09 листопада 2020

Батл з теорії держави і права


“Перемога – це ще не все, все – це постійне бажання перемагати.”

Вінс Ломбарді

Все наше життя – змагання: час від часу з обставинами, а частіше із собою. Ми ставимо нові цілі і намагаємося їх реалізувати, працюємо у колективі і бажаємо бути лідерами, кожного дня намагаємося самовдосконалюватися.

Проте, досить часто задаємо запитання: «Ким краще бути: переможцем чи переможеним?». У кожного відповідь своя: залежно від цілеспрямованості, бойового духу, сили, загартованості.

Так, ще Наполеон Бонапард говорив: “У моєму словнику немає слова “неможливо». Характер  лідера загартовують в собі студенти правознавчого відділення ХКЕПК. Не можна зупинятися на досягнутому, кожен прожитий день – це можливість досягнути успіху, навчитися нового, пізнати себе з іншої сторони, розкрити власні здібності.

Незвичайне семінарське заняття з дисципліни «Теорія держави і права» проведено в групі П-292. Студенти взяли участь у батлі, а оцінювала їх відповідь запрошена гостя – студентка четвертого курсу правознавчого відділення Пазяк Поліна, яка проходить стажування у юридичній консалтинговій компанії «Юг-Гранд».


Першим завданням було визначити, до якої теорії походження держави відноситься дане судження: «Подібно до живого організму, держави народжуються, старіють і гинуть». Правильна відповідь: органічна теорія походження держави. Із цим завданням справилася переважна більшість учасників.

Лише три секунди знадобилося  майбутнім юристам для того, щоб назвати  якомога більше  органів державної влади. Найкраще виконали завдання: Захар’єва Марина та Новодон Євгенія.

Далі студентам було запропоновано продовжити твердження щодо розвитку природних законів  в державі та знайти помилки в реченнях. Дуже відповідально віднеслися правники до виконання поданих завдань. Адже сучасний юрист – це уважність, дисциплінованість, ерудованість та відповідальність!

Наприкінці змагання, студенти групи П-292 за допомогою п’яти слів охарактеризовували Україну як державу. В першу чергу, оцінювалася креативність відповіді. А, суддя заходу – Пазяк Поліна запропонувала свій варіант: «Україна – це я! Україна – це ти!»


Дійсно, саме так. Держава розпочинається  із кожного громадянина та розуміння, що не тільки країна відповідає перед нами, але і ми – громадяни, відповідаємо за свої дії, а тому повинні більш відповідально відноситися до виконання своїх обов’язків, цінувати все, що маємо у житті і бути вдячні Богові, що прожитий день минув недаремно.

За результатами батлу, перемогу здобула – Мухіна Альбіна. Вітаємо переможницю і побажаємо подальших успіхів у вивченні тонкощів юриспруденції.


Хочеться наголосити, що кожна дисципліна є фундаментальною у становленні Вас як майбутніх фахівців. Тому, готуючись до занять, не лінуйтеся почитати щось додатково, переглянути офіційні сайти, почитати останні новини, адже сама головна інвестиція у власний розвиток – це знання!

Бажаємо успіхів і не зупинятися на досягнутому!

Вікторія Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар