02 грудня 2019

Тиждень права у ХКЕПК – це цікаво!


Тиждень права у коледжі триває, а тому студенти залюбки приймають участь у майстер-класах, тренінгах, відвідують судові засідання та вживаються у роль справжнього юриста.


Так, для студентів четвертого курсу приватний адвокат, керівник юридичної фірми «ЮСТА» Петренко Наталія Олегівна провела цікавий та пізнавальний майстер – клас на тему: «Медіація як мистецтво ведення переговорів».


Медіація – це неформалізована, але чітко структурована процедура врегулювання спору за участі нейтрального посередника (медіатора), який підтримує сторони у досягненні ними взаємовигідного рішення. Можна сказати, що юрист по суті і так виступає медіатором. Наталія Олегівна розповіла повчальну історію про апельсин, який не могли поділити дві сестри. І виявилося, чому людям важко досягти консенсусу? Тому, що кожен відстоює свою позицію або має інтерес.

У ході заходу учасники зрозуміли, що юристи є власниками конфлікту і це дійсно так. Тому, медіація є одним із засобів регулювання спорів.


До уваги студентів було представлено перегляд відеофрагменту фільму «Перемовник Кейт». Майбутні юристи побачили, як важливо вміти вести переговори, домовлятися, адже Кейт попередила грабіж у магазині.

Захід виявився практичним, адже учасники розігрували конфліктні ситуації і безпосередньо їх вирішували. При вирішенні конфлікту велику роль відіграють психологічні моменти. Як виявилося, майбутні правознавці дійшли висновку, що людям іноді простіше звернутися до суду і всіх покарати, ніж просто сісти за стіл переговорів.

У коледжі приділяється велика увага розвитку ораторських здібностей майбутніх фахівців. Тому, для студентів третього курсу правознавчого відділення організовано дебати на тему: «Евтаназія та її види». Питання для обговорення не тільки важливе,  але і болісне. Як можна позбавити життя когось із рідних, навіть якщо він страждає. Студенти вільно оперували фактами щодо введення евтаназії в Україні. Висловлювали думки як «за» так і «проти».


Майбутні юристи об’єктивно і глибоко підходили до даного питання, відкидаючи особисте. Дійсно, юрист повинен бути стриманим, стресостійким, але не забувати, від його рішення залежить доля людини.

У дебатах не було переможців чи переможених, адже всі учасники розуміли, головне аргументовано доказувати  і відстоювати свою позицію, а в подальшому і інтереси клієнта.


Тиждень права триває, а тому студенти і далі продовжують активно брати участь у заходах. Клуб правознавців «Феміда» долучив до виховних годин групу О-391. Майбутні бухгалтера відпрацьовували вміння говорити із поліцейськими, опрацьовували практичні проблеми, які можуть виникати при спілкуванні.
Також вже стало традицією кожного року відзначати кращого юриста. Десять студентів груп П-491, П-492 боролися за звання «Кращий юрист 2019 року». Оцінювали конкурсну програму журі: Петрова Олена – випускниця коледжу 2007 року, приватний адвокат, Казанджий Ірина – випускниця коледжу 2014 року, помічник адвоката і Шутяєва Віолетта, яка перемогла у конкурсі «Кращий юрист 2018 року» і  на даний момент займає посаду помічника адвоката.


Учасники змагалися з усіх сил, адже кожен хотів одержати перемогу. Завдання мали не лише офіційних характер, а й передбачали здатність до швидкої реакції, розкривали творчі здібності. Так, у першому завданні «Я – майбутній юрист» вони повинні були прорекламувати себе за допомогою визначених слів: «спеціалізація», «профі», «5 років», «старт», «фірма». Далі, для учасників демонстрували фото і їм необхідно було визначити взаємозв’язок поданого предмету із юриспруденцією. Наприклад, яким чином змія пов’язана із правом. Учасники живенько зібралися і дали правильну відповідь.

З особливою відповідальністю, учасники віднеслися до змагання «Хто швидший», адже потрібно було якомога швидше прочитати текст на юридичну тематику. Кращою у змаганні стала Пацалай Аліна із результатом 30 секунд.


Найбільшого шквалу емоцій викликало завдання «Що я знаю про майбутнє юриста», адже учасники: Пацалай Аліна, Журавель Діана, Стукалов Едуард, Сальник Альона, Щетиніна Валерія та Бельтюкова Євгенія повинні були уявити себе юристами у 2035 році. Учасники одержали відповідні предмети і під пісню повинні були продемонструвати сучасного юриста. За результатами даного конкурсу, Стукалов Едуард залишив змагання.

Наступне завдання потребувало знання логіки і за результатами Сальник Альона закінчила змагання.

Далі, учасникам необхідно було визначити правопорушення на основі фрагментів пісень і ось фінал. До нього дійшли – студентка групи П-492 Щетиніна Валерія та студентка групи П-491 Пацалай Аліна. Звучить завдання «Проект розвитку». По черзі конкурсантки представляли проекти розвитку власної юридичної фірми.

Кращим юристом у змаганні стала Пацалай Аліна.


Як бачите, студентське життя у коледжі є насиченим, цікавим, а головне результативним, веде до очікуваного результату – диплому та працевлаштування.
Ми бажаємо успіхів кожному студенту, далі буде цікавіше….

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар