15 грудня 2020

Щастя – це подорож до омріяної мети…


Навчання, професійне становлення, переосмислення життєвих цінностей і орієнтирів сприяють особистісному і духовному зростанню. Саме духовність творить нову людину. Адже духовність – головний орієнтир , який проводить нас у земному житті. Наш коледж – це місце з особливою атмосферою. Без перебільшення можна сказати, що саме в цих стінах часто відбувається диво народження нової особистості. 
Час від часу ми замислюємося над тим, яким є наше призначення, як обирати свій шлях, планувати майбутнє? Молоді люди тим більше шукають відповіді на такі питання. Дуже щастить, якщо на допомогу приходить свідома людина. Наш добрий друг, настоятель церкви св. Варвари отець Олег вже декілька років є наставником на шляху духовних пошуків для студентів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Нарешті відбулися довгоочікувані зустрічі першокурсників зі священником у не зовсім звичному дистанційному форматі. 

Своїми враженнями від спілкування поділилася Анна Качуренко, студентка групи ОФП 191. 

«Це була неймовірна зустріч! Стільки мотивації і натхнення! Саме завдяки тому, що я почула, мої думки кардинально змінилися. Я зрозуміла, якщо є мета, то рано чи пізно її можливо досягнути, треба лише міняти мислення та діяти. А от якщо немає цілі, то життя проходить дарма, ти просто витрачаєш свої сили на неважливі речі, які часто заводять у глухий кут. Навіть замислилася про те, скільки часу ми проводимо в соціальних мережах, наприклад, в Instagram, де публікуємо гарні фото, створюємо паралельний неживий світ і очікуємо визнання від інших у вигляді лайка. А в цей час реальне життя проходить повз нас. Багато моїх однолітків відчувають сум, самотність, впадають в депресію, тому що знаходяться у химерних роздумах, замість того, щоб не сидіти склавши руки, і говорити «Я – невдаха», а робити прості речі, які тобі під силу: створювати затишок там, де ти живеш, допомагати батькам і друзям, навчатися новому, розвиватися, читати, зміцнювати себе духовно і фізично. Саме такі дії і додадуть впевненості у власних силах і гарного настрою для того, щоб просуватися до своєї мети і стати успішним!» 

«Мета – наповнює життя сенсом, завдяки якому людина відчуває щастя, – долучається до розмови Ліза Сагун. - У минулому році я спілкувалася з однією знайомою на тему: «Чим мрія відрізняється від мети». Ми довго сперечалися і зійшлися на думці, що мрія – образ мети, а мета – внутрішність мрії. Отець Олег сьогодні торкнувся найбільш важливих тем людського життя: сенс, мета, щастя. Він сказав: «Коли ми досягаємо бажаної мети, то стаємо щасливими». З цим можна погодитись, адже те, що ми бажаємо, – наше щастя, проте як визначитись із тією самою метою, яка дозволить відчути радість? Отець Олег говорив, що для цього потрібно відповісти на два питання: яким чином ми бажаємо це здійснити, і куди хочемо йти? «Якщо ви не знаходите відповіді на ці питання, то не можете втілити бажане». Однак щоб зрозуміти, що ця мета є дійсно сенсом вашого життя, потрібно пізнати себе та зуміти об’єктивно оцінити свої можливості. «У кого немає мети, той не найде радості у будь-якій справі». Ця зустріч дала велику мотивацію та натхнення. Після всього почутого хочеться змінюватися для того, щоб зайти свою мету, свій сенс життя, що безумовно допоможе відчувати щастя!»


Стан душі, наші думки, вчинки, поведінка в різних ситуаціях, внутрішній світ, прагнення і наміри, моральна сутність – все це створює багатогранний духовний світ людини. Іноді непросто розібратися, хто ти є і куди йдеш. Але для того, щоб жити повним і щасливим життям, дуже важливо знайти справжній орієнтир, а завдяки духовним наставникам, нашим вчителям, цей шлях долається легше. Дякуємо за зустріч і чекаємо наступних уроків для душі! 

Думками поділилися Анна Качуренко та Ліза Сагун, студентки групи ОФП_193 

Підготувала матеріал Ірина Качуровська 

Немає коментарів:

Дописати коментар