20 травня 2020

Легше коментувати, критикувати та ображати офлайн чи онлайн? Чому?


Критика, висміювання, погрози в Інтернеті - це дуже важливе питання у наш час, коли підлітки проводять більшу частину свого життя в віртуальному світі, коли в Інтернеті є все, і завдяки йому є можливість заробляти гроші, слідкувати за життям людей, навчатись та розвиватись.
Але є інша, погана сторона Інтернету: тут дуже легко критикувати та ображати людей. Через те, що деякі люди не знають етикету спілкування в мережі, інші страждають. 

Повернемось до теми, про критику в офлайні та онлайні. Спочатку скажу про офлайн. Не кожна людина наважиться висловити свою думку прямо в очі. Якщо ми говоримо про висміювання, образи та цькування, то в реальному житті людину можно притягнути до адміністративної відповідальності за таке. 

Щодо онлайну, то зараз є сайти через які можна писати людині анонімно, можна з легкістю зробити фейк і ображати людей, ті навіть не зможуть дізнатись хто їм пише такі коментарі. 

Мені дуже знайома ця проблема. Оскільки я маю свою аудиторію в соціальній мережі та роблю свій контент, люди час від часу коментують мої фото, критикують якісь мої ідеї або висловлюють свою думку щодо мого блогу. На це вони мають повне право, бо я себе ідентифікую як публічну особу і коли я вирішувала займатись цією справою, то готувала себе до такого. Але ж хто дав право людям переходити на особистості? Я дуже часто стикаюсь з насмішками з моєї зовнішності, люди дозволяють говорити погане про мою родину, шукають якісь особисті дані та навіть погрожують. Це тому, що вони знають, що ніхто не дізнається про те, що це саме вони написали. Це залишиться без покарання. 

Як на мене, то це серйозна проблема. Добре, якщо той, кого критикують, морально готовий до такого, а якщо ні? Скільки вже випадків, коли через те, що комусь захотілось зробити зло, люди починали комплексувати, закриватись в собі, остерігатись людей - і це в кращому випадку. 

Я розумію, що це ніяк не спинити. Такі злі та агресивні люди були завжди і будуть. Але ж все таки, якщо заборонити анонімні сайти, більше робити акцент на добрих справах та зробити якесь обмеження щодо висловлювань людей щодо інших, можна добитись значних змін, зменшити злобу та агресію в Інтернеті . 

Звичайно набагато легше коментувати, критикувати та ображати в онлайні. Люди в Інтернеті поводять себе розкутіше, ніж в житті. Завжди можна буде видалити сторінку, сказати, що тебе підставили або ще плести якісь нісенітниці, аби не нести відповідальність за свої вчинки. 

Попович Дар'я, ТМ-191

Немає коментарів:

Дописати коментар