23 квітня 2020

Альманах творчих робіт студентів. Випуск № 18.

Альманах № 18 

творчих робіт студентів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу 

«Моя життєва позиція»Ти сам собі країна, зроби порядок у своїй голові (Андрій Кузьменко) 
Цитату відомого українського музиканта Кузьми Скрябіна я поставив у заголовок не просто так. Але про це поговоримо трохи пізніше. Для початку треба «розкачати» тему сьогоднішнього роздуму. Тож почнемо! 
Майбутнє… Це слово починають нам казати, мабуть, з класу п’ятого, і у більшості випадків ми чуємо його в негативному контексті: ти не матимеш майбутнього, якщо не будеш вчитися; ти не матимеш майбутнього, якщо будеш влаштовувати бійки; ти не матимеш майбутнього, якщо будеш думати «за межами коробки»», - всі ми чули схожі репліки хоч раз у своєму житті. Але чи є майбутнє в Україні взагалі? Давайте розберемося. 
Для когось 28 років – це все життя (згадаємо «Клуб 27» з Джимі Хендріксом, Дженіс Джорлін та Куртом Кобейном), але для всесвітньої історії це крапля в морі. Саме таким є вік нашої країни. До цього вона була у складі «в’язниці народів СРСР». На жаль, плоди перебування в цій «комуністичній імперії» ми проживаємо досі. І це дуже гальмує розвиток нашої держави і народу. У нас навіть більшість політичних лозунгів звучать як «пограбувати і поділити» (правда їх автори подають нам це у вигляді «боротьби з олігархами»). І що найцікавіше, багато людей «купуються» на це. «Совецкий» консервативний менталітет є дуже великою палкою у колесі українського розвитку. 
Але поговоримо про майбутнє країни. Зараз, після довгої дружби з «брацким» народом, в українській політиці нарешті намітився курс розвитку, який звернув зі шляху СРСР. І це дуже добре, бо жодна країна, що була в тісній дружбі з Росією, не має високих зарплат та достойного рівня життя. Порівняти хоча б рівень життя в Прибалтиці та пострадянських державах. 
Після підписання угоди про асоціацію з ЄС українці отримали можливість працювати в Європі, і багато хто скористався нею. Але що ж стосовно майбутнього в Україні? На жаль, мені здається, що у найближчі 20-30 років зміни не будуть відчутними. По–перше, через небажання «брацкого» народу відпускати нас і, як наслідок, війна на Донбасі, яка невідомо коли закінчиться. По–друге, менталітет багатьох людей просто не готовий до перебування в ЄС. У Європі люди толерантні, а в нас переважає егоцентризм. Ці та інші фактори є причинами повільного розвитку країни. 
Але у кожного є можливість змінити життя своїми зусиллями, бо з’явилося багато можливостей, яких не було в наших батьків. А для цього кожен пам’ятати: «Ти сам собі країна, зроби порядок у своїй голові». 
Михайло Матюха, 

студент групи Ф-391
***

Не святі горщики ліплять 
Кожен із нас про щось мріє, чи не так? Часом не ти хотів стати космонавтом? Можливо, футболістом, телезіркою чи, може, художником, співаком, гонщиком? Напевно, і бізнесменом ти теж хотів бути? І щось пішло не так. Як сталося, що все це лишилося колишніми мріями? Ти повірив у чийсь злий жарт, повірив комусь, а не собі! 
Багато людей вважають, що вони просто не спроможні зробити щось більше, здійснити те, до чого колись прагнули. А в когось вийшло, і ви думаєте: та він везунчик, батьки багаті, от і допомогли, родився під щасливою зіркою, можливо, йому ніколи чорний кіт дорогу не переходив! 
Кожному слід пам’ятати: немає у світі нічого, що спроможне зломити, зупинити вашу жагу і прагнення звершень, крім стереотипів і моралі, яка засіла в голові, окрім ліні, яка багатьох просто зупиняє, тримає на місці. 
Результат – це не удача і не перемога, то «щасливий день». Тисячі годин, які ти вклав у свою мрію, сотня поразок і сто один крок вперед. Це кожен ранок, коли ти прокидаєшся заради того, щоб на один день бути ближчим до мрії. 
Успішними не народжуються – ними стають! Якщо є мрія, то зроби це! Дай собі ляпаса, дай зрозуміти собі самому, що ти це зможеш! 
Не святі горщики ліплять… 

