05 лютого 2020

Знайомство з патрульною поліцією


Детально познайомитися із роботою патрульної поліції мали змогу студенти другого і третього курсу правознавчого відділення, адже вони завітали до Управління патрульної поліції в Херсонській області.


До уваги студентів було запропоновано перегляд відео роликів: вимоги до поліцейського, як працевлаштуватися на дану посаду.
Майбутні правники з особливою цікавістю слухали виступи практикуючих фахівців. Як виявилося, охочих долучитися до роботи патрульного поліцейського стало більше, особливо дівчат. Саме представники жіночої статі найбільше подають анкет – заявок. А як Ви думаєте, чому жінка обирає не роботу в офісі, а патрулювання нічними вулицями? Саме на ці запитання студенти шукали відповіді.
Цікаво було дізнатися, які ж вимоги до кандидатів на посаду поліцейського, а саме:  громадянство України;  вільне володіння українською мовою; вік від 18 до 40 років; повна загальна середня або вища освіта; наявність посвідчення водія категорії В (або готовність отримати водійські права до початку навчання).


Увагу майбутніх юристів привернули практичні аспекти діяльності патрульного. Зазвичай патрульні екіпажі складаються з двох напарників, що патрулюють місто на службовому автомобілі. Це – основний вид діяльності патрульних поліцейських. Під час патрулювання команда екіпажу патрульної поліції: працює на своєму квадраті – ввіреній ділянці міста, постійно пересувається вулицями на своїй ділянці – завдяки цьому громадяни завжди бачать, що Патрульна поліція поруч і готова прийти на допомогу, реагує на порушення правил дорожнього руху, що трапляються в межах квадрату та оформлює ДТП. Виїжджає першою на будь-які виклики 102 – від сімейної сварки до бійки або грабежу. А також, запобігає, виявляє та реагує на будь-які правопорушення у межах своїх повноважень. Якщо трапляється серйозне кримінальне правопорушення, що виходить за межі повноважень патрульної поліції, завдання команди екіпажу – надати невідкладну допомогу постраждалим, затримати правопорушників та охороняти місце події до прибуття слідчих.
А для щасливчиків Управління національної поліції підготувало сюрприз – календар на 2020 рік із фото патрульних. І хто ж це?  Під кріслом студентки групи П-291 Біди Аліни було написано: «Переможець. Цей плакат твій». Це було звичайно приємно.


Далі, ще цікавіше. Працівники поліції запропонували пройти тест – як відчуває себе п’яний водій за кермом? Студенти залюбки приймали участь, адже всім хотілося перевірити свою координацію, витримку. А саме головне – всі зрозуміли, що за кермо ні  в якому разі не потрібно сідати, якщо попередньо вживали алкогольні напої.Проте, це ще не все. Поліцейський не тільки повинен знати закони, вміти кваліфікувати правопорушення, а ще й повинен бути фізично розвинений. Тому, студентів ознайомили із спортзалом патрульної поліції. Майбутні юристи не просто побачили приміщення, оснащення, а ще й потрапили на справжнє тренування. Але наші майбутні юристи нічого не бояться, і тому залюбки долучилися до тренувань. Так, студентка групи П-292 Лєснік Валерія за 1 хв. показала результат – 21 віджимання. Для дівчат – це дуже хороший результат.


Як бачимо, студенти коледжу готові до всього, не бояться труднощів, готові працювати. 
Екскурсія добігала кінця, вражень дуже багато. Не кожного дня, ми можемо поринути у атмосферу поліцейської роботи, але саме наші студенти правознавчого відділення мають змогу: спочатку проходячи виробничу практику, а потім безпосередньо, працевлаштовуючись.


Під час такої зустрічі, хтось прийняв рішення в майбутньому стати поліцейським, побажаємо їм успіхів у такій нелегкій справі!

В.А.Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар