29 січня 2021

Добре ім’я – найкраще багатство


Роздуми…

Добре ім’я – найкраще багатство

Я вважаю, у наш час добре ім’я для людини має велике значення.

Раніше, мабуть, у 90-х роках ХХ століття, не важливо було, хто ти, яку освіту маєш, чи є в тебе розум, наскільки дбаєш про свій зовнішній вигляд – усе це було другорядним, щоб «вибитися в люди». Впливові люди тоді мали приблизно такий портрет: грубі, зухвалі чоловіки в спортивних костюмах, для яких «законність» і «порядність» були пустими словами. І хай не всі їх поважали, хай репутація була не найкращою, зате всі боялися, а дехто навіть заздрив.

Добре, що часи змінилися. Зараз, щоб заробити гарну репутацію в новому колективі, важливо показати свою несхожість ні на кого, начитаність і дотепність. Проте не останню роль у формуванні репутації відіграють стереотипи. Наприклад, люди часто сприймають гарну білявку як особу з низьким інтелектом, а не як яскраву індивідуальність чи розумну особистість. Щоб переконати всіх у зворотньому, дівчина має пройти багато випробувань і довести, що стереотипне враження про неї було помилковим.

Існують також стереотипи щодо зовнішнього вигляду. Так, він має велике значення, наприклад, під час знайомства з новими людьми. Але важливо пам’ятати народне прислів’я: «По одягу зустрічають, а по розуму проводжають». Тому гарний одяг зможе утримати вашу репутацію недовго: доки про вас зроблять висновок як про людину.

Тож я думаю, що, маючи гарну репутацію, можна і світ перевернути. Але щоб ії здобути, треба іноді переступити через себе і багато чого досягнути. Суспільство в наш час дуже вимогливе, йому знову і знову треба доводити своє місце в ньому .

Катерина Нікітенко,
студентка групи Т- 391

Немає коментарів:

Дописати коментар