Владислав Правитель, 
студент групи П-292
***Добре ім'я - найкраще багатство 

Добре ім’я важко віднайти, важко заробити. У наш час ставлення людей одне до одного залежить від вчинків та їх сприйняття особами, які нас оточують. 
Проте можна заробити репутацію й іншим шляхом, який не залежить від нас. Це може бути як дуже добре, так і жахливо водночас. Цей спосіб називається чутки, або ж плітки. Ви вже про таке чули? Звісно, чули, бо вони зазвичай розлітаються зі швидкістю світла. Якщо ви, наприклад, випадково вдарили людину, і в неї лишився маленький синець, то вже через кілька днів ви почуєте, що, крім синця у цієї людини розбитий ніс і два переломи на нозі. Схожий випадок стався з моєю знайомою. У неї був собака, та одного дня він її вкусив. А через тиждень, поки вона не ходила до школи, нам розповіли, що собака відірвав їй пів обличчя, уявляєте? Це просто жахливо, які бувають люди. Усе це дуже прикро, але таке життя. 
Я можу навести й інший приклад – заздрісні чутки. Це звичайний анекдот, але таке може статися в реальному житті з кожним із нас: 

- Це правда, що ти виграв автомобіль у лотерею? 
- Так, але не автомобіль, а квартиру. І не в лотерею, а в покер. І не виграв, а програв. 

Наша репутація формується ще з дитинства. На наш імідж впливає коло друзів, поведінка у школі та вищих навчальних закладах, вчинки в повсякденному житті. Саме з цією репутацією ми крокуємо в доросле життя. Вона може змінюватися, як погода восени. 
Отже, можна сказати, що все залежить не тільки від нас, а й від оточення. Тому обирайте в коло свого спілкування тільки правильних людей, а пліткарі, заздрісники, недоброзичливці хай залишаться за його межами. 
Оксана Волинець, 
студентка групи П-292
***

Добре ім'я - найкраще багатство 
На мою думку, саме зі студентських років у підлітків складається своє «ім’я». Навчальні заклади – це саме те місце, де нас вчать самостійності, відповідальності та перевіряють на міцність. 
Молода людина з кожним новим днем свого життя розкривається та пізнає щось нове. Наприклад, я навчаюся на правознавчому відділенні. Мені як майбутньому юристу потрібно виробляти дуже багато навичок. Найголовніше – це принциповість, надійність та впевненість у своїх знаннях, діях. Цьому я навчаюсь у коледжі, і саме зараз формується моя репутація. Навчання нас загартовує, ми проходимо, так би мовити, «курс молодого бійця». Найсильніші і найвитриваліші після закінчення навчання йдуть працювати в обрану сферу, тобто за фахом. А це не просто. І ось тут починається найцікавіше. 
Для кожного юриста дуже важливо мати гарну репутацію. Коли ми перший раз працевлаштовуємося, одразу дивляться характеристику. Чому? Бо кожен керівник хоче у своїй команді бачити самостійну, відповідальну та працьовиту людину. 
Від репутації залежить і заробіток юриста. Чим вона краща, тим більше людей будуть зацікавлені послугами такого правознавця. Перед тим, як звертатися до юриста, ми повинні знати хоч якусь інформацію про нього. Адже іноді від професіоналізму правника залежить життя людини. А як ми дізнаємося, наскільки цей юрист професіонал? Десь почули, хтось порекомендував…І ось вона, репутація... 
Але не кожна людина піклується про те, як її сприйматимуть інші.. Комусь узагалі байдуже. Їм краще жити у своєму тихому і спокійному світі. 
Таким чином, наше життя дуже залежить від репутації в суспільстві. Я теж належу до людей, для яких це важливо. Завжди слід пам’ятати, що добре ім’я – це найкраще багатство. І при цьому не задирати ніс, а залишатися людиною. 
Крістіна Цюцюпа, 
студентка групи П-292
***

Добре ім'я - найкраще багатство 
Що означає поняття «добре ім'я»? І як наше ім'я пов’язане із багатством… Дивина та й годі! Звісно, мова йде зовсім не про ті імена, якими нас назвали батьки при народженні, а про матінку репутацію, про «обличчя» кожного із людей. І знаєте, я абсолютно щиро згодна з цими словами. Немає нічого важливішого, ніж гідно нести свою особистість протягом усього життя.
З того моменту, як дитя починає підростати та розвиватись, у оточуючих вже формується певна думка про це «чадо». Яким воно виросте, ким стане та чи є взагалі надія, що людина в майбутньому буде успішною? Як на мене, такі думки передчасні. За весь період індивідуального становлення на нас впливають зовнішні фактори. Поведінка є частиною нашого зв’язку з суспільством. 
Буває, неблагонадійна родина, погане виховання, недостатня кількість батьківської любові та підтримки штовхають дітей на необмірковані дії, які не принесуть нічого позитивного. Коли суспільство помічає сім'ї з «мінусами», одразу виникає стереотип, що діти в такому оточенні виростуть злодіями чи наркоманами. Це, безумовно, може статись, через те що діти змалечку бачать аморальні вчинки, а часто і самі беруть в них участь. 
Та, на мою думку, незважаючи ні на що, людина сама формує своє життя, будуючи його з маленьких камінців-вчинків, обирає свій тернистий шлях, доводячи, що вона сильна! Аби до неї ставились із повагою і позаочі казали лише гарні слова, щоб іноді хвалили, дякували від усього серця, а не безжально «поливали брудом». 
Я переконана, що добре ім'я, хороша репутація – дійсно найкраще багатство, але якщо ти хочеш здобути його, доведеться дотримуватись чесності, сумлінності, щирості в ставленні до інших. Недарма в Біблії існують заповіді, що не можна заздрити, ображати, кривдити. Якщо дотримуватись таких простих принципів, повірте, ваше ім'я будуть згадувати лише добрим словом, тому що все в житті повертається бумерангом. 
Отже, репутація – один із найважливіших аспектів існування кожного з нас. Маючи добре ім'я, ми маємо щасливе життя. 
Дар'я Бєлоус, 
студентка групи П-292
***

З ким поведешся, від того й наберешся 
Усе життя нас оточують різні люди, які тим чи іншим чином впливають на нас, залишаючи відбиток у нашому бутті. 
Ще в дитинстві в мене були друзі, з якими я бачилася на вулиці, розважалася. І одного разу моя мама почала забороняти мені виходити на прогулянки з ними, а потім і спілкуватися. Я не розуміла, через що такі суворі заборони. Це стало причиною багатьох сварок із батьками. Уже пройшло близько семи років, і я можу твердо сказати, що вдячна своїм близьким, адже коли я почала аналізувати свої погляди та поведінку, зрозуміла, як змінили мене ці «друзі». Через те, що вони були трохи дорослішими, я намагалася бути схожою на них, не розуміючи, що я ще дитина. Моя поведінка була недоречною, це бентежило моїх батьків і стало поштовхом до прийняття ними категоричних рішень. 
Добре, коли поруч є люди, яким ти не байдужий. Але з часом ми дорослішаємо, і наше коло спілкування починає залежати тільки від нас. Ось тоді через нестачу досвіду в нашому оточенні з'являються «токсичні» люди. Вони можуть нав’язувати нам згубні звички або однією розмовою зіпсувати настрій. Як із цим боротися? Мій власний досвід підтверджує, що це дуже важко. Коли майже все твоє життя пов’язане з однією людиною, і в один момент ти маєш наміри все змінити – це вийде не одразу. Мені допоміг лише перехід до іншого навчального закладу і повна зміна оточення. 
Мені всього сімнадцять, але, на мою думку, я вже бачила достатньо людей, щоб вміти їх охарактеризувати і знати, чого від них чекати. Я навчилася більше контролювати себе і вплив суспільства на мене. Я намагаюся мати поряд із собою лише тих людей, у яких я впевнена стовідсотково, з ними ми пройшли «вогонь і воду». 
Раджу пильніше приглядатися до людей, які вас оточують, і аналізувати, чи не втрачаєте ви часом у цьому спілкуванні свого «Я». 
Вікторія Гуменюк, 
студентка групи П-292
***

Добре ім'я – найкраще багатство 
Я згоден з тим, що добре ім’я – це найкраще багатство для людини, тому що показує її ставлення до життя, до суспільства. Репутація важлива для всіх, хто себе поважає і бачить своє місце в цьому житті. Мабуть, кожна людина хоче мати про себе позитивні відгуки, гарне ставлення до своєї персони. 
У нашій країні не настільки досконала правова система, як у більш розвинених державах, а в народу немає довіри до влади чи юристів. Люди погано знають закони, і не всі можуть відстояти свої права та інтереси. 
Мати позитивну репутацію – це актуально в будь-який час. Наприклад, для юриста добре ім'я важливе з кількох причин. По-перше, при уважному і толерантному ставленні до клієнта правник матиме багато роботи, таким чином заробіток зросте. По-друге, якщо робити все добросовісно і високопрофесійно, то буде більше довіри серед людей. По-третє, якщо ви справді зможете допомогти клієнту, то отримаєте від цього спокій на душі та моральне задоволення. 
На мою думку, мати добре ім'я навіть корисно, бо до людей треба ставитись так, як хочеш, щоб ставились до тебе. Усі добрі вчинки обов’язково складуть про вас позитивне враження, а погані –негативне, і вас будуть обходити десятою дорогою. Якщо ви маєте репутацію, за яку не соромно, то для когось ви спроможні стати кумиром, на вас стануть рівнятись інші. 
Отже, подбайте про добре ім’я з юності, і тоді у вас буде відчуття, що проживаєте своє життя недаремно. 
Михайло Фесь, 
студент групи П-292
***

