27 лютого 2020

Майбутні юристи і громадський простір


Ми з Вами живемо в демократичній державі. Що означає демократія? Як ми реалізовуємо свої демократичні права? Чи виконуємо обов’язки? Ці питання  з’ясовували майбутні юристи під час соціологічного опитування за ініціативи Управління патрульної поліції Херсонської області.


Працівники поліції  Вахтель Олена та Антон Вах розповіли студентам про цікавий проект, який планується реалізувати в м.Херсоні – створення громадського простору у центрі міста. Патрульні поліцейські запропонували  майбутнім правникам долучитися до його формування, адже їх думка важлива, саме молодь допоможе реалізувати цей проект в дію.


Студенти активно долучилися до обговорення важливих питань охорони правопорядку із соціологом м.Херсона Анастасією.
Перше запитання: де в основному відпочиває молодь? Відповіді різноманітні: ТРЦ «Фабрика», театр, музеї і звичайно прогулянки центром міста по вулиці Суворова.


Давайте згадаємо трішки історії. Вулиця Суворова розташована у Суворовському та Корабельному  районах  м. Херсона, з’єднує проспект Ушакова з вулицею Театральною. Заснована в кінці XVIII століття. У 30-х роках XIX століття східну частину вулиці названо Богородицькою, а північно-західну – Католицькою (тут знаходилась католицька церква). У 1855 р. вулиця вже мала назву Суворовська.
Майбутні юристи обмінювалися своїми враженнями від центру міста. Адже саме тут знаходиться більшість архітектурних і історичних пам’яток закладів освіти, культури. Свою назву вулиця Суворова отримала в честь відомого полководця.
Піднімаючись по сходах, до Потьомкінської, бачимо Херсонський театр, будівля якого була закладена 18 квітня 1884р., а 1 жовтня відбулося освячення театру і дана перша вистава. На сцені театру виступали відомі українські, російські й закордонні трупи А. Саксаганського, М.Кропивницького та інших. Зал театру служив не тільки для театральних вистав, але й для народних зборів. В 1925 році називався «Міський театр ім. Луначарського» і був розрахований на 900 місць. На Театральній площі в ті роки проводились головні мітинги й святкування. 14 березня 1944 року, наступного дня після звільнення Херсона, будинок театру був зруйнований вибухом міни, закладеної гітлерівцями при відступі. У травні 1962р., на місці зруйнованого театру по типовому проекту був зведений Український музично - драматичний театр ім. Куліша. Саме в цьому районі і планується створення громадського простору для жителів міста.
Мета громадського простору – познайомити відвідувачів з українськими та херсонськими ініціативами та організаціями, які вже займаються такою діяльністю.


Соціолог залучила до формування проекту майбутніх правознавців, які охоче обговорювали можливості побудови міста своєї мрії. Звичайно, всі ми різні – хтось полюбляє читати класику, інший захоплюється бізнес – тренінгами. Проте, всі ми мріємо жити в гарному, чистому місті! А чи все ми для цього робимо?
Як виявилося, студенти почали пропонувати різні варіанти простору: створити міні-клуб за інтересами від дитини до людей похилого віку; проходження різного роду квестів; послухати корисні лекції, обговорити з фахівцями з різних міст позитивні зміни в країні, а головне -  знайти однодумців, поспілкуватися з цікавими людьми, поділитися думками й мріями.
Таке обговорення взагалі є дуже цікавим, професійним для майбутніх юристів, адже у коледжі вивчають навчальну дисципліну «Соціологія». 
Юрист повинен вміти одержувати потрібну інформацію, правильно задавати запитання, шукати відповіді на них.
Студенти залишилися задоволеними від заходу, адже через пару років, будучи вже справжніми юристами, і проходячи по центру міста, згадають, що колись вони доторкнулися до історії, внесли перспективні пропозиції, які практично втілюються у життя.


Давайте бути не байдужими, все залежить тільки від нас з Вами і саме ми обираємо: як жити, де навчатися, як працювати!
Успіхів нашим студентам і не забувайте, кожен день – це шанс стати кращим, тому працюємо над собою і досягаємо результатів!

Вікторія Анатоліївна Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар