25 січня 2021

З ким поведешся, від того й наберешся


Роздуми…

З ким поведешся, від того й наберешся 

На мою думку, сім’я, друзі, інші люди, з якими особі доводиться спілкуватися, дуже впливають на формування світогляду, рівень інтелекту, естетичні смаки і ставлення до життя. Можна сказати, що вони, по суті, формують особистість. Рідні вчать, як поводитися в суспільстві, друзі допомагають знайти своє місце у житті. Але від самої людини залежить, яке коло спілкування вона для себе обере. І щоб вибір був зроблений правильно, дитина змалечку повинна усвідомити моральні норми суспільства, іншими словами, що є добре, а що погано. І головна роль у цій важливій справі належить батькам. 
Але члени родини формують тільки початок, далі людина сама обирає життєвий шлях: друзів, норми поводження, хобі…А ще – вчиться на своїх помилках. 

Безумовно, суспільство теж впливає на людину, у неї з’являються якісь загальноприйняті стереотипи… Але не слід забувати, що і ви, у свою чергу, теж впливаєте на інших. Єдина проблема: цей вплив не завжди позитивний. 

Наприклад, коли я ще навчалася в школі, мій клас об’єднали з паралельним, щоб краще підготувати по підсумкових іспитів. Так у мене з’явилася нова подруга - Діана. І мене наче підмінили: я стала більше лінуватися, не виконувала домашні завдання, оцінки стали значно гіршими. Іспити я склала погано, можна навіть сказати, - «завалила». Добре, що змогла усвідомити: ця дружба мені не на користь. Після випускного ми більше з Діаною не спілкуємося, я повернулася в минулий темп навчання, вступні іспити до коледжу склала дуже добре. Зараз я більш обачливо ставлюся до вибору друзів, бо не хочу наступати на ті ж самі граблі. 

Навіть мій не дуже великий життєвий досвід дав можливість зрозуміти, що народне прислів’я «З ким поведешся, від того й наберешся» реально працює. Головне – усвідомити це вчасно, щоб не накоїти того, що виправити вже неможливо. 

Анастасія Воічкова,
студентка групи Т-391

Немає коментарів:

Дописати коментар