З ким поведешся, від того й наберешся 
Я згодна з твердженням «З ким поведешся, від того й наберешся», тому що кожен із нас має певний вплив на інших. Будь-яка людина більшою чи меншою мірою щось переймає від оточення. І чим тіснішим є спілкування, чим ближчими до вас є люди, тим більше стає помітним вплив одне на одного. 
Наслідуючи інших, особа може змінитися до невпізнаваності і навіть не помітити цього. Причому вплив може бути як позитивний, так і негативний. Усе залежить від того, в якому соціумі ми знаходимося. 
Найчастіше під вплив оточення потрапляють підлітки, адже в цьому віці молода людина самостверджується, прагне чогось нового, тому особливо залежна від чужої думки, авторитетів, модних тенденцій. От і вбирає від оточення, на жаль, не завжди все найкраще. 
Зазвичай підлітки нехтують обмеженнями, моральними нормами. Щоб виділитися з натовпу, вони іноді поводяться як дикуни, стають дуже жорсткими, і не лише один до одного. Підбивають інших до якихось нових відчуттів, починають рано вживати алкогольні та тютюнові вироби. Вони показують приклад іншим, або навіть примушують їх щось спробувати. Але особливо страшно, коли зовсім юна дівчина народжує непотрібну їй дитину. Тоді вона, у кращому випадку, залишає її в пологовому будинку, а в гіршому… Навіть уявити жахливо, що в гіршому… 
Отже, людина повинна вміти сказати «Ні» і бути здатною постояти за себе, перебувати в позитивному оточенні і займатися саморозвитком, адже саме від цього залежить наше майбутнє. 
Катерина Пейда, 
студентка групи Т-291
***

Добре ім'я – найкраще багатство 
Я повністю згоден із цією думкою. Переконаний, що репутація - одна з найважливіших речей для кожної особистості. 
На мою думку, від репутації залежить кар’єра будь-якої людини, і не важливо, хто ти за професією: юрист, письменник, вчитель. Хороша репутація впливає на саму людину, їй хочеться ще більше працювати, щоб стати більш успішним. 
Для мене як для майбутнього юриста добре ім'я відіграє колосальну роль. Від репутації залежатиме ставлення людей до мене та моєї діяльності, матеріальне благополуччя родини та життя в цілому. Але слід пам’ятати, що добре ім’я потрібно «підтримувати», тому що заробити його дуже складно, втратити можна за короткий проміжок часу, а потім майже неможливо відновити. 
Я вважаю, що про репутацію слід дбати ще зі школи, щоб потім було легше вступити до коледжу чи інституту, а в подальшому – без проблем піти працювати в престижну компанію. 
Таким чином, уже зараз я вирішив, що потрібно більше вкладати сил у самого себе, щоб у подальшому все було добре. 
Єгор Нефьодов, 
студент групи П-292
***


З ким поведешся від того і наберешся 

Я згоден із цим твердженням, тому що з самого дитинства наші звички, манери, деякою мірою і характер залежать від оточення, з яким людина спілкується та проводить час. 
Наприклад, я в дитинстві дружив з одним хлопчиком. Усе було добре, ми весело проводили час за різними іграми. Але після того, як він перейшов до іншої школи, його коло друзів сильно змінилося. Я перестав упізнавати свого дуже доброго і щедрого друга. Зміни були вражаючими: він використовував ненормативну лексику, ображав мене, став дуже жадібним, а згодом ми і зовсім перестали спілкуватися. Уся проблема була в його нових друзях, від них він понабирався шкідливих звичок. 
Так само буває і в підлітковому віці, коли у дітей починається бажання нових відчуттів. Часто свіжі враження молодь отримує від куріння сигарет, вживання алкоголю або навіть наркотиків. Але бажання все це спробувати, на щастя, є не у всіх. Якщо в оточенні дитини люди без шкідливих звичок, то і вона їх не буде мати. А якщо «весела компанія», в якій є курці чи наркомани, починає тиснути та підбурювати: «та спробуй», «усього одну сигаретку», «та годі тобі, усі п’ють, чим ти гірший?», то встояти дуже важко. І, як правило, за першою спробою буде друга, і третя, і всі інші… 
Отже, якщо у людини є своє «я», якщо людина може сама собі сказати «ні», то вона не піддасться ні на які провокації. Кожен повинен знати собі ціну і вміти відсторонитися від негативного впливу на нього. 
Олексій Коваленко, 
студент групи Т-291

Перлини студентської творчості 
збирала та редагувала 
викладач української мови та літератури 
Алла Іванівна Сергазіна

Немає коментарів:

Дописати коментар