26 березня 2020

Альманах творчих робіт студентів. Випуск № 17.

 

Альманах № 17
 творчих робіт студентів
Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу

«Моя життєва позиція» 
Добро починається з людського доброго серця
На нашій планеті живуть мільярди людей. І всі ми різні: хтось добрий, а хтось – не дуже. Люди з добрим серцем можуть допомагати просто так, нічого не вимагаючи натомість, щиро радіти і співчувати. Злі люди є бездушними, егоїстичними. Вони радіють і зловтішаються, коли в когось якась невдача. Але люди не народжуються злими, завжди є причини, які зробили їх такими.
Наприклад, у сім’ї починають зловживати алкоголем, зневажливо ставитися один до одного, бити дитину. Дитя в такій сім’ї буде рости одиноким і спустошеним, згодом почне курити, а можливо, і найгірше - вживати наркотики. Воно буде зле на весь світ, що може негативно відобразитися на психіці. У дорослому житті такі люди здатні вчиняти крадіжки та інші не зовсім законні речі. Ось такі обставини можуть зробити людину злою.
Якщо дитина зростає в благополучній родині, де панує повага і любов до кожного, то і виросте вона доброю і порядною людиною.
Людське життя – сумне і радісне, сповнене різними пригодами та переживаннями. Кожен може нести в цей світ добро різними способами: полити квітку, дати сусіду по парті ручку, допомогти старенькій бабусі з важкими сумками… Навіть, на перший погляд, незначний вчинок може змінити світ на краще.
Хіба вам не приємно робити добро? Дивитися людині в очі і бачити, як вони сповнюються щастям від вашої допомоги; бачити прекрасну квітку, за якою доглядав щодня.
Люди! Робіть добро, і воно обов’язково вам повернеться!
Галина Чекаловська,
студентка групи П-391

***

Цвіт людського мозку – знання (О.Довженко)
На мою думку, ці слова О.Довженка дуже точні і правильні. Яскравим прикладом даного твердження є саме життя. Та і в літературі можемо знайти багато прикладів, коли знання грали вирішальну роль.
У житті ми зустрічаємося з великою кількістю людей. Деякі з них можуть багато знати, а інші - менше. І життя показує, що люди начитані, з широкою ерудицією і високим рівнем знань досягають більших результатів, ніж ті, які знають менше. Інтелектуала будуть поважати, ним будуть захоплюватися, на нього будуть рівнятися, він буде лідером у колективі. Людина в тяжких життєвих ситуаціях завжди може покластися на свої знання.
У літературі яскравим прикладом цінності та важливості знань є Шерлок Холмс. Він головний герой оповідань про нього самого. Це дуже розумна і спостережлива людина, його освіченість у різних галузях допомагає розплутувати найзагадковіші злочини, вирішувати складні завдання. Складні для інших, але не для Шерлока.
У наш час знання та винахідливість дають змогу не просто самореалізуватися і почуватися впевненим у будь-якій ситуації, а й приносять прибуток, іноді дуже значний. Завдяки своїм знанням люди стають мільйонерами. Наприклад, Стів Джобс чи Ілон Маск.
Знання – це не тільки цвіт людського розуму. Це те, що кожен повинен примножувати в собі протягом життя. Адже навіть найкращій злодій у світі не зможе вкрасти ваші знання.
Микита Кучеренко,
студент групи П-391

***

Не є можливим компроміс між добром і злом, правдою і брехнею
У нашому мовленні є багато слів, що протиставляються одне одному. Серед них і такі актуальні для переважної більшості людей, як добро і зло, правда і брехня. Де та тонка межа, що розділяє ці поняття?
Брехня є темною стороною правди, хоча, по суті, це просто слова, які несуть інформацію. Хто не знає про споконвічну боротьбу добра і зла як у світі, так і в душі кожної людині. І цей поєдинок ніколи не припиняється. Здається, що ніякого компромісу й бути не може. Але іноді відбуваються події, що заганяють нас у глухий кут і перевертають світ, змушують змінити своє ставлення до всього навколо.
Такі думки з`явилися в мене нещодавно. Зараз я точно можу сказати, що брехня – це не завжди зло, а правда - не завжди добро. Не можна розцінювати добро і зло як непорушні категорії без відхилень, адже немає нічого ідеального, чистого, справедливого і правильного на 100 відсотків. Те ж саме хочу сказати і про зло, воно не може повністю бути смертельним, неминучим, небезпечним. Вони, як Інь і Янь, не існують один без одного, і в обох є краплина свого антипода.
Через це іноді виникає дисонанс, і стає важко прийняти рішення в непростій життєвій ситуації. Наведу приклад. Припустимо, що група людей здійснила вбивство. У всіх відразу виникає бажання їх покарати і засудити. Але є один нюанс: вони помстилися убивці за смерть когось зі своєї родини. Начебто усе по справедливості. Але постає питання: чи правильно вони вчинили і чи їх покарають, адже існує закон, перед яким усі рівні. І ніхто не скаже, яке рішення суду буде стовідсотково правильним.
Щодня кожен із нас робить свій життєвий вибір - від дрібниць до глобальних доленосних рішень. Головне у цьому виборі – залишатися людиною, думати не лише про власні вигоди, а й про наслідки своїх дій для оточуючих.
Катерина Бацула,
студентка групи П-391

***

Зрадливий друг гірший за відвертого ворога
Я погоджуюся з думкою, що зрадливий друг гірший за відвертого ворога. А найприкріше,  що найближчі люди іноді завдають найбільшого удару. І життя, й історія з літературою показують багато прикладів на підтвердження цього.
Згадаймо таку відому особистість, як Гай Юлій Цезарь. Він відомий усьому світу як освічений політик, полководець та правитель. Саме він дав поштовх зародженню монархічної ідеї в Римській імперії. Ця людина мала купу ворогів, які жадали його смерті, але не вони стали причиною його загибелі. Причиною стало те, що Цезаря зрадили його найближчі друзі та прихильники. Як не іронічно, але найкращий друг Цезаря Брут і був головним змовником. Коли імператору почали наносити перші удари ножем, він чинив опір. Але коли він побачив серед змовників Брута, - того, кого вважав своїм братом і навіть сином, то перестав відбиватися.
Не менш яскравий приклад дає нам і література, а саме повість Миколи Гоголя «Тарас Бульба». Один із головних героїв - Андрій, зраджує Батьківщину, товаришів, свого брата й батька. Через нього гине багато козаків. І його батько, Тарас Бульба, який був відданий своїй справі, не зміг пробачити синові. Борючись зі своїми батьківськими почуттями, він вбиває Андрія зі словами: «Я тебе породив, я тебе і знищу».
Життя показує: від своїх ворогів можна очікувати підлості та підступності. Але коли це робить друг, від якого ти чекав підтримки і розуміння,  - це дійсно боляче. Відвертий ворог не може тебе зрадити, а друг може. Ось чому зрадливий друг гірший за відвертого ворога.
Ілля  Квасніков,
студент групи П-391

***

Якою буде Україна в ХХІ столітті?
Усім відомо, який тернистий шлях пройшов український народ задля здобуття незалежності. Наші  попередники поклали свої життя у боротьбі за право мати свою державу, задля нас – майбутнього покоління.
Вважаю, що кожна людина повинна знати та усвідомлювати, як формувалася і функціонувала українська держава на всіх етапах свого розвитку. Я щиро сподіваюся, що кожен українець зможе зрозуміти свою значущість для подальшого розвитку країни, адже ніхто не повинен стояти осторонь. Люди на нашій землі – роботящі, доброзичливі, гостинні. Я вірю в українців – у наш незламний народ і його щасливу долю.
Можливо, я бачу наше майбутнє надто ідеальним. Але якщо люди житимуть без оптимізму, то нічого сподіватися на позитивні результати. Для досягнення високого рівня життя треба дуже багато працювати і завжди вірити у краще. Повинна бути мотивація, треба діяти, не сидіти на місці. Ми зобов’язані зробити все задля того, щоб наші діти жили у стабільній країні з високим рівнем розвитку економіки, були соціально захищеними. Щоб не був даремним тернистий шлях наших предків, які несли ідею національної свободи протягом багатьох століть української історії.
Майбутнє нашої держави – це наше майбутнє. Кожен із нас – частка майбутнього України!
Діана Війтик,
студентка групи П-392

***

Не святі горщики ліплять
Людина може навчитися всьому. Потрібно лише бажання. Саме так вважають успішні люди, які досягли чогось у житті. Білл Гейтс, Стівен Хокінг, Стівен Кінг, Ілон Маск - ці генії змінили світ. А завдяки чому це сталося? Тому що ці люди працювали двадцять п’ять годин на добу, виходили з зони комфорту, не спали по кілька діб.
Та зараз усі бачать лише результат їхньої праці, але не згадують про титанічні зусилля, які передували успіху. Таке наразі суспільство. Усі хочуть бути багатими, розумними, красивими, здоровими, але ніхто не хоче працювати над собою. Така проблема теперішнього покоління. Але зрозумійте: усі люди при народженні мають рівні можливості. Наприклад, Білл Гейтс народився в бідній сім’ї, збирав банки з-під пива та здавав їх, щоб купити книги. Стівен Кінг, перш ніж отримав змогу друкуватися, мав п’ятдесят відмов. Ілон Маск досяг успіху завдяки тому, що вивчав усі дисципліни, а не лише потрібні для професійної галузі, яку він обрав. Завдяки цьому він мав  ширший світогляд, ніж  конкуренти.
Тому наступного разу, коли будеш шукати собі виправдання, згадай історії людей, які на початку зовсім нічого не мали, а згодом досягли вершин у своїх сферах діяльності. Візьми себе в руки і ”дай собі копняка”.
Максим Коваленко,
студент групи П-391

***

Чи кожна людина може стати знаменитістю?
Мабуть, кожна людина колись замислювалася про свою значимість і популярність у суспільстві. Багато хто вважає, що здобути популярність дуже важко, а для когось – просто неможливо. Комусь  вона абсолютно не потрібна, а дехто жити без неї не може.
Не слід забувати, що популярність буває позитивною і негативною. Погану славу можна здобути легко, але й наслідки будуть відповідні. Якщо хтось її доб’ється, то хизуватися особливо нічим, тим більше, що таких «знаменитостей» швидко забувають.
Популярність у типовому, звичному для нас форматі може здобути кожен, якщо дійсно цього хоче. Роками, десятиліттями людина може старанно працювати і йти до своєї мети. Це все залежить тільки від неї самої. Звісно, їй може хтось допомогти отримати статус, і не останню роль у цьому відіграють гроші. За великої кількості грошових знаків можна стати відомим і не маючи особливих талантів. Це ще одна особливість і несправедливість сучасності. Але, як кажуть, у кожного є якийсь нерозкритий талант, який може оцінити суспільство.
Доклавши багато зусиль і маючи сильне прагнення розкрити свої здібності, людина може стати знаменитою дуже легко. А той, хто керується стереотипами і нічого не робить, не досягне бажаної популярності.
Іван Котов,
студент групи П-391

***

За війну страшніші деякі речі: боягузтво, зрадництво, егоїзм
Я вважаю, що жоден із нас не заслуговує відчути ті страшні муки, яких зазнали попередні покоління. Що може бути гіршим за війну? Чи є щось страшніше, коли ллється кров і гинуть люди? Напевно, є:  зрадництво, боягузтво та егоїзм. Без усього цього світ став би набагато кращим.
Аргументуючи думку, хочу сказати, що багато людей думають лише про себе і роблять гірше оточуючим. Вони використовують інших для власних інтересів.
Хочу навести приклад - твір Ольги Кобилянської «Земля». Через заздрість та егоїзм Сава вбиває Михайла. Він вважав, що батьки люблять брата більше, і все господарство дістанеться йому. У результаті – убиті горем батьки, смерть двох новонароджених дітей Михайла і земля, яка виявилася нікому не потрібною. Майже Біблійна історія… Але, відповідно до Святого Письма, ми повинні пробачати навіть тих, хто бажає нам зла, тому що в кінці кожен отримає те, на що він заслужив.
У мене є знайомі, які йдуть до своєї мети, не використовуючи інших. Вони допомагають оточуючим та ставляться до всіх із добротою. Побільше б таких людей… І поменше таких, які начебто турботливі і доброзичливі, а коли звернешся за допомогою – ігнорують. Це справжні егоїсти.
Особисто я стараюся з повагою ставитися до оточуючих, незважаючи на те, що деякі поливають мене брудом. Думаю, ми всі повинні творити добро, навіть у тяжкі часи. Ми не повинні бути егоїстами та зрадниками, щоб у майбутньому через це не відбувалися суперечки та війни.
Владислава Соглаєва,
студентка групи П-391

***

Ніхто не баче, як сирота плаче
Батьки – найкраще, що є в світі. На мою думку, для кожної дитини є великим щастям мати тата і маму. Але не кожне малятко має рідних – найдорожчих у світі людей. Через життєві обставини дехто втрачає батьків, і це стає страшною трагедією, кардинально змінює життя дитини.
Утративши близьких, дитина втрачає захист і підтримку в жорстокому світі. Ніхто не буде любити тебе, як батьки, ніхто не зверне увагу, коли тобі погано, ніхто не захистить, якщо тебе образили, ніхто не витре сліз, коли ти плачеш, бо всім байдуже, якщо ти сирота.
Бути непотрібним і залишеним - це дуже страшно. А ще страшніше, що твоїх батьків немає, і ти приречений долею бути самотнім. Адже ніякі, навіть найкращі умови в інтернатах не замінять тата і маму, домашнього затишку.
Мені дуже шкода тих дітей, які є сиротами, навіть якщо вони живуть з кимось із родичів, в достатку, по п’ять разів на день їдять торти і тістечка, мають найкрутіший телефон чи інший ґаджет – це не важливо. Важливо те, що дитина втратила найдорожче у своєму житті, - тих людей, які могли б дарувати їй свою любов, вчити ходити або говорити. Тих, хто радів би з тобою і сумував, коли тобі погано.
Кожна дитина має право на батьків. Бо діти це любов, що стала зримою.
Майму Гончарук,
студентка групи П-391

***

Хто повинен будувати країну в ХХІ столітті?
Початок ХХІ століття не є дуже легким періодом у житті українців. Власне, так було протягом усієї нашої історії. Ми, українці, повинні будувати свою країну, оберігати традиції, захищати від ворогів, адже хто це зробить, як не ми.
На сьогоднішній день кожен громадянин України задумується над своїм майбутнім, і ніхто не знає, яким воно буде. Потрібно постійно щось покращувати та змінювати. Люди не повинні сидіти на місці і нічого не робити, але, на жаль, таких багато.
Покращувати Україну повинні ті, хто має сили, бажає кращого і нічого не боїться. І це наша молодь. Нам потрібні нові технології та можливості, розвиток та перспектива. Упроваджуючи нові технології, ми даємо можливість майбутньому поколінню працювати з легкістю. Проводячи тренінги, ми надихаємо людей не бути інертними, а реалізовувати й удосконалювати себе. І це ще не все, на що ми здатні.
Саме слово «будувати» означає покращувати можливості, реалізовувати думки, втілювати ідеї. Дивлячись на інші країни, молодь думає, що там краще, більш комфортно. Через це більшість виїжджають за кордон, покидаючи свою країну, навіть не задумуючись, що саме вони своєю працею та розумом можуть зробити її кращою. Бо Україна має працьовитих людей, унікальні традиції та звичаї, але деякі про це забувають.
Ми є українським народом, і ми повинні бачити свою перспективу. У молодої сучасної людини, яка хоче покращити життя в країні, повинні бути якості лідера та переможця. Мені здається, вони є у кожного, але не всі мають бажання долати перешкоди. Саме у сміливості, цілеспрямованості, всебічних знаннях  полягає талант людини, яка змогла б побудувати Україну ХХІ століття.
Дар’я Новосільська,
студентка групи П-391

Перлини студентської творчості
збирала та редагувала
викладач української мови та літератури
Алла Іванівна Сергазіна 

Немає коментарів:

Дописати коментар