злочинця на десять кроків вперед.
Студентам дуже сподобався такий формат зустрічі,  під час якої дізналися багато цікавої, необхідної інформації.

Викладач В.А. Унчикова

Немає коментарів:

Опублікувати коментар