27 січня 2021

Гуртківці ХКЕПК про особливості знайомств в Інтернеті


Як часто Ви знайомитеся на вулиці? Відповіді однозначні: ні, не часто. І на це є ряд об’єктивних причин. У світі вирує пандемія і інформаційні технології повністю заполонили все наше життя. За допомогою Інтернету, ми можемо: одружитися, зареєструвати дитину, знайти інформацію щодо діючого підприємства і навіть познайомитися.
Як говорить статистика, майже кожний другий заводить знайомства в режимі онлайн. Це й не дивно, адже цифрові технології удосконалюються з кожним днем. Ми змінюємося і змінюються погляди на спілкування, знайомства.

А чому людина взагалі зважується на такий крок як знайомство в Інтернеті? Так, Ларошфуко Франсуа де визначає: «До нових знайомств нас звичайно штовхає не стільки утома від старих або любов до змін, скільки невдоволення тим, що люди добре знайомі недостатньо нами захоплюються, і надія на те, що люди мало знайомі будуть захоплюватися більше».

Звичайно, молодь хоче спілкуватися один з одним і бути в центрі уваги. Люди XXI століття особливі, адже саме нам відкрився новий незвіданий світ – віртуальність. Проте, іноді, онлайн знайомство може стати підступним ворогом і тільки нам вирішувати: піддатися йому чи оминути.

Студенти коледжу, учасники клубу правознавців «Феміда» та гуртка –знавців англійської мови провели спільне засідання на тему: «Сайти знайомств: реалії сьогодення. Обережно: онлайн-знайомства з іноземцями».

Слухачі уважно долучилися до обговорення цікавих і важливих тем. Для початку, визначили як розпізнати справжній сайт знайомств. Більшість студентів розповіли, що в основному заводять знайомства за допомогою соціальної мережі “Instagram”, проте їм відомі і інші сайти. Саме головне – не потрапити на гачок чат-бота! Адже, чат –бот – це не той хлопець чи дівчина, які привернули до себе увагу, а це звичайна комп’ютерна програма, яка просто хаотично розсилає повідомлення.


Далі, студенти знайомилися із найпопулярнішими способами обману під час інтернет- знайомств. Це й не дивно, шахраї діють у будь якій ситуації. Навіть якщо зменшилася кількість карманних злодіїв, то вони нікуди не зникли, а просто перекваліфікувалися.
Звісно, цікаво знайомитися з іноземцями. Такі знайомства можуть стати основою розмовної практики, одного з основних елементів вивчення іноземної мови. Спілкування з носіями відкриває нові горизонти у світогляді, можливостях комунікації, а також допомогає підтягнути рівень володіння іншою мовою, вивчити безліч нових формулювань, які не вживаються на письмі — скажімо, жаргонні та сленгові слова.

До того ж, живе спілкування занурює в культуру країни, мову якої ви вивчаєте — таким чином можна більше дізнатися про звички та побут, а це — додатковий інтерес та додаткова мотивація до вивчення. Знаходити співрозмовників можна самостійно. В інтернеті є безліч сайтів, де спілкуються англійською. Один з них презентувала Дарина Таран: Interpals.net – корисний ресурс для всіх, хто вивчає різні іноземні мови, він дозволяє розширити коло друзів, безкоштовно займатися з носіями мови, яку вивчаєш, дізнатися безліч цікавих і корисних фактів про культуру та традиції інших народів. Але правила безпечної поведінки під час онлайн знайомств ніхто не відміняв!

У ході засідання, майбутні фахівці визначили небезпеки та ризики, які їх можуть чекати в онлайн режимі. Саме головне, під час таких знайомств не впадати у фантазії, а просто спілкуватися. Адже, інтренет – знайомства – це ж не тільки кохання,романтичні побачення, може бути просто дружба.

Це підтверджується висловом Д. Пейджеста: «Друг — це найкраще, що в тебе може бути, і найкраще, чим можеш бути ти».
Проте, майбутні юристи завжди критично настроєні. А тому, наголосили на відповідальному відношенні до знайомств. Потрібно бути обачним і не поспішати розкривати всю інформацію про себе.Наприкінці заходу, студенти спеціальності «Право» дали ряд практичних порад:

1. Використовуйте інтернет- знайомства для спілкування. Не поспішайте відкривати своє серце, не будуйте повітряних замків.

2. Придумуйте тільки надійні паролі, щоб незнайомці не змогли скористатися Вашою інформацією.

3. Не погоджуйтеся на участь у будь - яких фінансових авантюрах. Легкі гроші приваблюють, але ціна їх занадто висока.

4. Не обманюйте незнайомців, щирість – найважливіша запорука успішного спілкування.

5. Головне – залишайтеся людиною. Чесність, порядність, відкритість, ось самі головні цінності. Не нехтуйте ними.

6. Не вимагайте нічого від інших.А Ви готові завести ще одне цікаве і пізнавальне знайомство? Тоді заходьте на сторінку «hkepk» в Інстаграм і починай з нами спілкування!

Відкривайте тонкощі віртуального світу разом із ХКЕПК!

Качуровська Ірина Миколаївна
Унчикова Вікторія Анатоліївна

Немає коментарів:

Дописати коментар