18 листопада 2020

Конкурс «Кращий бухгалтер-2020»!!!


«Хто такий бухгалтер – людина, 
яка вирішує Ваші проблеми, 
про які  Ви не знали, 
шляхом, який Ви не розумієте»


Міжнародний день бухгалтера відзначають щорічно 10 листопада. Вперше це свято було впроваджено у 1972 році під назвою День бухгалтерської кар'єри. В 1976 році цю назву замінили сучасною.

Дата святкування була обрана через те, що саме 10 листопада 1494 року венеційський математик Луки Пачолі видав книгу «Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita» («Все про арифметику, геометрію і пропорції»). В ній поміж іншого містився докладний опис бухгалтерських ордерів, системи щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів, капіталу тощо. Завдяки цій книзі Луку Пачолі прозвали «батьком бухгалтерії».


З нагоди святкування Міжнародного дня бухгалтера у Херсонському кооперативного економіко-правовому коледжі був проведений конкурс на звання «Кращий бухгалтер» серед студентів третього курсу спеціальності «Облік і оподаткування». Оцінювало майбутніх фахівців журі у зав.відділення – Підмогильна С.П., випускниця коледжу, заступник головного бухгалтера ТОВ «Південь Агро Інвест» Царапкіна Даша.

Учасникам завчасно було видано домашнє завдання скласти своє резюме.  Всі студенти впорались з цією задачею і змогли гідно себе представили майбутніми фахівцями з обліку і оподаткування.


У наступному завданні необхідно було показати своє вміння орієнтуватися в бухгалтерських проведеннях, та вміти сформулювати зміст господарської операції за бухгалтерськими записами. Для майбутніх фахівців з бухгалтерського обліку це вміння є дуже важливим, так як бухгалтер у своїй роботі щоденно відображає всі господарські операції підприємства на бухгалтерських рахунках. 

Випробування «Ні в бров, а в глаз» потребувало від студентів проявити не тільки свою логіку, а й певні знання за обраним фахом,  і ще  швидку реакцію. Тому що, бухгалтер це людина, яка швидше за всіх повинна реагувати на зміни в законодавстві та вміти приймати правильні рішення. Студенти на протязі хвилини повинні були відповісти правильно на максимальну кількість питань, які пов’язані зі знанням чинного законодавства, економіки, податків, фінансів.  Найкраще з цим завданням впоралась Лейко Елла. Вона змогла швидко і правильно дати відповідь на 8 запитань.

Наступне завдання було спрямоване на перевірку знань професійних термінів. Учасникам пропонувалось створити як можна більше слів зі слова «Ідентифікація», які пов’язані з економікою.


Під час навчання у коледжі викладачі при проведенні занять постійно пов’язують теорію з практикою. Для цього на заняттях вирішується конкретні практичні ситуації. Студентам надається можливість випробувати себе вже на робочому місці фахівцем. При цьому  розвивається логічне мислення, підвищується якість підготовки, і в результаті - студенти коледжу є конкурентоспроможними фахівцями.

Тому, при виконанні наступного завдання, кожен учасник мав можливість випробувати себе у ролі  бухгалтера. Студентам необхідно було прийняти, перевірити та опрацювати первинний документ «Накладна» на оприбуткування товару і продуктів до ТОВ «Ресторан «Ромашка».


На завершення, випускники коледжу задавали питання учасниках зі свого власного практичного досвіду. Спочатку студенти вирішували, які їх першочергові дії, якщо на підприємство завітали перевіряючи. Наступне питання дало можливість їм проаналізувати і розібратися, як впливає на діяльність підприємства наявність дебіторської і кредиторської заборгованості. Найкраще з цим завданням впорались Макаренко Анатолій і Лейко Елла. 

За результатами конкурсу звання «Кращого бухгалтера» отримала Лейко Елла. Друге місце посіла Романенко Є. Третє місце розділили між собою Макаренко А. та Савич К. Вітаємо переможців і бажаємо їм і надалі успішно опановувати вибраний фах!


Опрятна Марина,

Жуган Жанна


Немає коментарів:

Дописати коментар